Smog

Światowe Dni Młodzieży zagrożone.

25 lutego 2016 min
(galeria fotografii)

Miasto może nie wyprodukować na czas smogu dla 2 mln przyjezdnych

Największa impreza masowa tego sezonu w Polsce staje pod znakiem zapytania. Czy Kraków wziął na siebie zadanie ponad siły?

– Światowe Dni Młodzieży mogą się nie odbyć. Miasto może nie wyprodukować na czas smogu dla 2 mln przyjezdnych – wynika z tajnego raportu, jaki trafił na biurko prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego.


Infrastruktura Krakowa - alarmują autorzy - jest w stanie wytworzyć smogowy pył tylko dla milionowej populacji.

– Istnieje zagrożenie, że pozostali będą musieli oddychać czystym powietrzem, które nie kojarzy się z naszym regionem – czytamy w dokumencie.

Jak się dowiadujemy, miasto zaczęło przygotowywać plan awaryjny.

– Planujemy sprowadzić trochę smogu z Warszawy i GOPu. Ale wiemy, że to i tak nie wystarczy. Dlatego zamierzamy poprosić uczestników święta o palenie opon. W tym celu zostanie wydzielony 20-kilometrowy pas autostrady A4 – mówi nam jeden z urzędników.

źródło: http://aszdziennik.pl/116573,swiatowe-dni-mlodziezy-zagrozone-miasto-moze-nie-wyprodukowac-na-czas-smogu-dla-2-mln-przyjezdnych

tytul: Czarne złoto?tytul: Zielone światło RDOŚ dla większej wycinki w Puszczy Białowieskiej.tytul: Zapraszam na PolyTalktytul: NFOŚiGW weryfikuje programy wsparciatytul: *Rzeczpospolita*: Polityka rządzi polską energetyką tytul: Jak myśliwi w szkodę weszlitytul: Nadleśnictwo Białowieża: w planie mniej cięć niż pierwotnie planowano tytul: Raport otwarcia - odpowiedź ministerstwa na stanowisko byłych ministrów środowiska
view_list  inne artykuły z tematu Smog:
mh

Dobra zmiana w stomatologii?

1. W Unii Europejskiej 1 lipca wchodzi zakaz stosowania amalgamatu rtęciowego u dzieci, karmiących matek i kobiet w ciąży

2. Od 1 stycznia 2019 r. w gabinetach dentystycznych muszą być zainstalowane separatory rtęci

3. Środowisko dentystyczne nie ma jasnych i wystarczających wskazówek z Ministerstwa, panuje chaos i przerzucanie odpowiedzialności z sektora medycznego na środowiskowy

4. W Polsce wciąż stosowany jest amalgamat rtęciowy, mimo że istnieją dostępne, tanie oraz nietoksyczne plomby

5. Za ochronę społeczeństwa przed rtęcią zapłacą dentyści, a pośrednio też pacjenci

mh

Zbliża się dzień dziecka w Worku Turoszowskim. Czy wszystkie dzieci dostają naprawdę to, co najlepsze?

Bogatynia to jedno z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w województwie dolnośląskim. Według WIOŚ ponadnormatywne stężenia pyłów zawieszonych, szczególnie w sezonie grzewczym, ale także poza nim, mają swoje znaczące źródło w niezorganizowanej emisji przemysłowej z kopalni węgla brunatnego.

mh

Fikcja tanich mieszkań w Warszawie

Możliwie tanie w utrzymaniu mieszkania komunalne to nie żadna łaska od władz – są tak samo potrzebne dla nas, jak dla funkcjonowania tego państwa. Ustalony niski czynsz należy się ludziom zwłaszcza w mieście i kraju, który opiera swoją gospodarkę na niskich płacach i emeryturach.

mh

Bogatynia, jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast – co dalej?

Miasto Bogatynia i jego okolice są silnie zanieczyszczone groźnymi dla zdrowia pyłami zawieszonymi. Potwierdzają to badania  jakości powietrza prowadzone w latach 2015-2017 przez Wojewódzką Inspekcję Ochrony Środowiska.

mh

Informacja prasowa Polskiego Alarmu Smogowego

Polski Alarm Smogowy: pomimo postępów zdecydowana większość antysmogowych obietnic rządu wciąż niezrealizowana.

mh

Dolny Śląsk bez Smogu - Podsumowanie

Dolny Śląsk bez Smogu to wspólna akcja Radia Wrocław, Dolnośląskiego Alarmu Smogowego oraz Instytutu Rozwoju Terytorialnego – jednostki pomocniczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.