artykuł

Recykling dał owoce w Toruniu

17 listopada 2015 min
(galeria fotografii)

"Recykling daje owoce" - pod takim hasłem na Wydziale Nauk Ekonomicznych UMK w Toruniu (...)

Źródło i relacja TVP Bydgoszcz

"Recykling daje owoce" - pod takim hasłem na Wydziale Nauk Ekonomicznych UMK w Toruniu odbyła się 14 listopada 2015 roku nietypowa zbiórka zużytych sprzętów elektronicznych. Każdy kto oddał niepotrzebne baterie, telewizor, czy telefon, otrzymał zdrowy upominek.

- Akcja polega na dostarczania do nas zużytych elektrośmieci, czyli od baterii po duże sprzęty typu monitory, drukarki, lodówki i w zamian za to przekazujemy mieszkańcom Torunia zestaw owoców - informuje Barbara Jóźwik z WNEIZ UMK w Toruniu.

Monitory, stare telefony, mikrofalówki, czy baterie – tzw. elektroodpady przyjmowane były w każdej ilości. Każdy kto oddał zużyty sprzęt, w podziękowaniu otrzymał owoce. Zebrane elektrośmieci trafią w odpowiednie miejsce.

Studenci i pracownicy Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK kolejną zbiórkę zapowiadają w Walentynki.

Pomysłodawcą akcji "Recykling daje owoce", która odbywa się w różnych polskich miastach, jest ekolog Dominik Dobrowolski a głównym partnerem jest Europejska Platforma Recyklingu.

tytul: Recykling dał owoce w Oleśnicytytul:  Prezydent Andrzej Duda przeciwko kopalni odkrywkowej węgla brunatnego! tytul: EkoDominik w EkoSokołowskutytul: Kuracja, czyli jak leczymy smogiemtytul: Koniec z polityką realną – czas na akcję Ende Gelände! Ale czy w Polsce?tytul: To już ostatnie EkoSpotkanie, zatem kto pierwszy ten lepszy!tytul: Koordynatorzy EkoWalentynek poszukiwani.tytul: Czy Polacy mają żelazne płuca?
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

Recykling Dał Owoce

Od września do grudnia został zorganizowany cykl akcji hasłem "Recykling Daje Owoce".

mh

"Świeć Przykładem"

W zamian za elektroodpady i zużyte baterie Warszawianki i Warszawiacy dostaną ekologiczne latarki, a to wszystko w ramach akcji "Świeć Przykładem", która będzie zorganizowana 18 i 19 listopada w sklepie Strefa Wnętrza (Leroy Merlin) przy ulicy Ostrobramskiej 73B w Warszawie. Elektroodpady, począwszy od drobnych (lampki LED, kabelki ...) po duże elektrograty (lodówki, pralki, telewizory ... ) będą bezpłatnie przyjmowane na parkingu przed sklepem w godzinach od 10 do 16.

mh

Śmieci skrzydeł nie mają!

Każdego roku polskie góry odwiedza coraz więcej turystów.  Rekordy frekwencji biją szlaki w Karkonoszach, Beskidach, Tatrach i Bieszczadach.

pokaż więcej touch_app
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.