tytul: Recykling dał owoce w Czechowicach Dziedzicachtytul: Skarga do Komisji Europejskiej na zarządzajacych Programem Operacyjnym *Rybactwo i Morze*tytul: Recykling dał owoce w Sokołowskutytul: NIK o gospodarce ściekowej w regionie Wielkich Jezior Mazurskichtytul: Zabrze: Będzie czystsze powietrze. Na kominy założymy elektrofiltrytytul: Ministerstwo Środowiska lekceważy zdrowie Polakówtytul: Recykling dał owoce w Sztumietytul: Za elektrośmieci się zaświeci:-)
min
wiadomości

Warszawiacy zaświecili przykładem!

19 listopada zakończyła się tygodniowa akcja edukacji ekologicznej pt. "Świeć Przykładem" w sklepie STREFA WNĘTRZA  Leroy Merlin w Warszawie przy ulicy Ostrobramskiej.
opublkowano 21 listopada 2016

 Klienci sklepu byli informowani i edukowani o korzyściach płynących ze zbiórki i recyklingu elektroodpadów i zużytych baterii. Podczas finałowej akcji zorganizowano zbiórkę elektroodpadów, za które klienci otrzymywali ekologiczne lampki LED. Zbierane były również zużyte baterie, których udało się zgromadzić ponad 5 tys sztuk!

Profesjonalną zbiórkę i recykling elekroodpadów i baterii zapewniły Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku. Ze strony Strefy Wnętrza nad wszystkim czuwała Marta Napiórkowska, a działania edukacyjne prowadzili ekolog - Dominik Dobrowolski - pomysłodawca akcji i Beata Klapa z Electro-System Organizacji Odzysku (na głównym zdjęciu).

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 • mh

  Spotkania i wystawy pod znakiem recyklingu![]

  Wystawom często towarzyszą spotkania, i tak samo było w Szkole Podstawowej w Tyńcu Małym koło Wrocławia,

 • mh

  Czy orzeł będzie ok?[]

  W Polsce mamy naszego bohatera - to orzeł przedni, który namówi turystów, aby nie zostawiali w schroniskach śmieci, które ze sobą wnoszą, ale zabierali je w doliny, tam segregowali i wrzucali do odpowiednich pojemników. Proszę napiszcie, czy Wam się podoba, może warto coś dodać, zmienić? Proszę o emaile na adres: dominik@cycling-recycling.eu .

 • mh

  Eko-spotkania i Eko-wystawy[]

  Od września do grudnia eko-wystawa odwiedza szkoły podstawowe, biblioteki, domy kultury, organizacje społeczne ... . Wystawom często towarzyszą spotkania,  i tak samo było w Szkole Podstawowej im. Polskich Odkrywców i Podróżników w Kobierzycach. Jak na taką nazwę przystało, ekolekcję poprowadził Dominik Dobrowolski - wrocławski ekolog i podróżnik.

 • mh

  Akcja Recykling Daje Owoce wystartowała![]

  W akcji Recykling Daje Owoce biorą udział wioski, całe sołectwa, gminy, małe i duże miasta: Łapy, Kotlin, Magnuszewice, Wola Książęca, Sławoszew, Sołectwo Twardów, Pleszew, Jarocin, Toruń, Tuszów Narodowy, Przeginia, Sąspów, Frysztak, Gliwice, Lubochnia, Bytom, Żory, Kraków oraz Kielce.

 • mh

  Koalicja Recykling Górom[]

  "Śmieci skrzydeł nie mają. Znieś je w doliny na swoich nogach". Pod takim hasłem rusza edukacyjny projekt na rzecz czystości polskich gór. Idea zabierania ze sobą śmieci już od wielu lat jest praktykowana m.in w krajach alpejskich... .

 • mh

  Edukacyjna wystawa dla dolnośląskich szkół[]

  Od września do grudnia bezpłatna edukacyjna wystawa odwiedzi  dolnośląskie szkoły podstawowe, biblioteki, domy kultury, organizacje społeczne ... . Pozostały jeszcze cztery miejsca - możliwe lokalizacje. Liczy się kolejność zgłoszeń.

 • mh

  Ekospotkanie na Karolkowej[]

  "Piszemy na gorąco: jesteśmy po spotkaniu z Dominikiem Dobrowolskim, człowiekiem z pasją! Jak my lubimy takich ludzi! Po Jego prelekcji jeszcze chętniej będziemy segregować śmieci: nam też zależy, żeby nasz piękny świat jeszcze trwał"...

  Izabela Kędzierska, Zastępca kierownika, Warsztat Terapii Zajęciowej KSN AW, ul. Karolkowa 71, Warszawa

 • mh

  Clean up the world w Gdańsku[]

  Mieszkańcy Gdańska i okolic 16 września przychodzili do Centrum Handlowego Auchan Gdańsk (przy ul. Szczęśliwej 3)  nie tylko po zakupy!  Sklep oraz Centrum Handlowe z okazji międzynarodowej akcji  "Clean up the world" ufundowały dla swoich klientów mnóstwo nagród i prezentów, które można było wygrać biorąc udział w ekologicznych konkursach oraz quizach.

 • mh

  Wystartowała akcja Recykling daje owoce w Polsce![]

  Zainteresowane udziałem w akcji instytucje, organizacje, szkoły i przedszkola zapraszamy do kontaktu: Dominik Dobrowolski, dominik@cycling-recycling.eu , tel. 0048 697 092 978 . Chętni do przeprowadzenia akcji na swoim terenie otrzymują wsparcie finansowe na zakup owoców oraz mają zapewniony bezpłatny odbiór zebranych elektroodpadów!

 • mh

  Eko-sobota w Auchan Gdańsk[]

  Z okazji międzynarodowej akcji  "Clean up the world" Auchan Gdańsk (ul. Szczęśliwa 3) zaprasza swoich klientów do udziału w ekologicznych konkursach, które będą prowadzone w sklepie 16 września.

 • mh

  EkoWystawa rusza w Polskę![]

  Fundacja PlasticsEurope Polska tej jesieni, tak jak w poprzednich latach, udostępnia wyjątkową  edukacyjną wystawę, pokazującą jak cenne są tworzywa sztuczne i co zrobić, aby nie trafiały na śmieci i były selektywnie zbierane, poddawane recyklingowi oraz służyły do produkcji nowych przydatnych przedmiotów.  Od września do grudnia wystawa odwiedzi szkoły podstawowe, biblioteki, domy kultury, organizacje społeczne ... .

 • mh

  Samotnie niewiele można zdziałać - wywiad z Dominikiem Dobrowolskim[]

  III edycja ekologicznych wypraw rowerowych z cyklu "Cycling Recycling" szczęśliwie zakończona. Tym razem lider "ekopeletonu" - Dominik Dobrowolski przejechał na rowerze trasę od Szczecina do Braniewa, wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Podczas wyprawy towarzyszyła mu asystentka "Lodzia", która namawiała do recyklingu elektrośmieci, selektywnej zbiórki opakowań i walki z zaśmieceniem środowiska i morza.

 • mh

  Spływ rzeką trzech państw[]

  „Straż Niebieskiego Złota” to połączenie spływu kajakowego oraz wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych – poznawanie przyrody Nysy Łużyckiej oraz życia społeczności lokalnych, których los nierozerwalnie związany jest z rzeką.  Każdego wieczoru w miejscowościach, w których zatrzymamy się na noc czekać będą prelekcje, spotkania ze społecznością lokalną, projekcje filmów na temat wody i przyrody. Do spływu przyłączył się m.in. Dominik Dobrowolski - wrocławski ekolog i podróżnik, który w swoim kajaku pokonał  w ramach "Recykling Rejsów" już ponad 5 tys km i który poprowadzi dodatkowe prelekcje dot. zaśmiecenia rzek i mórz.

 • mh

  Dziękuję za Cycling Recycling 2017![]

  No i się udało, podsumowanie wkrótce, a teraz zajrzyjcie też na facebook.com/cycling.recycling i na cycling-recycling.eu. III wyprawa z cyklu Cycling Recycling oficjalnie i szczęśliwie zakończona

   

 • mh

  Cycling Recycling 2017 - co, gdzie, kiedy ?[]

  W planie 11 akcji edukacyjnych w tym 6 wielkich zbiórek elektrośmieci. Wszystkie akcje organizuję wspólnie z Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacją Odzysku. Za przynoszone elektrośmieci oczywiście będziemy wręczać drobne nagrody, m.in. koszulki z humorystycznymi rysunkami „Andrzeja co rysuje”.

 • mh

  Wakacyjne zbiórki elektroodapadów nad Bałtykiem[]

  Zapraszam do udziału w 6 wielkich zbiórkach elektrośmieci na Bałtykiem.

 • mh

  Wielka zbiórka elektrogratów w Szczecinie[]

  Już w najbliższy poniedziałek 31 lipca mieszkańcy Szczecina będą mogli pozbyć się bezpłatnie wszystkich swoich elektrośmieci. Na parkingu pod sklepem Biedronka przy ulicy Derdowskiego 4, w godzinach od 10.00 do 15.00 będzie trwała zbiórka elektroodpadów (dużych i małych, jak np. lodówki, pralki, kuchenki oraz drobnych zepsutych lub niepotrzebych elektrosprzętów i baterii). Dla osób, które oddadzą elektrograty czekają ekologiczne prezenty!

 • mh

  Kochaj Mazury. Nie śmieć. Nie rycz. Nie s... .[]

  Mam taką teorię, że jak ludzie nie lubią (nie kochają) miejsc, w których żyją (mieszkają), to je niszczą, śmiecą, nie dbają – to przychodzi im naturalnie, choć przeciw naturze.

 • mh

  Apel organizacji ekologicznych w sprawie niezależnych sądów[]

  Dzięki niezależnym sądom, obywatel nie jest bezsilny w sporze z władzami. 

 • mh

  11 rowerów, 11 akcji, 11 miast[]

  Po zeszłorocznym sukcesie projektu „Cycling Recycling” - czyli rowerowej wyprawie dookoła Polski - zgłosiło się bardzo dużo osób z pytaniami, czy będę kontynuować akcje, czy można się dołączyć, czy można się spotkać. Jak najbardziej: jadę, można się dołączyć, z przyjemnością się spotkam. Już się zgłosiło 11 rowerzystek i rowerzystów!

 • mh

  Andrzej rysuje - eko-koszulki do wygrania[]

  Chcesz wygrać 1 z 100 limitowanych eko-koszulek ozdobionych przez "Andrzeja co rysuje" :-)? Spotkajmy się na trasie podczas akcji Cycling Recycling -Bałtyk 2017. Weź udział w ekoquizach, przynieś elektrograty, wsiadaj na rower i zrób z nami cycling i recycling: www.cycling-recycling.eu

  Zapraszam, Dominik Dobrowolski

 • mh

  Nie dajmy się wpuścić w kanał![]

  Najcenniejsze w Europie rzeczne korytarze ekologiczne zamienione zostaną w kanały.

 • mh

  Cycling Recycling w Szczecinie! Zapraszamy 31 lipca![]

  Zapraszamy 31 lipca do Szczecina na rozpoczęcie niezwykłej akcji ekologicznej pt. "Cycling Recycling". W Szczecinie rusza ekopeleton, który przemierza Polskę wzdłuż wybrzeża, aż do Braniewa. Ekopeleton poprowadzi znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Podczas wyprawy zapraszamy na cykl edukacyjnych i recyklingowych akcji, w ramach których namawiamy turystów i mieszkańców do recyklingu, do ochrony Bałtyku przed odpadami, do troski o najpiękniejsze w Europie polskie plaże, aby po wakacjach był na nich tylko złocisty piasek, a nie śmieci.

 • mh

  VII Recykling Rejs finał na Wiśle![]

  Zgodnie z planem 19 czerwca na Wiśle oprócz mojego kajaka pojawił się stateczek, na który zaprosiłem dzieciaki z praskich szkół.

 • mh

  Finał Recykling Rejsu[]

  Wrocławski ekolog i kajakarz zmierza wytrwale w kierunku Wisły i Warszawy. Wystartował 5 czerwca w Węgorzewie, pokonał największe jeziora mazurskie, Pisę o 5 tys zakrętach, Narew, Bug i nadal wiosłuje, edukuje i sprząta. 

 • mh

  Wiosło do góry, śmieci do pojemników![]

  Zapraszam na VII Recykling Rejs kajakiem z Mazur do Warszawy i inaugurującą wyprawę konferencję prasową już 5 czerwca o godz. 10.00 w Porcie Keja (ul. Braci Ejsmontów 2) w Węgorzewie.

 • mh

  Kajakiem z Mazur do Warszawy[]

  Tegoroczny Recykling Rejs dopięty na ostatni guzik. Jak zawsze wyprawę organizuję z Fundacją PlasticsEurope Polska, a partnerem wyprawy jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań. Dziękuję! Start już 5 czerwca w Węgorzewie, a 19 czerwca finał na Wiśle w Warszawie przy plaży koło wejścia do Portu Czerniakowskiego.

 • mh

  Dzień bez śmiecenia![]

  #ChceMiSie. 11 maja Dzień Bez Śmiecenia. Segreguj surowce. „Segregacja zabiera za dużo czasu”, „to jest trudne”, „śmieci są bezwartościowe” – to tylko niektóre z wymówek którymi usprawiedliwiamy niesegregowanie surowców. Tych mitów jest więcej. Najwyższy czas rozprawić się z nimi! 11 maja, podczas Dnia bez Śmiecenia, naszym hasłem będzie #ChceMiSie. Przyłącz się do nas!

 • mh

  Węgorzewo zaprasza na VII Recykling Rejs![]

  Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski wraz z Fundacją PlasticsEurope Polska rusza w czerwcu na kolejną, siódmą już wyprawę kajakową, podczas której będzie zachęcał do dbania o czystość jezior, rzek i Bałtyku. Tym razem, startując 5 czerwca w Węgorzewie.

 • mh

  recykling-rejs.pl[]

  Ahoj! Strona VII Recykling Rejsu już prawie gotowa. Zajrzyjcie, proszę o uwagi, rady: recykling-rejs.pl  i oczywiście zgłoszenia do udziału w wyprawie. Można dołączyć się na dowolnym odcinku i w dowolnym czasie.

 • mh

  Wypożycz żywą książkę![]

  Żywa Biblioteka w Oleśnicy (ul. Reja 10) zaprasza 31 marca do wypożyczenia sobie żywych książek. Od godz. 10. do 13. można wypożyczyć Żywą Książkę i "poczytać" czyli porozmawiać z wrocławskim ekologiem i podróżnikiem - Dominikiem Dobrowolskim. Książka dostępna od 10.00 do 13.00!

 • mh

  Cycling Recycling 2017[]

  Tym razem eko-peleton przemierzy polskie wybrzeże Bałtyku, zachęcając turystów do troski o plaże i walki z zaśmieceniem naszego morza. Startuję 31 lipca w Szczecinie, popedałuję do Świnoujścia, a później przez Kołobrzeg, Słupsk, Hel, Trójmiasto, Elbląg i zakończę w okolicy 12 sierpnia rowerowanie w Braniewie.

 • mh

  Najlepsza ekologiczna akcja w Polsce[]

  Każdego roku organizowany jest przez portal ekorynek.com ogólnopolski plebiscyt na najciekawsze projekty edukacji ekologicznej. 

 • mh

  18 marca - Dzień Kajakarza w Warszawie[]

  Sobotni Dzień Kajakarza zagościł już na dobre w programie targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA. W tym roku lista prelegentów będzie jeszcze rozleglejsza (łącznie 13 prelekcji!) w tym wrocławski ekolog i podróżnik - Dominik Dobrowolsi opowie o swoich Recykling Rejsach.

 • mh

  EkoPraca w EkoWakacje[]

  Od 31 lipca do 14 sierpnia jadę na rowerze od Szczecina do Braniewa wzdłuż wybrzeża. Po drodze organizuję w 12 miastach edukacyjne akcje pt. Cycling Recycling. Potrzebuję asystenta/asystentki, którzy w każdym mieście pracowaliby (po ok. 6 h dziennie) jako animatorzy ekoakcji.

  www.cycling-recycling.eu

 • mh

  EkoWalentynki w Wysokiej k Wrocławia[]

  1 marca naszą szkołę odwiedził pomysłodawca akcji i znany wrocławski ekolog Dominik Dobrowolski, który na wesoło poprowadził ekologiczną lekcję, wyjaśniając dlaczego należy zbierać elektroodpady i zużyte baterie. Lekcja była też doskonałą okazją, aby zrobić konkurs na rozkładanie pojemników na bateryjki :-)

 • mh

  Wiatr i Woda[]

  Dzień kajakarza (18 marca 2017) na warszawskich targach Wiatr i Woda to doskonała okazja, aby poznać najbardziej zwariowanych kajakarzy w Polsce, którzy opowiadają o swoich wyprawach, m.in. o godz. 14.00 wrocławski ekolog i podróżnik - Dominik Dobrowolski opowie o Recykling Rejsach, oraz o ratowaniu rzek i mórz przed zaśmieceniem.

 • mh

  2XEko-Wyprawy[]

  Zarówno kajakowa jak i rowerowa wyprawa, to projekty otwarte, tzn że jak tylko chcesz, znajdziesz czas spotkajmy się na trasie, na plaży, w nurcie rzeki, i zróbmy coś wspólnie eko :-) Zapraszam, Dominik Dobrowolski, dominik@cycling-recycling.eu , www.cycling-recycling.eu

 • mh

  Proszę, zagłosuj na Cycling Recycling![]

  Proszę o Twój głos na Cycling Recycling! Głosowanie na najlepsze programy edukacji ekologicznej trwa tylko do 17 lutego 2017!

 • mh

  Miejsowości, które kochają recykling![]

  Biała, Białystok, Biestrzyków, Bronów, Buk, Chełm, Chojnów, Cieszanów, Czechowice Dziedzice, Czernica , Dąbrowa Górnicza, Dobrodzień, Dobrzyca, Gdańsk, Gliwice, Głowno, Gołdap, Ełk, Jarocin, Kielce, Kotlin, Kraków,... .

 • mh

  Rok Wisły-wywiad z Dominikiem Dobrowolskim[]

  Jeden raz tylko na Wiśle przed Kazimierzem zostałem ostrzelany z wiatrówki, przez chłopców a la „Disco Polo”. No cóż, bez komentarza - to ten 0,1%.

 • mh

  EkoWalentynki 2017 rozpoczęte![]

  W tym roku ponad 100 miejscowości w Polsce bierze udział w akcji „EkoWalentynki”. Do tej pory w ramach EkoWalentynek zebrano ponad 100 ton zużytych baterii (6 milionów sztuk!), które nie zatruły środowiska i zostały poddane recyklingowi!

 • mh

  Toruń kocha recykling![]

  Każdy kto 14 lutego zjawi się na (...)

 • mh

  Proszę o Twój głos![]

  Do 17 lutego trwa internetowe głosowanie na inspirujące projekty edukacji ekologicznej realizowane w 2016 roku. Wrocławski ekolog i podróżnik prosi o głosowanie na inspirującą wyprawę rowerową dookoła Polski pt. "Cycling Recycling".

 • mh

  Kochamy recykling![]

  „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling”. W Dzień Zakochanych - 14 lutego 2017 rozdamy czekoladki, pierniki i lizaki w kształcie serca w zamian za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE)

 • mh

  Akcja "DoNos" trwa![]

  "Jeżeli gdzieś się kopci, coś ci podejrzanie śmierdzi, a nos Ci mówi, że ktoś pali śmieci, i kręci Cię w nosie, i nie masz w nosie spraw czystego powietrza, bo troszczysz się o środowisko, to złóż "DoNos" - pół żartem pół serio namawia Dominik do udziału w akcji!

 • mh

  Zapraszam na ekoakcje 2017![]

  Rok 2017 zapowiada się bardzo pracowicie i ekologicznie.  Już w styczniu rozpoczynamy w ponad 100 miejscowościach "EkoWalentynki", tzn zbiórkę bateryjek i drobnych elektrośmieci, za które na Walentynki-14 lutego od wielu lat rozdajemy słodkie serduszka .

 • mh

  Sianko- czyli życzenia florystyczno-pacyfistyczne[]

  Sianko

  można pod obrus włożyć

  na giełdzie z zyskiem mnożyć

  i na nim się położyć

  z radością pochędożyć

  ...

 • mh

  Rząd ogranicza prawa! Ciebie to nie dotyczy?[]

  Rząd ogranicza prawa organizacji ekologicznych. Ciebie to nie dotyczy? 

 • mh

  Uprzejmie doNoszę, że śmierdzi![]

  Jeżeli w Twojej okolicy się też tak dymi, przyślij mi zdjęcie oraz taki jak mój "doNos", a z chęcią go umieszczę na stronie.
   

 • mh

  Recykling dał owoce w Wysokiej[]

  Od września do grudnia akcja była prowadzona w podwrocławskiej Wysokiej, w ZS-P przy ulicy Chabrowej.

 • mh

  Recykling dał owoce w Dobrodzieniu[]

  23. października. 2016 roku odbył się w Zespole Placówek Edukacyjnych w Dobrodzieniu finał akcji „Recykling daje owoce”. Wychowankowie w zamian za przyniesione elektroodpady otrzymali pyszne jabłka. Pomysłodawcą akcji był ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. W ZPE w Dobrodzieniu akcję koordynowała p. Izabela Wojsa. Wcześniej wychowankowie wykonali plakaty o tematyce ekologicznej.

 • mh

  Recykling dał owoce w Magnuszewicach[]

  W Szkole Podstawowej w Magnuszewicach odbyła się akcja pt. "Recykling daje owoce". Zebrano ponad 4 tys. sztuk starych baterii, które trafią do recyklingu i utylizacji i już nie zanieczyszczą środowiska. Uczniowie w zamian za przyniesione baterie otrzymali pyszne i zdrowe owoce.

 • mh

  Recykling dał owoce w Woli Książęcej[]

  W ramach ogólnopolskiej akcji Recykling daje owoce świetny wynik uzyskano w Woli Książęcej, czyli zebrano dużo baterii w Świetlicy Środowiskowej w Woli Książęcej, bo ponad 10 tys sztuk! Akcję Recykling daje owoce zorganizowano w Świetlicy działającej przy Gimnazjum w Woli Książęcej. Sukces to dzieło całej społeczności szkolnej, młodzież ze świetlicy zachęcała rówieśników do dbania o środowisko, do przynoszenia zużytych baterii oraz zmieniała nawyki żywieniowe - relacjonuje Ewelina Mróz- wychowawca na świetlicy.

 • mh

  Recykling dał owoce w Gliwicach[]

  W Gliwicach, akcja Recykling daje owoce, bardzo sprawnie była realizowana przez Gimnazjum nr 10. Przez dwa miesiące zamienialiśmy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na soczyste, polskie owoce a tym samym zyskało środowisko naturalne i zdrowie lokalnej społeczności. Akcję koordynowała Janina Czempiel! Dziękujemy!!!

 • mh

  Recykling daje owoce w Lublińcu[]

  Akcja Recykling daje owoce z sukcesem organizowana jest w Lublińcu. Zebrane elektroodpady można przynosić w każdą środę do biura Komendy Hufca na Sokoła 13 w godzinach od 15:00 do 17:00. Zapraszamy! Za przynoszone elektrograty rozdawane są pyszne owoce!

 • mh

  Recykling dał owoce w Kuninie[]

  W Szkole Podstawowej w Kuninie od 1 października 2016 roku ruszyła wyjątkowa akcja ekologiczna „Recykling daje owoce”.

 • mh

  Recykling dał owoce w Czechowicach Dziedzicach[]

  W Czechowicach – Dziedzicach „Recykling dał owoce”. Zbiórka elektrośmieci prowadzona była w Gimnazjum Publicznym nr 3  im. Ignacego Łukasiewicza i Przedszkolu nr 6 „Zaczarowany Ogród”. Akcja została także rozpowszechniona przez Zarząd osiedla Tomaszówka, na terenie którego znajdują się obie placówki, więc dołączyło do niej wielu mieszkańców miasta. Koordynatorem zbiórki były panie Barbara Michałek – Piernik i Małgorzata Brosz. Obok szkoły zgromadzona została góra komputerów, drukarek, telewizorów, odbiorników radiowych, sprzętów AGD, telefonów, zabawek i baterii

 • mh

  Recykling dał owoce w Nysie[]

  W październiku w naszej szkole odbyła się akcja ekologiczna pt.: ,,Recykling daje owoce”. W zamian za zużyty sprzęt elektryczny, np.: stare klawiatury, telewizory, telefony, rozdawaliśmy pyszne owoce. Zainteresowanie akcją było bardzo duże. Rozdaliśmy około 140 kilogramów owoców! Mamy nadzieję, że cel wydarzenia, czyli promowanie ekologicznych zachowań i zdrowego stylu życia został osiągnięty.

 • mh

  Recykling dał owoce w Sokołowsku[]

  Do dnia 22 listopada 2016 r. trwała w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Janusza Korczaka w Sokołowsku akcja zbiórki elektrośmieci.

 • mh

  Recykling dał owoce w Sztumie[]

  Sztumskie przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Nr1 o swoją planetę dbają, więc do akcji ekologicznych chętnie się włączają.

 • mh

  Za elektrośmieci się zaświeci:-)[]

  Zapraszamy 19 listopada do udziału w ekologicznej akcji "Świeć Przykładem".  W zamian za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będą rozdawane lampki LED oraz rabaty na zakupy źródeł światła. Celem akcji jest promocja recyklingu i oszczędności energii. Zapraszamy! Akcja będzie trwała od godz. 10.00 do 18.00 . Lampki LED będą rozdawane aż do ich wyczerpania.

 • mh

  Recykling dał owoce w Łapach[]

  Łapy po raz pierwszy przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji Recycling daje owoce. Dzieci z Przedszkola nr 1 w zamian za elektroodpady, otrzymały świeże owoce. Akcja miała na celu zebranie jak największej ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który jeżeli nie zostaje poddany recyklingowi zanieczyszcza środowisko. Dzięki realizacji akcji dzieci zdobyły cenną wiedzę na temat konieczności selektywnej zbiórki odpadów oraz witaminy;)

 • mh

  Świeć przykładem rusza w Polskę[]

  Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski wspólnie ze sklepami Leroy Merlin oraz Electro-System Organizacją Odzysku i Remondis Electrorecycling zaprasza do udziału w ekologicznej akcji, której celem jest promowanie oszczędności energii oraz recyklingu.  Już 19 listopada rusza pierwsza akcja w sklepie Leroy Merlin w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej, w ramach której będą rozdawane ekologiczne lampki LED w zamian za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

 • mh

  Recykling daje owoce - START![]

  Z rozpoczęciem jesieni wystartowała kolejna edycja akcji Recykling daje owoce 2016!

 • mh

  EkoWystawa rusza w Polskę - nie spalaj, segreguj![]

  Od września ekologiczna wystawa Fundacji PlasticsEurope Polska rusza w Polskę.

 • mh

  Radio Opole na tropie Eko-peletonu![]

  Eko-peleton, do którego włączały się na trasie liczącej ponad dwa i pół tysiąca kilometrów różne osoby, przejeżdżał także przez Opolszczyznę. Ewelina Rusin-Różycka namierzyła go w okolicy Białej Prudnickiej. A inicjatorem całego przedsięwzięcia był ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.

 • mh

  Recykling daje owoce 2016[]

  Rusza kolejna edycja akcji Recykling daje owoce, w ramach której w wybranych szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski będzie prowadzona zbiórka elektroodpadów. Idea akcji jest bardzo prosta, uczniowie i dzieci za przynoszone elektrośmieci otrzymują pyszne i zdrowe owoce. Głównym Partnerem akcji jest Europejska Platforma Recyklingu. Akcję koordynuje jej pomysłodawca - wrocławski ekolog Dominik Dobrowolski: www.cycling-recycling.eu .

 • mh

  Ekolekcje w Ekowieży - czyli Sokołowsko zaprasza![]

  W samym środku Gór Suchych leży magiczne Sokołowsko, a w nim czarodziejska góra i EkoWieża

 • mh

  Mazury pod wiosłem 2017 - otwarte zapisy - tylko 30 kajaków![]

  Dominik Dobrowolski może wesprzeć finansowo udział wybranych kajakarzy (klubów, organizacji) . Zainteresowani kajakarze mogą zgłaszać chęć udziału w wyprawie już teraz. Do wspólnej wyprawy zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 30 kajaków!

 • mh

  Cycling Recycling zakończony sukcesem![]

  Ponad 2 tys. km liczyła trasa rowerowej i recyklingowej wyprawy Dominika Dobrowolskiego - wrocławskiego podróżnika i ekologa. Pod hasłem "Cycling Recycling"  Dominik Dobrowolski okrążył na rowerze Polskę. Ekolog wystartował 1 sierpnia we Wrocławiu, odwiedził m.in. Nową Sól, Gorzów Wielkopolski, Szczecin, Kołobrzeg, Słupsk, Gdańsk, Elbląg, Olsztyn, Warszawę, Sandomierz, Kraków, Bielsko Białą, Cieszyn, Racibórz, Nysę i Ziębice, kończąc wyprawę wraz z grupą rowerzystek i rowerzystów 22 sierpnia w stolicy Dolnego Śląska.

 • mh

  Finał Cycling Recycling we Wrocławiu![]

  22 sierpnia o godz. 10 przed dworcem głównym we Wrocławiu odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca ekologiczną ekspedycję.

 • mh

  Zbiórka elektroodpadów na Ptasiej 32 we Wrocławu![]

  Ptasia 32 we Wrocławu, tylko tu chyba możliwy jest recykling z polotem :-). Tak więc zapraszamy, przynoście 1 sierpnia od godz. 10.00 do 18.00 elektoroodpady, czyli wszystkie niepotrzebne i zepsute sprzęty IT, RTV i AGD oraz baterie. W zamian za elektrośmieci będą rozdawane ekologiczne i rowerowe upominki! A to wszystko w ramach akcji "Cycling Recycling".

 • mh

  Oto nasi przyjaciele "Cycling Recycling"![]

  Wyprawa rowerowa "Cycling Recycling 2016" odbywa się dzięki pomocy wielu życzliwym osobom, organizacjom, mediom i firmom. Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc!!! Dziękuję zatem, po kolei:

 • mh

  Zapisy na wyprawę dookoła Polski "Cycling Recycling"[]

  To nie jest zwykła wyprawa rowerowa, to więcej niż pedałowanie, to więcej niż zwiedzanie, to także edukowanie i recyklingowanie. Można przyłączyć się na dowolnym odcinku, można włączyć się w dowolną akcję. Szczegóły cycling-recycling.eu .

 • mh

  Zaproszenie do wspólnej jazdy[]

  Zapraszam do wspólnego rowerowania i recyklingowania.

 • mh

  VI Recykling Rejs zakończony sukcesem![]

  Zakończyła się tegoroczna akcja "Recykling Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne”, którą Fundacja PlasticsEurope Polska już po raz szósty zorganizowała wspólnie z podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim. Partnerem wyprawy był REKOPOL Organizacja Odzysku Opakowań. Szczegóły: www.recykling-rejs.pl .

 • mh

  Podziękowania za Recykling Rejs 2016[]

  VI ekologiczna wyprawa z cyklu Recykling Rejsów zakończyła się sukcesem.  Ponad 500 km szlak wodny łączący Pętlę Żuławską i Pętlę Toruńską pokonałem w dwa tygodnie. Ale przygotowania do wyprawy trwały pół roku. Sukces nie byłby możliwy bez Wielu życzliwych osób, partnerów... .

 • mh

  TVN Uwaga zaprasza na reportaż Recykling Rejs 2016![]

  To już 6. wyprawa kajakowa Dominika Dobrowolskiego i Fundacji PlasticsEurope Polska na rzecz walki z zaśmieceniem rzek i Bałtyku! Partnerem wyprawy tak jak w zeszłym roku jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań.Tym razem ekokajak przemierzy Pętlę Żuławską i Toruńską.

  Zapraszamy na reportaż TVN Uwaga!

  oraz na stronę wyprawy recykling-rejs.pl .

 • mh

  Wiosłuj, sprzątaj, nie śmieć ![]

  Tegoroczny szlak Recykling Rejsu poprowadzi Pętlami Żuławską i Toruńską. Zdjęcia, relacje, trasa, to wszystko na nowej stronie: www.recykling-rejs.pl , zapraszamy! Podczas wiosłowania (od 6.06 do 30.06) nie odbieram telefonu ani emaili, stąd proszę o kontakt z moim asystentem - Piotrkiem Drozdowiczem, który z lądu pomaga mi organizacyjnie w wyprawie: Piotr Drozdowicz: lądowy asystent wyprawy Recykling Rejs 2016, piotr@cycling-recycling.eu, tel. 535-466-191 .

  Ahoj! Dominik Dobrowolski

 • mh

  Dominik w RDC o Recykling Rejsie 016[]

  Dominik Dobrowolski (ekolog, działacz społeczny) rozmawia z Beatą Jewiarz  w audycji Radia RDC.

 • mh

  TVN Uwaga patronem Recykling Rejsu 2016![]

  Bardzo dziękuję TVN Uwaga za realizację reportażu promującego 6 Recykling Rejs.

 • mh

  Zadośćuczynienie za zanieczyszczone powietrza []

  komentarz Frank Bold po pierwszej rozprawie

 • mh

  Stop śmieciom w oceanach![]

  To już szósty Recykling Rejs. Tym razem nurt edukacji zakręci ponad 500 km kółko z Gdańska do Gdańska przez: Elbląg, Ostródę, Iławę, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz.  Mój ekokajak pokona m.in. Wisłę, Zalew Wiślany, Kanał Elbląski, jezioro Jeziorak, dziką Drwęcę. W każdym porcie, marinie, na każdym brzegu zapraszam do wspólnych akcji sprzątania, ale przede wszystkim do nieśmiecenia! Taki jest nasz cel, tzn. walka z zanieczyszczeniem i zaśmieceniem rzek i mórz.

 • mh

  Dzień bez śmiecenia- 11 maja 2016![]

  Ilu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nawet zwykłe, pozornie nieistotne, codzienne decyzje mają znaczenie? Kto z nas wie dlaczego należy opróżniać kartony po mleku i słoiki przed wyrzuceniem? Ilu z nas potrafi odpowiedzieć, o czym informują symbole umieszczone na opakowaniach produktów, które użytkujemy i ma świadomość, że oznaczenie ma znaczenie?

 • mh

  Zapraszamy do udziału w nagraniu TVN Uwaga - Recykling Rejs 2016[]

  TVN Uwaga zaprasza do udziału w nagraniu reportażu dot. problemu zaśmiecenia rzek i mórz odpadami i kolejnej wyprawy Recykling Rejs 2016. Wszyscy chętni do udziału w nagraniu mogą bezpośrednio kontaktować się z Dominikiem Dobrowolskim: dominik@cycling-recycling.eu . Nagranie planowane jest 18 maja, godz. 10.00-13.00 w Porcie Czerniakowskim w Warszawie nad Wisłą.

 • mh

  EkoWieża ma pierwszego Mecenasa![]

  Sokołowsko ma szczęście do wspaniałych osób, organizacji oraz inicjatyw. Tym razem do tej przepięknej miejscowości w Górach Suchych zawitała 26 kwietnia 2016 roku Fundacja PlasticsEurope Polska, zawitała z prezentami, eko prezentami!

 • mh

  Kwiaty za elektrograty w Krakowie![]

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Wielkiej Zbiórce Elektroodpadów, która odbędzie się 16 kwietnia w sklepie Leroy Merlin Bonarka, w Krakowie, w godz. 11.00-17.00. Zapraszamy do przynoszenia elektroodadów, za które będziemy rozdawać wiosenne kwiatki i mnóstwo ekoupominków! Profesjonalną zbiórkę i recykling zapewniają Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku, a akcję pomaga zorganizować ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski.

 • mh

  Dzień Ziemi 2016[]

  Takie i inne atrakcje czekają na uczestników tegorocznych obchodów Dni Ziemi: VIII Otwarte Mistrzostwa Polski w rozkręcaniu komputerów na czas. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych, a zadanie konkursowe polega na rozkręceniu komputera w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy dostaną odpowiedni strój i akcesoria zabezpieczające. Do wykonania zadania używać będą profesjonalnych wkrętarek. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki otrzymają nowe elektronarzędzia.

 • mh

  Ekospływy w Gdańsku, Elblągu, Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu.[]

  Ahoj!  Zgodnie z planem 6 czerwca ruszm w VI Recykling Rejs. Cumuję m.in. w Gdańsku, Elblągu, Ostródzie, Toruniu, Bydgoszczy i Grudziądzu. W każdym z tych portów zapraszam do wspólnych akcji sprzątania brzegów, wspólnych kajakowych rzecznych patroli i ekospływów. Z chęcią też pomogę organizacyjnie i finansowo w przygotowaniu lokalnych akcji. Zatem zapraszam do kontaktu: dominik@cycling-recycling.eu .

 • mh

  Spotkanie Morskich Ekologów na PolyTalk![]

  Co właściwie wiadomo o śmieciach w środowisku morskim? Jaka powinna być polityka dotycząca zapobiegania zaśmieceniu środowiska morskiego i umożliwiająca rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym? Jaka rolę w zakresie zmniejszania zaśmiecenia środowiska morskiego powinien odgrywać przemysł tworzyw sztucznych? Te i inne równie trudne tematy poruszano podczas dwudniowej konferencji PolyTalk 2016.

 • mh

  Zapraszam na PolyTalk[]

  PolyTalk is our forum to engage with our stakeholders in a transparent, forward looking dialogue. PolyTalk 2016 focuses on Marine Litter.

  Entitled "Zero Plastics To The Oceans”, PolyTalk will be held in Brussels over two days and will gather international organisations, government officials, representatives from national environment ministries, NGOs, the plastics industry, as well as the research community.

 • mh

  Ekologiczne Walentynki 2016[]

  Zapowiadają się rekordowe EkoWalentynki 2016! Ponad 100 miejscowości i kilkaset miejsc zgłosiło się do piątej edycji akcji, w ramach której właśnie na Walentynki rozdajemy serca - lizaki za zużyte bateryjki. W tym roku dodatkowo zbieramy także drobne elektroodpady. Szczegóły akcji na stronie:

  cycling-recycling.eu .

 • mh

  Recykling Rejs 2016_ Pętla Toruńska[]

  Rozpocząłem przygotowania do kolejnej kajakowej wyprawy na rzecz czystości polskich rzek, jezior i Bałtyku. Tym razem wyprawę dedykuję jednemu z najpięknieszych, najciekawszych i najbogatszych w atrakcje szlaków wodnych w Polsce, czyli Pętli Toruńskiej.

 • mh

  Św. Walenty też zbiera baterie i elektroodpady![]

  W 2015 roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 11 tys. ton. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska miała obowiązek zebrać selektywnie 40% baterii z rynku - czyli ok. 4.400 ton baterii! Cel został osiągnięty! W roku 2016 wzrasta w Polsce obowiązek zbiórki baterii do 45%. Trzeba będzie zatem selektywnie zebrać ok. 5.000 ton.

 • mh

  Miasta, które pokochają recykling![]

  Na Walentynki, jak już stało się tradycją, w wielu polskich miastach będziemy zbierać zużyte bateryjki i drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny, obdarowując się serduszkami - lizakami.  Zapraszamy zatem do kolejnej edycji EkoWalentynek. Do akcji zgłosiło się wiele miejscowości. Zobacz gdzie ... .

 • mh

  Na Walentynki pokochamy recykling![]

  Pozostały ostatnie miejsca w tegorocznych EkoWalentynkach. Koordynatorzy na przeprowadzenie akcji dostają wsparcie logistyczne i finansowe.

 • mh

  Ekokonkurs na 016[]

  I na dobry początek 016, zapraszam na konkurs pół żartem pół serio. Z jakiego szczytu pochodzi to zdjęcie? Osoba, która pierwsza przyśle emailem (dominik@cycling-recycling.eu ) poprawną odpowiedź dostanie ode mnie eko-prezent.

  Dominik Dobrowolski

 • mh

  Zapraszam na ekoakcje w 2016![]

  W 2016 zapraszam do współpracy organizacje, szkoły, biblioteki, samorządy, firmy i wszystkich ludzi, którzy wolą kolor zielony niż szary ;-).

 • mh

  Cos się stało z PWE Gubin?[]

  Czyli o tym jak mieszkańcy gmin Gubin i Brody przeżyli kolejny rok planowania kopalni odkrywkowej węgla brunatnego

 • mh

  Dziękuję za 2015![]

  Działanie w grupie zawsze przynosi efekty. Nie mógłbym zrealizować wielu projektów na rzecz ludzi i przyrody, gdyby nie pomoc wielu przyjaciół. Dziękuję wszystkim wolontariuszom i lokalnym koordynatorom moich akcji w Polsce, dziękuję setkom szkół, organizacji, dziennikarzy, których wszystkich nie sposób wyliczyć. Dziękuję firmom oraz instytucjom.

 • mh

  EkoWalentynki 2016[]

  Ponad 100 miejscowości w Polsce weźmie udział w  EkoWalentynkach 2016.  W Dzień Zakochanych - 14 lutego 2016 będziemy rozdawać lizaki w kształcie serca za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbiórkę będziemy prowadzić aż do 22 kwietnia 2016 roku, do Dnia Ziemi!

 • mh

  Ekoszkolenia dla menadżerów[]

  Zapraszam firmy, samorządy i organizacje na eko-szkolenia. Warto, aby Wasi menadżerowie  wiedzieli więcej. Dominik Dobrowolski, www.cycling-recycling.eu

 • mh

  Wykład Dominika Dobrowolskiego w Toruniu na UMK[]

  Za nami wizyta Dominika Dobrowolskiego, wspaniałego człowieka gotowego do działania na rzecz środowiska przyrodniczego oraz edukacji społeczeństwa w tym zakresie ;) Dominiku, serdecznie dziękujemy za wizytę ;)

  Wolontariusze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

 • mh

  Czyste powietrze na Święta[]

  "Drogi Mikołaju, nie proszę Ciebie o nową zabawkę, chciałabym tylko, by w naszym mieście było czyste powietrze. Czy możesz przynieść nam czyste powietrze?" -

 • mh

  EkoDominik w Dzierżoniowie[]

  Dzisiaj (27.11) mieliśmy wyjątkowego gościa.  Specjalnie do Dzierżoniowa przyjechał na spotkanie z wolontariuszami  naszej szkoły Dominik Dobrowolski

 • mh

  EkoDominik w EkoChojnowie[]

  25 listopada wrocławski ekolog i podróżnik odwiedził w ramach cyklu spotkań "Recykling Rejsy" Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Zajęcia łączące geografię, ekologię, chemię, filozofię cieszyły się dużym zainteresowaniem i nasi uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli.

 • mh

  W Nysie recykling daje owoce![]

  W Nysie "Recykling daje owoce" dosłownie! Dzięki Gimnazjum nr 2, które przyłączyło się do akcji zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, uczniowie dostają pyszne owoce, za przynoszone elektrośmieci.  Akcja trwa do 4 grudnia, kiedy wszystkie elektrograty zostaną zabrane, a następnie poddane recyklingowi.

 • mh

  EkoSpotkanie w Dzierżoniowie[]

  Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców Dzierżoniowa oraz wolontariuszy Zespołu Szkół Nr 3 na spotkanie z ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim, które odbędzie się dnia 27 listopada o godzinie 9.00 w sali nr 34.

 • mh

  Recykling dał owoce w Oleśnicy[]

  "Recykling daje owoce" - pod takim hasłem w oleśnickich szkołach i bibliotece miejskiej odbyła się w listopadzie nietypowa zbiórka zużytych sprzętów elektronicznych. Każdy kto oddał niepotrzebne baterie, telewizor, czy telefon, otrzymał zdrowy upominek.

 • mh

  EkoDominik w EkoSokołowsku[]

  Dominik Dobrowolski - ekolog i podróżnik, który sprząta świat z kajaka, 19 listopada zawitał do Sokołowska. Dominik opowiadał o swoich podróżach, o rzekach, Bałtyku w EkoWieży - Centrum Edukacji Ekologicznej.

 • mh

  Recykling dał owoce w Toruniu[]

  "Recykling daje owoce" - pod takim hasłem na Wydziale Nauk Ekonomicznych UMK w Toruniu (...)

 • mh

  Koordynatorzy EkoWalentynek poszukiwani.[]

  Jak co roku w lutym w całej Polsce będziemy celebrować Walentynki ekologicznie, tzn rozdamy tysiące słodkich i czerwonych lizaków w kształcie serca za zużyte bateryjki, które będziemy zbierać. Organizacje, szkoły, przedszkola, firmy, które chcą wziąć udział w akcji zapraszam do kontaktu. Rekrutacja Koordynatorów już ruszyła! Każdy koordynator dostanie wsparcie finansowe na organizację akcji, zakup lizaków, wysłane zostaną również pojemniki na bateryjki, a po akcji pojemniki zostaną odebrane.

 • mh

  To już ostatnie EkoSpotkanie, zatem kto pierwszy ten lepszy![]

  Do końca roku mam jeszcze w planie przeprowadzić tylko 1 takie spotkanie. Szkoły, biblioteki, organizacje, które są zainteresowane, abym do nich przyjechał, mogą do mnie napisać emaila. Jednak, kto pierwszy ten lepszy! Umówimy termin i przyjadę. 

 • mh

  Recykling da owoce w Toruniu[]

  Już w najbliższą sobotę, 14 listopada akcja Rcykling daje owoce zwita tym razem do Torunia. Zachęcamy do zbiórki elektrośmieci i zapraszamy na pyszne owoce.

 • mh

  EkoDominik w EkoGliwicach[]

  Uczniowie ze Szkolnego Klubu Ekologicznego EkoGim10 i jego opiekunki Janina Czempiel i Barbara Olchawa zaprosiły do Gimnazjum nr 10 w Gliwicach Dominika Dobrowolskiego, ekologa i podróżnika, który sprząta świat z kajaka. O swoich podróżach, o rzekach, Bałtyku, odpadach ekolog opowiadał w Gliwicach 10 listopada.

 • mh

  : Konferencja: Koszty smogu[]

  17 listopada 2015 (wtorek), godzina 10.00-15.00
  Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej D-20, sala nr 114,
  ul. Janiszewskiego 8
  Wrocław

 • mh

  Recykling da owoce w Gdańsku[]

  Po przepłynięciu kajakiem w ramach "Recykling rejsu" wybrzeża, zszedłem już na ląd. Rozpoczynam teraz na ziemi cykl akcji pt. "Recykling daje owoce" na Pomorzu. Zapraszam 14 listopada (sobota) w godz. 11.00-15.00 na pierwszą akcję do Gdańska, do sklepu Leroy Merlin (ul. Szczęśliwa 7).

 • mh

  EkoSpotkanie w EkoGim10[]

  Uczniowie ze Szkolnego Klubu Ekologicznego EkoGim10 i jego opiekunki Janina Czempiel i Barbara Olchawa zaprosiły do Gimnazjum nr 10 w Gliwicach Dominika Dobrowolskiego, ekologa i podróżnika, który sprząta świat z kajaka. O swoich podróżach, o rzekach, Bałtyku, odpadach ekolog opowie w Gliwicach już 10 listopada.

 • mh

  Recykling daje owoce[]

  Na jesień wystartowała kolejna edycja akcji "Recykling daje owoce". W jej ramach  zbieramy elektrośmieci, w zamian zaś rozdajemy pyszne owoce. W listopadzie akcja zawita: od 2 do 7 listopada do NYSY - do Gimnazjum nr 2, od 2 do 10 listopada do GLIWIC - do Gimnazjum nr 10; 14 listopada do TORUNIA - do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz 20 listopada do Oleśnicy - m.in do Miejskiej Biblioteki.

   

 • mh

  EkoSpotkanie w EkoWieży w Sokołowsku[]

  Fundacja In Situ zaprosiła Dominika Dobrowolskiego - ekologa i podróżnika, który sprząta świat z kajaka, do Sokołowska. O swoich podróżach, o rzekach, Bałtyku, odpadach ekolog opowie w EkoWieży - Centrum Edukacji Ekologicznej już 19 listopada w czwartek. Wykład jest otwarty i zaczyna się o godz. 9.00.

 • mh

  Kwiaty za elektrograty w Krakowie[]

  Zgodnie z planem 25 października w Krakowie, w sklepie Leroy Merlin Bonarka, zorganizowaliśmy ekologiczną niedzielę i akcję pt. "Kwiaty za elektrograty".

 • mh

  EkoWystawa przyjechała do Sokołowska[]

  EkoWystawa Fundacji PlasticsEurope Polska pokazująca, jak cenne są zużyte opakowania z tworzyw sztucznych i co można z nich "wyczarować" w procesie recyklingu i odzysku, podróżuje po Polsce.

 • mh

  EkoSpotkanie w Oleśnicy[]

  Tym razem na zaproszenie oleśnickiej biblioteki miejskiej, a dokładnie Pani Agaty Szpiłyk, na kolejne ekospotkanie Dominik Dobrowolski - ekolog i podróżnik przyjechał 23 października właśnie do Oleśnicy, do biblioteki oraz do Gimnazjum nr 3. Uczniowie wykazani się nie tylko uwagą, ale i dużym zaangażowaniem, aktywnością i wiedzą na spotkaniu.

 • mh

  Kolejne eko-spotkania z eko-Dominikiem w Nysie, Oleśnicy i Gliwicach.[]

  Ekolog i podróżnik - Dominik Dobrowolski opowiada o swoich wyprawach kajakowych na spotkaniach w bibliotekach i szkołach. Już odwiedził Warszawę, Gdynię, Kraków i Nową Hutę. Kolejne spotkania już w październiku i listopadzie. Zapraszamy:

  21.10. 015 do Nysy (Gimnazjum nr 2),
  23.10.015 do Oleśnicy (Biblioteka Miejska),
  10.11.015 do Gliwic (Gimnazjum nr 10).

 • mh

  Zbiórka baterii -konkurs z nagrodami[]

  Zapraszamy do udziału w konkursie dla szkół podstawowych w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami. Konkurs jest dofinansowywany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 • mh

  Cyknij w recykling[]

  Europejska Platforma Recyklingu zaprasza na konkurs fotograficzny na  zdjęcie z elektrośmieciem. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - bony upominkowe na zakup sprzętu fotograficznego o wartości – 2000 zł., 1200 zł. oraz 450 zł.

 • mh

  EkoSpotkania w Oleśnicy[]

  Zapraszamy w piątek, 23.10.2015 r. do Oleśnicy pod Wrocławiem na spotkanie z Dominikiem Dobrowolskim - ekologiem i podróżnikiem, który przemierza polskie rzeki w swoim ekokajaku, sprząta śmieci i namawia do recyklingu. Dominik opowie o kajakowych wyprawach pt. "Recykling rejs - odzyskuj tworzywa sztuczne" oraz o ostatniej ekspedycji po Bałtyku. Szczegóły na stronie www.recykling-rejs.pl .

 • mh

  Ekologiczne Przymorze![]

  Zgodnie z planem 19 września w Gdańsku odbył się III Festyn Ekologiczny! Jak co roku przygotowano wiele akcji. Dla tych, którzy przynieśli zużyty sprzęt elektryczny czy elektroniczny tzn. elektrośmieci czekały bilety wstępu do kina, na siłownię czy imprezy sportowe.

 • mh

  Sprzątanie świata 2015[]

  Jak co roku wrzesień to dobra okazja, aby zorganizować lokalną akcję sprzątania świata, a dokładnie sprzątanie swojej małej ojczyzny. Może to być podwórko, skwer za oknem, pobliski park, las, łąka. Najważniejszy jest cel, aby brzydkie i zaniedbane, zaśmiecone miejsce zamienić rękami własnymi i przyjaciół w czyste i zadbane. Aby jednak akcja przebiegła sprawnie i przyniosła dobry efekt należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

 • mh

  Do kina za elektrośmieci![]

  Zapraszam do Gdańska na kolejny ekologiczny piknik. Jak co roku przygotowaliśmy wiele akacji. Dla tych, którzy przyniosą zużyty sprzęt elektryczny czy elektroniczny tzn. elektrośmieci w zamian będą czekały bilety wstępu do kina, na siłownię czy imprezy sportowe. Natomiast ci z mieszkańców, którzy przyniosą minimum 0,5 kg zużytych baterii otrzymają jedną z przygotowanych na tę okazję roślin. Dlatego już teraz gorąco zachęcam do zajrzenia do swoich piwnic, szaf i zakamarków w mieszkaniu – piknik jest okazją do zrobienia porządków.

  Do zobaczenia, Dominik Dobrowolski

 • mh

  Zorganizuj akcję Recykling daje owoce[]

  Na jesień staruje kolejna edycja akcji "Recykling daje owoce".

 • mh

  Gdański Piknik Ekologiczny[]

  19 września 2015 r., już po raz trzeci, odbędzie się „GDAŃSKI PIKNIK EKOLOGICZNY”. Organizatorem pikniku jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku (www.psouu.gda.pl), które zorganizuje go na swoim terenie tj. na gdańskim Przymorzu przy ul. Jagiellońskiej 11.

 • mh

  Eko-spotkania w bibliotekach![]

  Dominik Dobrowolski - ekolog i podróżnik opowiada o swoich wyprawach kajakowych na spotkaniach w bibliotekach. Już odwiedził Warszawę, Gdynię, Kraków i Nową Hutę. Spotkania w bibliotekach są bezpłatne, a ich kolejna tura rozpoczyna się już we wrześniu. Ilość spotkań jest niestety ograniczona, liczy się zatem kolejność zaproszeń.

 • mh

  Wrocław: Kolejna KAWKA[]

  Dzięki KAWCE piece węglowe mogą być wymieniane przez Wrocławian na instalacje gazowe, elektryczne czy solary. Rezygnując z takich pieców można również uzyskać dofinansowanie na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej.

 • mh

  Rzeki to nie ścieki![]

  Dominik Dobrowolski - ekolog i podróżnik, który od wielu lat sprząta świat, przemierzając kajakiem polskie rzeki (a w tym roku Bałtyk: www.recykling-rejs.pl ) apeluje do samorządów i organizacji społecznych, aby wykorzystać okazję suszy i bardzo niskiego poziomu wód do posprzątania brzegów i koryt rzek w ramach akcji "Rzeki to nie ścieki".

 • mh

  Walka ze smogiem: Co to są korytarze powietrzne?[]

  Korytarze powietrzne wyznaczano w Polskich miastach już na początku XX wieku, potem je jednak zabudowano. Dzisiaj w dużych miastach trudno mówić o korytarzach powietrznych, można ratować tylko jakieś ich pozostałości.

 • mh

  Green Alley Award[]

  Green Alley Award jest konkursem, w którym co roku zostają nagrodzone firmy działające zgodnie z zasadą “circular economy”. Konkurs organizowany dzięki międzynarodowemu sojuszowi pomiędzy zielonym biznesem a europejską sceną firm dopiero powstających.

 • mh

  20.02.2015: OZE w Sejmie[]

  Dzisiaj w Sejmie byliśmy świadkami definitywnego końca Platformy Obywatelskiej.

 • mh

  Kwadratura koła: Ochrona zdrowia i budżetu w Polsce a model węglowego rozwoju Polski[]

  Pod takim tytułem 4 listopada br. odbyła się w Sejmie już druga (pierwsza odbyła się w kwietniu 2012) konferencja Ogólnopolskiej Koalicji Rozwój TAK - Odkrywki NIE.

 • mh

  Karta Etyczna organizacji ekologicznych[]

  Nieuprawnione oskarżenia wobec organizacji ekologicznych o działanie wbrew racji stanu i postępowi, o korupcję, interesowność czy ekoterroryzm nie tylko podważają zaufanie społeczeństwa do ekologów, ale szkodzą także samej ochronie środowiska

 • mh

  Zabójcze zanieczyszczone powietrze[]

  Co roku 45 tys. osób umiera w naszym kraju przedwcześnie z powodu zanieczyszczeń powietrza. Polska obok Bułgarii ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w UE.

 • mh

  Z rządowych pomysłów wieje grozą[]

  Małymi niedowiarkami są ci, którzy wątpią, że rząd nie potrafi uratować polskiego górnictwa i ledwo zipiącej Kompanii Węglowej.

 • mh

  Jest sposób, by mieć więcej energii[]

  Przedsiębiorstwa można zmotywować do efektywności energetycznej dzięki sprawnemu systemowi białych certyfikatów i zmianie rynku usług energetycznych.

 • mh

  Nadchodzi boom na mikroinstalacje[]

  Długo oczekiwany projekt ustawy o OZE może nieco odblokować potencjał inwestycyjny w kraju.

 • mh

  Kopalnie bez dna[]

  Energetyka węglowa i przemysł wydobywczy, odbierane powszechnie jako najtańsze źródła energii,
  to w rzeczywistości studnie bez dna.

 • mh

  Cele pakietu klimatyczno-energetycznego a sprawa polska[]

  W ubiegłym miesiącu Komisja Europejska przedstawiła swoje propozycje celów pakietu klimatyczno-energetycznego w perspektywie 2030 r., czym wywołała kolejną falę dyskusji.

 • mh

  konferencja o nadchodzącej rewolucji energetycznej pod tytułem Inteligentne Sieci Energetyczne w Polsce[]

  Konferencja odbędzie się
  6 marca (czwartek)
  na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

 • mh

  ClienthEarth wygrywa w NSA z koncernami energetycznymi[]

  Wczoraj NSA uwzględnił 6 skarg ClientEarth na wyroki WSA, w ktorych tenże odmówił legitymacji skargowej fundacji ClienthEarth.

 • mh

  Oświadczenie PIEGO ws. postępowania KE dot. nielegalnej pomocy publicznej dla OZE[]

   Poniżej prezentujemy oświadczenie Polskiej Izby Gospodarczej Energii Odnawialnej (PIGEO) w sprawie postępowania Komisji Europejskiej dotyczącego nielegalnej pomocy publicznej dla m.in. współspalania i energetyki wodnej.

 • mh

  Ryby wygrały z elektrownią[]

   Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska (GDOŚ) stwierdził w części nieważność decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy Elektrowni Północ.

 • mh

  Pazderski: Wiatr zamiast węgla[]

  Budowa nowych bloków Elektrowni Opole to poważny błąd, zarówno ekonomiczny, jak ekologiczny, za który my Polacy wkrótce drogo zapłacimy.

 • mh

  Program polskiej energetyki jądrowej przyjęty przez Radę Ministrów[]

  28 stycznia 2014 r. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie programu polskiej energetyki jądrowej (PPEJ) przygotowanego przez ministra gospodarki.

 • mh

  Komisja Europejska przedstawiła cele na 2030 rok[]

  Redukcja emisji CO2 o 40% w stosunku do 1990 roku oraz 27% energii pochodzącej z odnawialnych źródeł w całej Unii Europejskiej.

 • mh

  Zdaniem branży energetyki odnawialnej Bruksela zablokuje ustawę o OZE[]

  Według przedstawicieli branży energii odnawialnej Komisja Europejska może nie zgodzić się na notyfikację ustawy o odnawialnych źródłach energii, nad którą pracuje polski rząd.

 • mh

  Autostrada wodna na Wiśle. Żegluga śródlądowa również jest opłacalna dla przyrody[]

  Żegluga śródlądowa zużywa trzy razy mniej paliwa niż transport samochodowy. Statki rzeczne generują też pięć razy mniej dwutlenku węgla.

 • mh

  O tym jak dobre Ministerstwo Środowiska prowadzło konsultacje.[]

  Ministerstwo Środowiska odbyło konsultacje z przedstawicielami przemysłu dot. nowelizacji prawa geologicznego i górniczego.

 • mh

  Środki unijne – nie wyrzućmy ich w błoto![]

  Jak wydawane będą środki unijne na ochronę środowiska, transport i energetykę w latach 2014-2020?

 • mh

  Urząd Regulacji Energetyki krytykuje projekt ustawy o OZE i broni prosumentów[]

  Zdaniem URE, nowy projekt ustawy o OZE i przedstawiony w nim system wsparcia mnoży bariery, z którymi będą musieli zmierzyć się inwestorzy

 • mh

  Uwagi Koalicji do projektu Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii z dnia 12.11.2013r.[]

  Warszawa, 29.11.2013 r.
  Koalicja Klimatyczna wnioskuje o zaprzestania prac nad projektem ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE) z dnia 12.11.2013 r. (wersja 4.0)

 • mh

  Kraków: Radni zdecydowali ws. zakazu palenia węglem[]

  25 listopada zapadła jedna z najważniejszych decyzji dla wszystkich krakowian – radni sejmiku wojewódzkiego przegłosowali zakaz palenia węglem, a także drewnem.

 • mh

  Nowy rodzaj statku ze stoczni Damen – WSV do wsparcia morskich farm wiatrowych[]

  Stocznia Damen zaprezentowała wizualizacje zupełnie nowego statku wspierającego pracę obsługi morskich farm wiatrowych.

 • mh

  Raport NGO: Banki inwestują w wydobycie węgla[]

  W ostatnich 7,5 latach aż 89 banków zainwestowało w wydobycie węgla 118 mld euro.

 • mh

  GREENPEACE wspiął się na ministerstwo gospodarki w proteście przeciwko Szczytowi Węglowemu[]

  Aktywiści Greenpeace wspięli się na budynek Ministerstwa Gospodarki, gdzie trwa Szczyt Węgla i Klimatu organizowany przez Światowy Związek Węglowy. Ekolodzy wywiesili transparent z hasłem „Kto rządzi Polską? Przemysł węglowy czy obywatele?”

 • mh

  Filipiny: jak pomóc, gdzie wpłacić[]

  Filipińczycy w zniszczonych regionach ciągną już resztkami sił. Niszczone wielokrotnie państwo, o złej infrastrukturze, także tej sanitarnej i wodnej nie tym razem nie podźwignie się bez pomocy z zewnątrz

 • mh

  Stop nieodpowiedzialnej polityce Wrocławia wobec zieleni.[]

  Niepotrzebna wycinka kilkuset drzew na bulwarach odrzańskich w centrum miasta.

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.