opp
KRS 0000003647
opp
KRS 0000178876
Energia

Videorelacja: Alternatywa energetyczna na Dolnym Śląsku wobec węgla brunatnego

30 listopada 2018 min
(galeria fotografii)

Od węgla ku oszczędnej, odnawialnej i rozproszonej energii:

Konferencja zorganizowana została w ramach kontynuacji Cyklu debat o transformacji gospodarczej Dolnego Śląska w XXI w. Celem konferencji było wytyczenie perspektywy energetycznej dla województwa dolnośląskiego w zmieniających się uwarunkowaniach polityki klimatycznej i energetycznej UE oraz świata. Podczas konferencji pokazaliśmy wpływ działalności eksploatacyjnej Kopalni i Elektrowni Turów na zdrowie mieszkańców oraz wskazać na alternatywne scenariusze rozwoju energetyki na Dolnym Śląsku, a także wskazaliśmy na konieczność budowania szansy na sprawiedliwą transformację społeczną regionu Zagłębia Turoszowskiego

Izabela Zygmunt,Bankwatch CEE/Polska Zielona Sieć

- "Sprawiedliwa transformacja szansą dla Zagłębia Turoszowskiego"

 

Dominika Mucha, Politechnika Warszawska

- „Wpływ kopalni i elektrowni Turów na zdrowie”


dr Maciej Zathey


dr Maciej Zathey, dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego

- "Polityka energetyczna - wyzwania dolnośląskie

 

dr inż. Krzysztof Bodzek, Politechnika Śląska -

"Energetyka XXI w. na Dolnym Śląsku. Alternatywa wobec rozbudowy odkrywki i bloku 450 MW w Turowie"


dr inż. Krzysztof Bodzek, Politechnika Śląska

- "Energetyka XXI w. na Dolnym Śląsku. Alternatywa wobec rozbudowy odkrywki i bloku 450 MW w Turowie"


prof. dr hab. inż. Jan Popczyk, Politechnika Śląska

- "Odejście od węgla na Dolnym Śląsku - wyzwanie klimatyczne, społeczne i gospodarcze. Rachunek strat dla nowego bloku 450 MW i odkrywki w Turowie"


prof. dr hab. inż. Jan Popczyk, Politechnika Śląska

- "Odejście od węgla na Dolnym Śląsku - wyzwanie klimatyczne, społeczne i gospodarcze. Rachunek strat dla nowego bloku 450 MW i odkrywki w Turowie"

tytul: Z Wrocławia na Marsz dla Klimatu – COP24.tytul: Partia Zieloni apeluje do Premiera Morawieckiego o odwołanie Ministra Energiitytul: Recykling daje owoce w Siemianowicach Śląskichtytul: Sprawiedliwa transformacja energetyczna Dolnego Śląska. tytul: Recykling daje owoce w Zabrzu cdtytul: Generali żegna się z węglemtytul: Państwo na ławie oskarżonych – takie rewelacje dzięki zmianom klimatutytul: Recykling daje owoce w Warszawie cd
view_list  inne artykuły z tematu Energia:
mh

Konsultacje społeczne w Bogatyni – jaka będzie przyszłość miasta i regionu za 25 lat?

Władze i rada gminy Bogatyni nie mają planu B dla węglowego monopolu. Mimo że optymistyczny - choć bardzo mało prawdopodobny - proces wydobycia węgla zakończy się najpóźniej za 25 lat, nie ma wizji co się stanie z miastem po tym okresie.

mh

Sprawozdanie: Szanse dla Dolnego Śląska w transformacji energetycznej.

Ale eksperci alarmują: musimy pilnie przystąpić do odblokowania rewolucji cywilizacyjnej

Ekolodzy, eksperci od energetyki i działacze Partii Zieloni zaapelowali do liderów i członków wszystkich partii i ugrupowań  również na lokalnej polskiej scenie politycznej o przyjęcie wspólnej wizji i planu transformacji energetycznej - Uczyńmy ją wspólnym priorytetem – mówili organizatorzy

mh

Możliwości wynikające z zielonej transformacji energetycznej Polski

Największe wydarzenie ekologiczne otwierające rok 2019: Znakomici eksperci w dziedzinie energetyki, tacy jak Grzegorz Wiśniewski z Instytutu Energii Odnawialnej, prof. Jan Popczyk (Politechnika Śląska),  Marcin Popkiewicz z portalu Nauka o Klimacie, czy dr Andrzej Kassenberg (Instytut na rzecz Ekorozwoju), a także przedstawiciele Partii Zieloni, EKO-UNII oraz innych organizacji pozarządowych przedstawiali i dyskutowali praktyczne możliwości odchodzenia od węgla i budowy energetyki efektywnej i odnawialnej. Dziś (10.01.2019) w Warszawie odbyła się konferencja pt. Możliwości wynikające z zielonej transformacji energetycznej Polski.

mh

Sprawiedliwa transformacja energetyczna Dolnego Śląska.

Od węgla ku oszczędnej, odnawialnej i rozproszonej energii
Na Politechnice Wrocławskiej w przeddzień światowego Szczytu Klimatycznego w Katowicach spotkali się wybitni eksperci, aby dyskutować o perspektywach energetycznych Polski, a także transformacji energetycznej i klimatycznej Dolnego Śląska w kontekście planowanej rozbudowy największej w regionie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego i elektrowni Turów.

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.