Energia

ING nie będzie finansował nowych elektrowni zasilanych węglem i kopalni węgla

28 listopada 2015 min
(galeria fotografii)

Grupa chce także zmniejszać globalną ekspozycję kredytową na sektory oparte na węglu.

"ING zdecydował o zakończeniu finansowania nowych elektrowni zasilanych węglem oraz kopalni węgla energetycznego na świecie, ze skutkiem natychmiastowym. ING nie będzie także finansował żadnych nowych klientów, których biznes jest w ponad 50 proc. zależny od działalności elektrowni zasilanych węglem lub kopalni węgla energetycznego" - napisano w komunikacie banku.

ING zaznaczył, że będzie honorował dotychczasowe porozumienia z klientami.

"Idąc dalej, będziemy redukować naszą globalną ekspozycję kredytową w sektorach powiązanych z węglem" - napisano.
W komunikacie wyjaśniono, że zaostrzona polityka wobec węgla jest związana z uczestnictwem ING w Konferencji Klimatycznej ONZ w Paryżu.

ING poinformował, że w 2014 r. 43 proc. finansowania, które grupa kieruje na projekty związane z wytwarzaniem energii elektrycznej, trafia do źródeł odnawialnych (energii wiatrowej, słonecznej, wodnej i geotermalnej). W 2009 r. było to 23 proc.
 

żródło: http://www.cire.pl/item,121041,1,0,0,0,0,1,ing-nie-bedzie-finansowal-nowych-elektrowni-zasilanych-weglem-i-kopalni-wegla.html#komunikat

komentarz redakcji:

Zdarza się, że banki podejmują akcje charytatywne. Dobroczynność jednak nie jest w jakikolwiek sposób uwzględniana w procedurach strategicznych. Jeśli ING zdecydował się na taki komunikat, z pewnością ubytek klientów z sektorów prowęglowych z dużą nawiązką rekompensują ich adwersarze.
Czy to oznacza, że strategiczna miłość polskiego rządu do węgla, skazuje zakochanych (ekipa PiS) na osamotnienie i niezrozumienie? Czy na tej romantycznej opoce wsparta jest świątynia wartości wspólnoty wiedzionej przez Panią Premier, która nazywa się Beata Szydło?

tytul: EkoDominik na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniutytul: Pan Kartontytul: Które opakowania są eko?tytul: 21,35 ha zrekultywowanej powierzchni dolnośląskich składowisktytul: EkoDominik w Dzierżoniowietytul: Wielka Brytania zamknie wszystkie elektrownie węglowetytul: Klub Zielonej Ręki Fundacji PROKARTONtytul: EkoDominik w EkoChojnowie
view_list  inne artykuły z tematu Energia:
mh

Ostrołęka C

historia projektu inwestycji, czyli dlaczego projekt powinien przejść do historii.
Analiza ryzyk i utraconych szans związanych z budową bloku Ostrołęka C (klasy 1000 MW)

mh

Zablokowanie przemian energetycznych jest groźne dla gospodarki oraz rozwoju D. Śląska i Polski

O debacie nt. transformacji energetycznej i gospodarczej Dolnego Śląska pod patronatem honorowym Marszałka Województwa

mh

RAPORT Górnictwo: węglowa przyszłość czy sprawiedliwa transformacja

Od wielu lat górnictwo węgla kamiennego w Polsce jest w dramatycznej sytuacji ekonomicznej. 

mh

Musimy uniezależniać się od węgla

Akcjonariusze podczas Walnych ENERGI i ENEI

mh

Polska Energiewende* 2023

Nie mamy strategii energetycznej transformacji. To sprzeczne z racją stanu Polski. PiS, ani opozycja parlamentarna tego nie  widzi? Teskt R. Gawlika z 2013 r aktualny dziś! czytaj... I słuchaj audycji w TOK FM na ten temat...

mh

Tu była kopalnia

31 marca i 1 kwietnia 2017 r. zapiszą się w historii polskiego górnictwa węgla kamiennego niewątpliwie. Jak? Oceni to historia. 

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.