Energia

NFOŚiGW weryfikuje programy wsparcia

08 marca 2016 min
(galeria fotografii)

Do końca marca Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chce przeprowadzić weryfikację wszystkich prowadzonych programów priorytetowych – pisze „Rzeczpospolita”.

Zwraca uwagę, że nowe zasady wsparcia mogą oznaczać ograniczenie dotacji na rzecz niskooprocentowanych pożyczek.

Wśród programów, w których może dojść zmian w zasadach przyznawania wsparcia, dziennik wymienia między innymi te adresowane do osób prywatnych. Gazeta pisze o popularnych programach: Prosument oraz Kwaka i Ryś.

Dziennik przypomina, że budżet programu prosument sięga 800 mln zł, a dotychczas zawarto umowy dofinansowania na łączną kwotę prawie 290 mln zł. W ramach programu Ryś do podziału jest 400 mln zł, o 100 mln ubiegały się WFOŚiGW, a na pulę 300 mln przeznaczonych dla banków nie znaleźli się chętni. „Rzeczpospolita” podkreśla jednocześnie, że bardzo duże zainteresowanie towarzyszy adresowanemu do samorządów programowi Kawka, który ma pomóc w ograniczaniu tzw. niskiej emisji. Według informacji uzyskanych przez dziennik zainteresowanie pieniędzmi przekracza dostępne środki. W ostatnim naborze, w którym do rozdysponowania jest 120 mln zł, wpłynęło prawie 60 wniosków.

Cytowany przez dziennik Sławomir Kmiecik z biura prasowego NFOŚiGW tłumaczy, że fundusz nie zamierza rezygnować z programów wsparcia dla osób indywidualnych, a analizy mają umożliwić dobór najbardziej efektywnego i spójnego systemu finansowania.

Jak pisze „Rz” z wyjaśnień fundusz wynika między innymi, że po analizie niewykluczone jest przesuwanie pieniędzy na inne cele zgodnie ze zidentyfikowanymi priorytetami. Jednocześnie dziennik podkreśla, że choć na chwilę obecną Fundusz tego oficjalnie nie potwierdza, to można się spodziewać zwiększeniu udziału pożyczek kosztem bezzwrotnych form finansowania, co sygnalizował nowy prezes NFOSiGW Kazimierz Kujda.

http://biznesalert.pl

tytul: Spotkanie Morskich Ekologów na PolyTalk!tytul: Czarne złoto?tytul: Zielone światło RDOŚ dla większej wycinki w Puszczy Białowieskiej.tytul: Zapraszam na PolyTalktytul: Światowe Dni Młodzieży zagrożone. tytul: *Rzeczpospolita*: Polityka rządzi polską energetyką tytul: Jak myśliwi w szkodę weszlitytul: Nadleśnictwo Białowieża: w planie mniej cięć niż pierwotnie planowano
view_list  inne artykuły z tematu Energia:
mh

Ostrołęka C

historia projektu inwestycji, czyli dlaczego projekt powinien przejść do historii.
Analiza ryzyk i utraconych szans związanych z budową bloku Ostrołęka C (klasy 1000 MW)

mh

Zablokowanie przemian energetycznych jest groźne dla gospodarki oraz rozwoju D. Śląska i Polski

O debacie nt. transformacji energetycznej i gospodarczej Dolnego Śląska pod patronatem honorowym Marszałka Województwa

mh

RAPORT Górnictwo: węglowa przyszłość czy sprawiedliwa transformacja

Od wielu lat górnictwo węgla kamiennego w Polsce jest w dramatycznej sytuacji ekonomicznej. 

mh

Musimy uniezależniać się od węgla

Akcjonariusze podczas Walnych ENERGI i ENEI

mh

Polska Energiewende* 2023

Nie mamy strategii energetycznej transformacji. To sprzeczne z racją stanu Polski. PiS, ani opozycja parlamentarna tego nie  widzi? Teskt R. Gawlika z 2013 r aktualny dziś! czytaj... I słuchaj audycji w TOK FM na ten temat...

mh

Tu była kopalnia

31 marca i 1 kwietnia 2017 r. zapiszą się w historii polskiego górnictwa węgla kamiennego niewątpliwie. Jak? Oceni to historia. 

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.