opp
KRS 0000003647
opp
KRS 0000178876
Odkrywki Polska

*Czerwona linia* na znak protestu antyodkrywkowego w Niemczech

26 sierpnia 2017 min
(galeria fotografii)

26 sierpnia w Nadrenii Północnej-Westfalii odbędzie się wielki protest „Czerwona linia” przeciwko budowie nowych kopalni odkrywkowych w Niemczech

Pod hasłem przewodnim “Chronić klimat – ratować lasy – zatrzymać koparki” odbędzie się łańcuch ludzi, protest organizacji ekologicznych i mieszkańców w Niemczech. Ekipa EKO-UNII wraz z członkami koalicji "Rozwój tak- Odkrywki nie" brała udział w obozie klimatycznym oraz podobnej akcji protestacyjnej przy kopalni Hambach 2 lata temu. Rok temu antyodkrywkowy protest odbył się też  na terenie Łużyc w okolicy odkrywki Welzow.

26 sierpnia organizacje niemieckie BUND, Greenpeace BUNDjugend oraz Klima Allianz Niemcy zapraszają wszystkich do wspólnego utworzenia „Czerwonej linii”. Organizatorzy spodziewają się około tysiąca uczestników. „Uczynimy wszystko, aby ten protest nie został odebrany jako coś niezgodnego z prawem. Nie jesteśmy kryminalistami. Chcemy w pokojowy sposób zaprotestować przeciw zabójcy klimatu nr 1 – węglowi brunatnemu” – mówi Dirk Jansen, organizator protestu, wieloletni współpracownik i dyrektor BUND Nadrenia Północna-Westfalia. „Zbyt wiele zostało zniszczone, a dalsze plany są wcielane w życie. Nie możemy się na to zgodzić” – dodaje Jansen. „Naszym przesłaniem są znane już słowa – stop, do tego miejsca i nie dalej. Będziemy mieli te słowa na ustach, kiedy połączymy się łańcuchem ludzi między koparkami w kopalni Hambach, lasem Hambacherforst oraz miejscowościami, którym grozi zniszczenie ze względu na planowaną odkrywkę Hambach i Garzweiler. Razem utworzymy łańcuch ludzi, czerwoną linię”.

Na zakończenie odbędzie się demonstracja w  Kerpen-Manheim oraz akcja uliczna.

http://zukunft-statt-braunkohle.de/2017/07/07/rote-linie-gegen-kohle/

 

tytul: Polityka klimatyczno-energetyczna w krajach Grupy Wyszehradzkiejtytul: Węgiel brunatny w XXI wieku – zwyczajny biznes czy katastrofa?tytul: Oczkowice: straty przewyższą wartość węglatytul: Kopalnia chce wydać 12 milionów. Za węgiel przepompują wodę?tytul: Kilka fotek z Bułgariitytul: Druga uzasadniona opinia KE w sprawie odkrywki Tomisławicetytul: KE ponownie upomina Polskę w sprawie odkrywki Tomisławice tytul: Konferencja Zielonych: Transformacja energetyczna racją stanu Polski
view_list  inne artykuły z tematu Odkrywki Polska:
mh

odkrywki.php: W Gminie Brody świętowano 10-lecie referendum lokalnego w sprawie kopalni odkrywkowej

W imieniu „Ogólnopolskiej Koalicji Rozwój Tak-Odkrywki Nie” dziękujemy organizatorom uroczystości z okazji 10-lecia referendum lokalnego w sprawie kopalni odkrywkowej na terenie gminy Brody (woj. lubuskie).

mh

odkrywki.php: Węgiel brunatny w XXI wieku – zwyczajny biznes czy katastrofa?

Odpowiedzi na to pytanie szukali uczestnicy konferencji, organizowanej przez Koalicję „Rozwój Tak – Odkrywki Nie” oraz Stowarzyszenia Przedsiębiorczość dla Ekologii i Samorząd dla Zrównoważonego Rozwoju. Naukowcy, niezależni eksperci, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy i politycy rozmawiali o przyszłości energetyki opartej na węglu brunatnym i dyskutowali o alternatywie dla tego surowca.

mh

odkrywki.php: Oczkowice: straty przewyższą wartość węgla

Ponad 250 miliardów złotych mogą wynieść straty w produkcji rolnej w wyniku budowy kopalni odkrywkowej Oczkowice - wynika z najnowszej ekspertyzy naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

mh

odkrywki.php: Kopalnia chce wydać 12 milionów. Za węgiel przepompują wodę?

Kopalnia „Konin” jest gotowa wyłożyć prawie 12 milionów na budowę rurociągu, którym doprowadzałaby wodę do Jeziora Wilczyńskiego. 

mh

odkrywki.php: W Niemczech rezygnują z odkrywek a u nas?

W niedzielę 2-go kwietnia odbył się w Atterwasch (Niemcy - Dolne Łużyce) "Festyn radości".

mh

odkrywki.php: Węgiel Łużycki 21. Października 2016

Lausitzer-Kohle-Rundbrief
BRUNICOWY ROZGLĔD

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.