artykuł

20.02.2015: OZE w Sejmie

20 lutego 2015 min
(galeria fotografii)

Dzisiaj w Sejmie byliśmy świadkami definitywnego końca Platformy Obywatelskiej.

Senat odrzucił sejmowe propozycje wsparcia finansowego OZE, zmniejszając je tak znacznie, że gdyby zmiany zostały utrzymane, stanowiłyby w praktyce nieprzekraczalną barierę dla rozwoju energetyki prosumenckiej.
W Sejmie odbyło się głosowanie nad odrzuceniem niekorzystnych dla OZE poprawek Senatu.
Poprawki Senatu faworyzowały wielkie koropracje i żerujące na nich polityczne hieny. 

Sejm poprawki Senatu odrzucił. Za korporacyjnym modelem polskiej energetyki opowiedzieli się niemal wszyscy posłowie PO. Przeciw, za energetyką obywatelską opowiedziała się reszta posłów - i wygrała. Dziękujemy za to im, oraz dziennikarzom, którzy zdecydowanie opowiedzieli się za obywatelskimi przepisami.
Jednocześnie sugerujemy "Platformie Obywatelskiej"  by poważnie rozpatrzyła zmianę nazwy na "Platforma Koncernowa"

Głosowanie nr 97 - posiedzenie 87.
Dnia 20-02-2015 godz. 10:41:34

Pkt 20. porz. dzien. Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o odnawialnych źródłach energii

Głosowało - 436  Za - 227  Przeciw - 200  Wstrzymało się - 9  Nie głosowało - 24 
Większość bezwzględna - 219   

 

Klub/Koło Liczba czł. Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
PO 202 199 - 198 1 3
PiS 132 123 122 - 1 9
PSL 39 38 37 - 1 1
SLD 34 33 33 - - 1
niez. 23 19 16 2 1 4
KPSP 15 13 9 - 4 2
TR 15 11 10 - 1 4
tytul: NIK o ochronie drzew przy realizacji inwestycji w miastachtytul: JEŻ SWÓJ ZWIERZ  - warsztaty dla szkół podstawowych i gimnazjów.tytul: Zielone światło Sejmiku i Regionalnej Rady dla dalszego odstrzału dzikówtytul: Prognoza na rok 2030: Najbrudniejsze miasta Europytytul: Komisja Europejska pyta polski rząd o górnictwotytul: WYCIEKŁY ZAŁOŻENIA KAMPANII SKIEROWANEJ PRZECIWKO OBYWATELOMtytul: Ekspert: rezygnacja z OZE skazuje Polskę na stagnacjętytul: Poprawka Senatu do ustawy OZE: Mikroinstalacje nie będą się opłacać
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

Zapraszam do Szwajcarki

Dla dziesięciu pierwszych osób, które zgłoszą chęć odwiedzenia Szwajcarki  i uczestniczenia w ekospotkaniu, będzie sfinansowana w całości wycieczka oraz pyszny poczęstunek w schronisku. Akcja będzie zorganizowana pod koniec marca lub na początku kwietnia.

mh

Kochamy recykling!

W lutym 2018 ruszyła VIII edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling". W Dniu Zakochanych, 14 lutego 2018 rozpoczęliśmy naszą akcję, rozdając w ponad 70 miejscowościach ...

mh

Eko-orły z Sokołowska!

Pierwsza w Polsce akcja "Śmieci skrzydeł nie mają"  zakończona sukcesem.  "Orzeł Przedni" już na stałe zadomowił się w schronisku Andrzejówka.

mh

Zapraszam na eko-herbatkę do Andrzejówki!

Zapraszam na gorącą eko-herbatę (a może coś jeszcze) 7 marca do Andrzejówki - królewskiego schroniska w Górach Suchych. To tutaj właśnie rozpocznie się kilkuletni program edukacyjny pt."Śmieci skrzydeł nie mają".

mh

Recykling Rejs najlepszą akcją eko w Polsce!

Projekt pt. „Recykling Rejs 2017 – Odzyskuj tworzywa sztuczne" wygrał plebiscyt na najlepszą inicjatywę ekologiczną w konkursie „Eko Inspiracja"!

mh

W Andrzejówce śmieci skrzydeł nie mają!

Zapraszamy do kultowego schroniska Andrzejówka w Górach Suchych. To właśnie tu 7 marca (środa) Koalicja Recykling Górom zainauguruje ogólnopolski edukacyjny projekt pt. „Śmieci skrzydeł nie mają!”

pokaż więcej touch_app

fragment audycji Jacka Żakowskiego "Poranek Radia TOKFM" poświęcony glosowaniu nad poprawkami dot. OZE w Sejmie w kontekście ogłoszenia - apelu Greenpeace w Gazecie Wyborczej

link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.