artykuł

Ekologia w Oleśnicy

10 listopada 2016 min
(galeria fotografii)

Fundacja PlasticsEurope Polska zawitała tej jesieni do Oleśnicy, gdzie w lokalnych szkołach i bibliotece będzie do końca listopada prezentowana edukacyjna wystawa, pokazująca jak cenne są tworzywa sztuczne i co zrobić, aby nie trafiały na śmieci i były selektywnie zbierane, poddawane recyklingowi oraz służyły do produkcji nowych przydatnych przedmiotów.

Wystawa była prezentowana do 10 listopada w Gimnazjum nr 2, następnie trafiła do Szkoły Podstawowej nr 7 i na koniec zawita do Miejskiej Biblioteki. 

Ekspozycja wystawy jest połączona w wykładami nt. recyklingu, które poprowadzi Dominik Dobrowolski - wrocławski ekolog i podróżnik. Pierwsze spotkanie z uczniami odbyło się 10 listopada w Gimnazjum nr 2.

 

Cenną pomoc w organizacji wystaw i wykładów udzieliła pani Agata Szpiłyk.

Miasta, szkoły, organizacje społeczne zainteresowane pokazaniem wystawy oraz wykładami na swoim terenie zapraszamy do współpracy i kontaktu:

Dominik Dobrowolski, dominik@cycling-recycling.eu , tel. 697 092 978

tytul: Za elektrośmieci się zaświeci:-)tytul: Wrocław: Sezon na smogtytul: Recykling dał owoce w Łapachtytul: Efektywność energetyczna - szanse i zagrożenia nowej ustawy tytul: Przyłącz się i odetchnijtytul: Rząd odkręca kurek z wodą gruntowątytul: O zanieczyszcze- niach bez tajemnic. tytul: Unia Europejska potrzebuje skutecznej polityki klimatycznej
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

Recykling Dał Owoce

Od września do grudnia został zorganizowany cykl akcji hasłem "Recykling Daje Owoce".

mh

"Świeć Przykładem"

W zamian za elektroodpady i zużyte baterie Warszawianki i Warszawiacy dostaną ekologiczne latarki, a to wszystko w ramach akcji "Świeć Przykładem", która będzie zorganizowana 18 i 19 listopada w sklepie Strefa Wnętrza (Leroy Merlin) przy ulicy Ostrobramskiej 73B w Warszawie. Elektroodpady, począwszy od drobnych (lampki LED, kabelki ...) po duże elektrograty (lodówki, pralki, telewizory ... ) będą bezpłatnie przyjmowane na parkingu przed sklepem w godzinach od 10 do 16.

mh

Śmieci skrzydeł nie mają!

Każdego roku polskie góry odwiedza coraz więcej turystów.  Rekordy frekwencji biją szlaki w Karkonoszach, Beskidach, Tatrach i Bieszczadach.

pokaż więcej touch_app
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.