tytul: Czarne złoto?tytul: Zielone światło RDOŚ dla większej wycinki w Puszczy Białowieskiej.tytul: Zapraszam na PolyTalktytul: NFOŚiGW weryfikuje programy wsparciatytul: *Rzeczpospolita*: Polityka rządzi polską energetyką tytul: Jak myśliwi w szkodę weszlitytul: Nadleśnictwo Białowieża: w planie mniej cięć niż pierwotnie planowano tytul: Raport otwarcia - odpowiedź ministerstwa na stanowisko byłych ministrów środowiska
min
wiadomości

Światowe Dni Młodzieży zagrożone.

Miasto może nie wyprodukować na czas smogu dla 2 mln przyjezdnych
opublkowano 25 lutego 2016

Największa impreza masowa tego sezonu w Polsce staje pod znakiem zapytania. Czy Kraków wziął na siebie zadanie ponad siły?

– Światowe Dni Młodzieży mogą się nie odbyć. Miasto może nie wyprodukować na czas smogu dla 2 mln przyjezdnych – wynika z tajnego raportu, jaki trafił na biurko prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego.


Infrastruktura Krakowa - alarmują autorzy - jest w stanie wytworzyć smogowy pył tylko dla milionowej populacji.

– Istnieje zagrożenie, że pozostali będą musieli oddychać czystym powietrzem, które nie kojarzy się z naszym regionem – czytamy w dokumencie.

Jak się dowiadujemy, miasto zaczęło przygotowywać plan awaryjny.

– Planujemy sprowadzić trochę smogu z Warszawy i GOPu. Ale wiemy, że to i tak nie wystarczy. Dlatego zamierzamy poprosić uczestników święta o palenie opon. W tym celu zostanie wydzielony 20-kilometrowy pas autostrady A4 – mówi nam jeden z urzędników.

źródło: http://aszdziennik.pl/116573,swiatowe-dni-mlodziezy-zagrozone-miasto-moze-nie-wyprodukowac-na-czas-smogu-dla-2-mln-przyjezdnych

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.