opp
KRS 0000003647
opp
KRS 0000178876
Odkrywki Wielkopolska

Relacja: Obóz klimatyczny w Nadrenii

16 sierpnia 2015 min
(galeria fotografii)

EKO-UNIA na Obozie klimatycznym koło odkrywek i elektrowni na węgiel brunatny w Nadrenii

Trójka przedstawicieli Stowarzyszenia EKO-UNIA między 7-12 sierpnia wzięła udział w Obozie klimatycznym (The Climate Camp) rozbijając 2 namioty na wspólnym polu biwakowym w pobliżu opustoszałych miejscowości ( min Immerath), wysiedlonych pod planowane wydobycie węgla. W obozie brało udział ok. 1000 osób, głównie z Niemiec, ale też z Holandii, Francji, Belgii, Czech, Polski… Rozmawialiśmy z działaczami ruchu anty-węglowego w Niemczech Zachodnich, którzy postulują ze względu na ochronę klimatu, natychmiastowe odejście Niemiec od spalania węgla brunatnego. Odwiedziliśmy miejsce 3 letniej blokady jednej z odkrywek w Hambachforst. To piękny stary las, blokowany z determinacją przez grupy obywateli zakładających domy na wysokości 20-25 m na drzewach, robiących tunele i ziemianki, z który cześć zbudowała proste domy na polanie przylegającej do lasu.

W Dusseldorfie spotkaliśmy się z aktywistami BUND w Nadrenii Północnej Westfalii, największej niemieckiej organizacji ochrony przyrody, z którymi rozmawialiśmy o możliwościach współpracy międzynarodowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu.

oprac. R. Gawlik

tytul: Czy lubuski RDOŚ zgodzi się na kopalnię odkrywkową?tytul: Przedstawicielka PGE w TV Regionalnej zapowiada budowę kopalni za dwa lata!?tytul: Kopalnia odkrywkowa na rolniczej Wielkopolsce ?tytul: Konkurs: Jak żyć w cieniu odkrywki?tytul: Trupią głową przeciwko węglowi brunatnemutytul: Dzieje się w Niemczech! tytul: Kolejne ćwierć miliona złotych w ... Analizę.tytul: strategia dla gminy Babiak
view_list  inne artykuły z tematu Odkrywki Wielkopolska:
mh

odkrywki.php: Kilka fotek z Bułgarii

Zapadające się podwórka, straty górnicze w budynkach. Tak wygląda miasto w Unii Europejskiej, na zachodzie Bułgarii – Pernik.

mh

odkrywki.php: Co dalej z elektrownią i kopalnią? Samorządowcy są pełni obaw

Ta wiadomość zelektryzowała wszystkich. W miniony piątek stanowisko straciła wieloletnia prezes ZE PAK – Katarzyna Muszkat, a wraz z nią wiceprezesi.

pokaż więcej touch_app

Zatrzymanie wydobycia wegla brunatnego w Zagłebiu Ruhry.

min

W sobotę 15. sierpnia setki aktywistów antywęglowych zatrzymały wydobycie węgla brunatnego na odkrywce Gartzweiler w Zagłebiu Ruhry.
Do protestów wzywała koalicja "Ende gelaende" zwracając uwagę na największą produkcję CO2 w Europie płynącą z tego obszaru.
Interweniowała policja.

więcej

link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.