artykuł

20.02.2015: OZE w Sejmie

20 lutego 2015 min
(galeria fotografii)

Dzisiaj w Sejmie byliśmy świadkami definitywnego końca Platformy Obywatelskiej.

Senat odrzucił sejmowe propozycje wsparcia finansowego OZE, zmniejszając je tak znacznie, że gdyby zmiany zostały utrzymane, stanowiłyby w praktyce nieprzekraczalną barierę dla rozwoju energetyki prosumenckiej.
W Sejmie odbyło się głosowanie nad odrzuceniem niekorzystnych dla OZE poprawek Senatu.
Poprawki Senatu faworyzowały wielkie koropracje i żerujące na nich polityczne hieny. 

Sejm poprawki Senatu odrzucił. Za korporacyjnym modelem polskiej energetyki opowiedzieli się niemal wszyscy posłowie PO. Przeciw, za energetyką obywatelską opowiedziała się reszta posłów - i wygrała. Dziękujemy za to im, oraz dziennikarzom, którzy zdecydowanie opowiedzieli się za obywatelskimi przepisami.
Jednocześnie sugerujemy "Platformie Obywatelskiej"  by poważnie rozpatrzyła zmianę nazwy na "Platforma Koncernowa"

Głosowanie nr 97 - posiedzenie 87.
Dnia 20-02-2015 godz. 10:41:34

Pkt 20. porz. dzien. Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o odnawialnych źródłach energii

Głosowało - 436  Za - 227  Przeciw - 200  Wstrzymało się - 9  Nie głosowało - 24 
Większość bezwzględna - 219   

 

Klub/Koło Liczba czł. Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
PO 202 199 - 198 1 3
PiS 132 123 122 - 1 9
PSL 39 38 37 - 1 1
SLD 34 33 33 - - 1
niez. 23 19 16 2 1 4
KPSP 15 13 9 - 4 2
TR 15 11 10 - 1 4
tytul: NIK o ochronie drzew przy realizacji inwestycji w miastachtytul: JEŻ SWÓJ ZWIERZ  - warsztaty dla szkół podstawowych i gimnazjów.tytul: Zielone światło Sejmiku i Regionalnej Rady dla dalszego odstrzału dzikówtytul: Prognoza na rok 2030: Najbrudniejsze miasta Europytytul: Komisja Europejska pyta polski rząd o górnictwotytul: WYCIEKŁY ZAŁOŻENIA KAMPANII SKIEROWANEJ PRZECIWKO OBYWATELOMtytul: Ekspert: rezygnacja z OZE skazuje Polskę na stagnacjętytul: Poprawka Senatu do ustawy OZE: Mikroinstalacje nie będą się opłacać
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

Izery posprzątane!

Dzieci z Wrocławia i Janowic Wielkich sprzątały 28 czerwca szlaki w Górach Izerskich. Mimo fatalnej pogody uczestnicy akcji nie odpuścili. Wspólnie z podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim nie tylko sprzątali, ale zamontowali również tablice z orłem przednim i napisem "Śmieci skrzydeł nie mają" na Chatce Górzystów i stacji turystycznej Orle.

mh

Cycling Recycling 2018 - Wisła z prądem!

Tym razem będzie można nas spotkać m.in: u źródeł Wisły na Baraniej Górze, w Bielsku-Białej, Krakowie, Sandomierzu, Kazimierzu Dolnym, Puławach, Dęblinie,  Warszawie, Czerwińsku nad Wisłą, Wyszogrodzie, Dobrzyniu nad Wisłą, Płocku, Włocławku, Ciechocinku, Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Tczewie i Gdańsku. Jedziemy na rowerach od źródeł do ujścia Wisły - czyli "Wisła z prądem"!

mh

Posłuchaj! Wiosła cień!

Reportaż pt. "Wiosła cień" zrealizowany przez wybitnego dziennikarza Radia Opole Krzysztofa Dobrowolskiego to spotkanie z człowiekiem, który uczynił coś, co już jest nie do powtórzenia, a stało się to tam, gdzie rzeka przegrała z człowiekiem. Posłuchaj zatem barwnej, chwilami bardzo zaskakującej opowieści wrocławskiego ekologa i podróżnika ... .

mh

Nagrody V Bałtyckiego Forum Ekologicznego 2018

Pierwszy raz w historii Bałtyckiego Forum Ekologicznego w Kołobrzegu organizatorzy V edycji festiwalu postanowili wyróżnić najwartościowsze w Polsce inicjatywy promujące gospodarkę obiegu zamkniętego.

mh

Wokół Śniardw

Grupa kajakarek i kajakarzy opłynęła jezioro Śniardwy w ramach akcji *Recykling Rejs - Śniardwy  2018 - Odzyskuj tworzywa sztuczne!*,  akcji współorganizowanej przez Fundację PlasticsEurope Polska i ekologa Dominika Dobrowolskiego. Głównym celem Recykling Rejsów, które organizowane są od ośmiu lat, jest walka z zaśmieceniem wód.

mh

Kajakowy Eko-Patrol opłynie Śniardwy!

Zapraszamy 14 czerwca (czwartek)  o godzinie 10.00 do Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu (PMOS) w Piszu na start wyjątkowego spływu kajakowego. W wyprawie pt. "Recykling Rejs 2018 - wokół Śniardw" weźmie udział młodzież z Pisza - miasta będącego symboliczną bramą na Mazury.

pokaż więcej touch_app

fragment audycji Jacka Żakowskiego "Poranek Radia TOKFM" poświęcony glosowaniu nad poprawkami dot. OZE w Sejmie w kontekście ogłoszenia - apelu Greenpeace w Gazecie Wyborczej

link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.