Odkrywki Polska

*Czerwona linia* na znak protestu antyodkrywkowego w Niemczech

26 sierpnia 2017 min
(galeria fotografii)

26 sierpnia w Nadrenii Północnej-Westfalii odbędzie się wielki protest „Czerwona linia” przeciwko budowie nowych kopalni odkrywkowych w Niemczech

Pod hasłem przewodnim “Chronić klimat – ratować lasy – zatrzymać koparki” odbędzie się łańcuch ludzi, protest organizacji ekologicznych i mieszkańców w Niemczech. Ekipa EKO-UNII wraz z członkami koalicji "Rozwój tak- Odkrywki nie" brała udział w obozie klimatycznym oraz podobnej akcji protestacyjnej przy kopalni Hambach 2 lata temu. Rok temu antyodkrywkowy protest odbył się też  na terenie Łużyc w okolicy odkrywki Welzow.

26 sierpnia organizacje niemieckie BUND, Greenpeace BUNDjugend oraz Klima Allianz Niemcy zapraszają wszystkich do wspólnego utworzenia „Czerwonej linii”. Organizatorzy spodziewają się około tysiąca uczestników. „Uczynimy wszystko, aby ten protest nie został odebrany jako coś niezgodnego z prawem. Nie jesteśmy kryminalistami. Chcemy w pokojowy sposób zaprotestować przeciw zabójcy klimatu nr 1 – węglowi brunatnemu” – mówi Dirk Jansen, organizator protestu, wieloletni współpracownik i dyrektor BUND Nadrenia Północna-Westfalia. „Zbyt wiele zostało zniszczone, a dalsze plany są wcielane w życie. Nie możemy się na to zgodzić” – dodaje Jansen. „Naszym przesłaniem są znane już słowa – stop, do tego miejsca i nie dalej. Będziemy mieli te słowa na ustach, kiedy połączymy się łańcuchem ludzi między koparkami w kopalni Hambach, lasem Hambacherforst oraz miejscowościami, którym grozi zniszczenie ze względu na planowaną odkrywkę Hambach i Garzweiler. Razem utworzymy łańcuch ludzi, czerwoną linię”.

Na zakończenie odbędzie się demonstracja w  Kerpen-Manheim oraz akcja uliczna.

http://zukunft-statt-braunkohle.de/2017/07/07/rote-linie-gegen-kohle/

 

tytul: Oczkowice: straty przewyższą wartość węglatytul: Kopalnia chce wydać 12 milionów. Za węgiel przepompują wodę?tytul: Kilka fotek z Bułgariitytul: Druga uzasadniona opinia KE w sprawie odkrywki Tomisławicetytul: KE ponownie upomina Polskę w sprawie odkrywki Tomisławice tytul: Konferencja Zielonych: Transformacja energetyczna racją stanu Polskitytul: „Transformacja polskiego rynku energii elektrycznej - czas na strategiczne decyzje”tytul: W Niemczech rezygnują z odkrywek a u nas?
view_list  inne artykuły z tematu Odkrywki Polska:
mh

odkrywki.php: Oczkowice: straty przewyższą wartość węgla

Ponad 250 miliardów złotych mogą wynieść straty w produkcji rolnej w wyniku budowy kopalni odkrywkowej Oczkowice - wynika z najnowszej ekspertyzy naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

mh

odkrywki.php: Kopalnia chce wydać 12 milionów. Za węgiel przepompują wodę?

Kopalnia „Konin” jest gotowa wyłożyć prawie 12 milionów na budowę rurociągu, którym doprowadzałaby wodę do Jeziora Wilczyńskiego. 

mh

odkrywki.php: W Niemczech rezygnują z odkrywek a u nas?

W niedzielę 2-go kwietnia odbył się w Atterwasch (Niemcy - Dolne Łużyce) "Festyn radości".

mh

odkrywki.php: Węgiel Łużycki 21. Października 2016

Lausitzer-Kohle-Rundbrief
BRUNICOWY ROZGLĔD

mh

odkrywki.php: Elektrownia i kopalnia w Gubinie? PGE czeka na koncesję

PGE GiEK potwierdziła, iż jest zainteresowana realizacją inwestycji na złożu "Gubin 2" i liczy, że uzyska koncesję na wydobycie w III kw. 2017 roku - podało Ministerstwo Energii w odpowiedzi na interpelację poselską.

mh

odkrywki.php: Szkoły w gminach Gubin i Brody zostały prosumentami

Szkoły te były jednymi z pierwszych w Polsce budynków użyteczności publicznej, które miały dołączyć do grona prosumentów. Dziś Greenpeace, wójtowie obu gmin i dyrekcje wszystkich szkół, świętowali podłączenie instalacji do sieci elektroenergetycznej.

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.