artykuł

Wykład Dominika Dobrowolskiego w Toruniu na UMK

07 grudnia 2015 min
(galeria fotografii)

Za nami wizyta Dominika Dobrowolskiego, wspaniałego człowieka gotowego do działania na rzecz środowiska przyrodniczego oraz edukacji społeczeństwa w tym zakresie ;) Dominiku, serdecznie dziękujemy za wizytę ;)

Wolontariusze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Za nami wizyta Dominika Dobrowolskiego, wspaniałego człowieka gotowego do działania na rzecz środowiska przyrodniczego oraz edukacji społeczeństwa w tym zakresie ;) Dominiku, serdecznie dziękujemy za wizytę ;)

W trakcie spotkania pt. "Recykling rejsu", Dominik Dobrowolski poruszył najbardziej aktualne problemy świata związane ze zmianami klimatycznymi, zanieczyszczeniem mórz i oceanów oraz wyczerpywaniem się surowców w ujęciu relacji ekonomii z ekologią. Spotkaniu towarzyszyła wystawa "Od selektywnej zbiórki, poprzez recykling do nowych wyrobów". Oba przedsięwzięcia zostały zrealizowane w ramach VII Festiwalu Ekonomisty trwającego na Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu.

Oprócz arcyciekawego wykładu na studentów czekały dodatkowo różne materiały edukacyjne, zachęcające do recyklingu, podarowane przez REKOPOL Organizację Odzysku.

Dziękujemy! Wolontariusze UMK

Podobne spotkania organizowane były w 2015 roku w całej Polsce. Ich celem była także popularyzacja wiedzy z zakresu recyklingu tworzyw sztucznych oraz zagrożeń dla środowiska związanych z zaśmiecaniem rzek i mórz. Mecenasem spotkań była Fundacja PlasticsEurope Polska.

tytul: Recykling dał owoce w Gliwicachtytul: Między biedą a zmianami klimatu. Polska kontra Kenia tytul: COP21: Losy porozumienia w rękach delegatówtytul: Wreszcie dobre wieści o Bałtyku. Olbrzymi wlew słonej wodytytul: Czyste powietrze na Świętatytul: Szyszko: zasoby geotermalne i biomasa szansą dla Polskitytul: CBOS: Większość Polaków za stopniowym odejściem od węglatytul: PGE zbuduje Elektrownię Złoczew na 2 tys. MW?
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

Recykling Dał Owoce

Od września do grudnia został zorganizowany cykl akcji hasłem "Recykling Daje Owoce".

mh

"Świeć Przykładem"

W zamian za elektroodpady i zużyte baterie Warszawianki i Warszawiacy dostaną ekologiczne latarki, a to wszystko w ramach akcji "Świeć Przykładem", która będzie zorganizowana 18 i 19 listopada w sklepie Strefa Wnętrza (Leroy Merlin) przy ulicy Ostrobramskiej 73B w Warszawie. Elektroodpady, począwszy od drobnych (lampki LED, kabelki ...) po duże elektrograty (lodówki, pralki, telewizory ... ) będą bezpłatnie przyjmowane na parkingu przed sklepem w godzinach od 10 do 16.

mh

Śmieci skrzydeł nie mają!

Każdego roku polskie góry odwiedza coraz więcej turystów.  Rekordy frekwencji biją szlaki w Karkonoszach, Beskidach, Tatrach i Bieszczadach.

pokaż więcej touch_app
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.