artykuł

Gdański Piknik Ekologiczny

24 sierpnia 2015 min
(galeria fotografii)

19 września 2015 r., już po raz trzeci, odbędzie się „GDAŃSKI PIKNIK EKOLOGICZNY”. Organizatorem pikniku jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku (www.psouu.gda.pl), które zorganizuje go na swoim terenie tj. na gdańskim Przymorzu przy ul. Jagiellońskiej 11.

„III GDAŃSKI PIKNIK EKOLOGICZNY” na Przymorzu !

19 września 2015 r., już po raz trzeci, odbędzie się „GDAŃSKI PIKNIK EKOLOGICZNY”. Organizatorem pikniku jest Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku (www.psouu.gda.pl), które zorganizuje go na swoim terenie tj. na gdańskim Przymorzu przy ul. Jagiellońskiej 11.

- Jak co roku przygotowaliśmy wiele akacji. Dla tych, którzy przyniosą zużyty sprzęt elektryczny czy elektroniczny tzn. elektrośmieci w zamian będą czekały bilety wstępu do kina, na siłownię czy imprezy sportowe. Natomiast ci z mieszkańców, którzy przyniosą minimum 0,5 kg zużytych baterii otrzymają jedną z przygotowanych na tę okazję roślin. Dlatego już teraz gorąco zachęcam do zajrzenia do swoich piwnic, szaf i zakamarków w mieszkaniu – piknik jest okazją do zrobienia porządków. Partnerem akcji zbiórki elektrośmieci i zużytych baterii jest Europejska Platforma Recyklingu.

„GDAŃSKI PIKNIK EKOLOGICZNY” to okazja, również do tego, aby pouczyć się trochę ekologii przy dobrej zabawie czy choćby przypomnieć sobie zasady postępowania z odpadami, które każdego dnia każdy z nas wytwarza. Dlatego wraz z partnerami przygotowaliśmy wiele ciekawych warsztatów i konkursów.

I tak już teraz mogę zdradzić, że Ruta Urban Garden poprowadzi warsztaty ogródkowe, podczas których uczestnicy tworzyć będą własne kompozycje roślinne – mini ogródki – z ziołami, warzywami i kwiatami, które będą mogli później zabrać ze sobą do swoich domów (www.rutaurbangarden.pl). Pracownia ceramiki MANSARDA zaprosi do uczestnictwa w warsztatach ceramicznych, podczas których wykonywać będziemy z naturalnej gliny kwietnik, który po wypaleniu ustawiony zostanie w miejscu odbywania się pikniku (www.mansardapracownia.eu). Natomiast Projekt PEŁNI SZCZĘŚCIA zaprosi do wspólnego wykonamy ze starych koszulek bawełnianych - bransoletki, opaski na głowę, siatki, torebki, naszyjniki oraz ozdabianie koszulek poprzez wykorzystanie resztek różnych materiałów, koronek, koralików, guzików oraz za pomocą pisaków do tkanin. Na naszym pikniku pojawi się również stoisko Kampanii „Bądź na pTAK”, które zaprosi nas na warsztaty, gry i zabawy. Kampania to przede wszystkim Klub Ptaków Polskich, do którego zaproszeni są wszyscy zakręceni na punkcie ptaków i przyrody; to wystawy o ptakach i edukacja o nich; to mówienie o ptakach i pokazywanie jakie są piękne, ale także promowanie postaw na pTAK! oznaczających szacunek dla całej Przyrody, życie w poszanowaniu naszej Planety i podejmowanie świadomych decyzji każdego dnia (www.jestemnapTAK.pl). Ciekawostką tegorocznego pikniku będzie z pewnością Autobus Energetyczny, czyli mobilne centrum edukacyjno – informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu. Centrum to znajduje się w autobusie miejskim, który został wyposażony w modele, makiety i tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej (www.autobusenergrtyczny.pl).

 

Do naszego tegorocznego pikniku przyłączyła się Fundacja PlasticsEurope Polska (www.plasticseurope.pl) , która będzie prezentowała (pierwszy raz w Gdańsku) bardzo interesującą wystawę pokazującą, jak tworzywa sztuczne poddawane są recyklingowi.

Na piknik przyjedzie także ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski (www.cycling-recycling.eu), który zaprasza na spotkanie, na którym opowie o swoim ostatnim „Recykling Rejsie”, czyli kajakowej wyprawie po Bałtyku (www.recykling-rejs.pl). Podczas spotkania Dominik poopowiada także o zanieczyszczeniu Bałtyku i sposobach walki z tym problemem.

Zapraszamy na „III GDAŃSKI PIKNIK EKOLOGICZNY”, który odbędzie się w sobotę 19 września 2015 r. w godzinach od 11:00 do 14:00 na gdańskim Przymorzu przy ul. Jagiellońskiej 11.

Krzysiek Skrzypski,

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku

tytul: Zorganizuj akcję Recykling daje owocetytul: 100 lat niszczenia Puszczy Białowieskiej.tytul: W Polsce kończy się węgieltytul: Papież Franciszek sprzymierzeńcemtytul: Stolica wspiera energię odnawialnątytul: Eko-spotkania w bibliotekach!tytul:  *Nature*: Chiny emitują 14 proc. mniej CO2, niż sądzono tytul: Mieszkańcy Małopolski na potęgę inwestują w OZE
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

Recykling Dał Owoce

Od września do grudnia został zorganizowany cykl akcji hasłem "Recykling Daje Owoce".

mh

"Świeć Przykładem"

W zamian za elektroodpady i zużyte baterie Warszawianki i Warszawiacy dostaną ekologiczne latarki, a to wszystko w ramach akcji "Świeć Przykładem", która będzie zorganizowana 18 i 19 listopada w sklepie Strefa Wnętrza (Leroy Merlin) przy ulicy Ostrobramskiej 73B w Warszawie. Elektroodpady, począwszy od drobnych (lampki LED, kabelki ...) po duże elektrograty (lodówki, pralki, telewizory ... ) będą bezpłatnie przyjmowane na parkingu przed sklepem w godzinach od 10 do 16.

mh

Śmieci skrzydeł nie mają!

Każdego roku polskie góry odwiedza coraz więcej turystów.  Rekordy frekwencji biją szlaki w Karkonoszach, Beskidach, Tatrach i Bieszczadach.

pokaż więcej touch_app
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.