artykuł

Dlaczego premier walczy z wiatrakami

09 lipca 2013 min
(galeria fotografii)

Rządzący politycy po cichu przyznają, że walka z globalnym ociepleniem to europejskie fanaberie

Nie ma już czasu na dyskusję ze stowarzyszeniem płaskiej Ziemi - oświadczył niedawno Barack Obama, odnosząc się do osób podważających udowodnioną przez naukę rolę człowieka w obecnych zmianach klimatycznych. Stowarzyszenie Płaskiej Ziemi zaprotestowało.

Prezydent USA chciał porównać tzw. klimatycznych sceptyków do wariatów wierzących w to, że Ziemia jest płaska (stowarzyszenie istnieje od początku XIX w.). Jednak okazało się, że w USA, gdzie wiele gmin nie pozwala uczyć w szkołach o ewolucji, można być jeszcze bardziej szalonym. I np. uważać zmiany klimatu za oszustwo.

skany artykułu z Gazety Wyborczej poniżej:

tytul: A. Szczęśniak: gazoport w Świnoujściu podwyższy ceny gazu zamiast je obniżyćtytul: Unia chce zabrać Polsce 2 mld na walkę z powodziamitytul: Padł wniosek o ogłoszenie upadłości Kompanii Węglowejtytul: Transport morski: Po przepisach ograniczających emisję siarki Komisja zabiera się za CO2tytul: 4,9 MILIARDA EURO dodatkowych dopłat do rybołówstwatytul: Ruszyła największa na świecie morska farma wiatrowatytul: Sejm przeciwko prosumentomtytul:  Atomowy koszt atomu
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

Kajakjamboree

Zgodnie z planem na Kajakjamboree (17 lutego 2018 Gdynia) - jednym z największych w Polsce kajakowym festiwalu - można było obejrzeć wiele znakomitych "kajakowych" filmów oraz spotkać ich twórców.

mh

EkoWalentynki 2018 - zbierzemy 1 milion baterii!

Od wielu lat w ramach "EkoWalentynek" udowadniamy, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety.

mh

Kajak Jamboree Gdynia 17 02 2018

17 lutego w Gdyni, w klubie Ucho organizowane jest wyjątkowe spotkanie wyjątkowych kajakarzy. Można będzie poznać fascynatów ekstremalnych górskich spływów, morskich ekspedycji, kajakarzy ekologów ... .

mh

Głosowanie na najlepsze ekoakcje rozpoczęte!

Wybierz i zagłosuj na najciekawszy projekt. My oddajemy głos na Recykling Rejsy  - antyśmieciowe wyprawy kajakowe - organizowane przez wrocławskiego ekologa i podróżnika - Dominika Dobrowolskiego.

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.