tytul: COP Pozytywny wiatr zmian z Ameryki Północnej?tytul: Tajfun na Filipinach przywitał negocjacje klimatyczne ONZtytul: Bezpieczeństwo energetyczne w programach partii politycznychtytul: Mikrosieci uchronią miasta od przerw w dostawie energii elektrycznej tytul:  268 ton sieci widm wyłowionych z Bałtykutytul: Kolejne eko-spotkania z eko-Dominikiem w Nysie, Oleśnicy i Gliwicach.tytul: Wybrano laureatów konkursu Eco-Miasto 2015tytul: 7 warunków do zadowolenia z instalacji fotowoltaicznej
min
wiadomości

CEZ chce kupić elektrownie i kopalnie Vattenfall w Niemczech

CEZ poinformował, że chce kupić od szwedzkiego koncernu Vattenfall kopalnie węgla brunatnego, elektrownie nim opalane oraz elektrownie wodne w Niemczech.
opublkowano 16 października 2015

- Oferowane aktywa stanowią ciekawą możliwość rozszerzenia działalności CEZ i pozwalają osiągnąć szereg synergii. CEZ jest wiarygodnym partnerem dla regionu z dużym know-how i doświadczeniem w eksploatacji elektrowni konwencjonalnych i kopalń węgla brunatnego. Aktywa na sprzedaż w pełni pasują do strategii CEZ, która koncentruje się na odnawialnych źródłach energii, rozproszonych źródłach energii, kompleksowych usługach i produktach energetycznych oraz inwestycjach w źródła konwencjonalne - podał CEZ w komunikacie.

CEZ jest zainteresowany kupnem elektrowni Boxberg, Jänschwalde, Schwarze Pumpe i Lippendorf blok R, kopalń Jänschwalde, Nochten, Reichwalde, Welzow-Süd i Cottbus Nord oraz 10 elektrowni wodnych, które nie mogą być sprzedawane oddzielnie, bez aktywów węgla brunatnego.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.