Smog

Światowe Dni Młodzieży zagrożone.

25 lutego 2016 min
(galeria fotografii)

Miasto może nie wyprodukować na czas smogu dla 2 mln przyjezdnych

Największa impreza masowa tego sezonu w Polsce staje pod znakiem zapytania. Czy Kraków wziął na siebie zadanie ponad siły?

– Światowe Dni Młodzieży mogą się nie odbyć. Miasto może nie wyprodukować na czas smogu dla 2 mln przyjezdnych – wynika z tajnego raportu, jaki trafił na biurko prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego.


Infrastruktura Krakowa - alarmują autorzy - jest w stanie wytworzyć smogowy pył tylko dla milionowej populacji.

– Istnieje zagrożenie, że pozostali będą musieli oddychać czystym powietrzem, które nie kojarzy się z naszym regionem – czytamy w dokumencie.

Jak się dowiadujemy, miasto zaczęło przygotowywać plan awaryjny.

– Planujemy sprowadzić trochę smogu z Warszawy i GOPu. Ale wiemy, że to i tak nie wystarczy. Dlatego zamierzamy poprosić uczestników święta o palenie opon. W tym celu zostanie wydzielony 20-kilometrowy pas autostrady A4 – mówi nam jeden z urzędników.

źródło: http://aszdziennik.pl/116573,swiatowe-dni-mlodziezy-zagrozone-miasto-moze-nie-wyprodukowac-na-czas-smogu-dla-2-mln-przyjezdnych

tytul: Czarne złoto?tytul: Zielone światło RDOŚ dla większej wycinki w Puszczy Białowieskiej.tytul: Zapraszam na PolyTalktytul: NFOŚiGW weryfikuje programy wsparciatytul: *Rzeczpospolita*: Polityka rządzi polską energetyką tytul: Jak myśliwi w szkodę weszlitytul: Nadleśnictwo Białowieża: w planie mniej cięć niż pierwotnie planowano tytul: Raport otwarcia - odpowiedź ministerstwa na stanowisko byłych ministrów środowiska
view_list  inne artykuły z tematu Smog:
mh

Koniec karnawału: czas na rachunek sumienia i skuteczną walkę ze smogiem

Od przyjęcia przełomowych uchwał antysmogowych dla Dolnego Śląska miną wkrótce trzy miesiące. Mieszkańcy i aktywiści, wraz z radnymi i urzędnikami, świętowali wówczas wynik głosowania. Ale nadszedł czas, by zakończyć karnawał i zabrać się do pracy  – przypominają działacze DAS. 

mh

Rok po wielkim smogu: Greenpeace i samorządowcy apelują do ministra energii

Mija rok od największego od lat epizodu smogowego w Polsce.

mh

Jak polskie miasta walczą ze smogiem?

Wraz z nadejściem okresu grzewczego powraca dyskusja nad tym, jak rozwiązać problem smogu w Polsce.

mh

Dolny Śląsk bez smogu w Gryfowie Śląskim

W dniach 6 -13 grudnia 2017 r. w ramach akcji Dolny Śląsk bez smogu odwiedziliśmy Gryfów Śląski, przybywając z pyłomierzem na zaproszenie władz miasta.

mh

Dzieci chorują przez smog,

a minister energii zwleka z wprowadzeniem norm jakości węgla

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.