Energia

Ekolodzy podpowiadają, na co wydać unijne pieniądze

05 kwietnia 2014 min
(galeria fotografii)

Do roku 2020 województwo lubuskie przeznaczy aż 196 mln euro na projekty związane z szeroko pojętą ekologią i ochroną środowiska.

Pieniądze zarezerwowane są w nowym regionalnym programie operacyjnym "Lubuskie 2020" i dotyczą m.in. działań związanych z odnawialnymi źródłami energii, oszczędnością energetyczną, gospodarką śmieciową i wodno-kanalizacyjną oraz transportem miejskim.

Przemysław Kalinka, ekspert ds. funduszy unijnych w Polskiej Zielonej Sieci, podkreśla, że władze województwa muszą się teraz zastanowić, jak najlepiej wykorzystać te pieniądze.  Jak mówi, wsparciem i radą mogą im służyć organizacje ekologiczne, które też mają swoje pomysły na nową perspektywę:

Link do pliku: MP3

 

Podobnego zdania jest Radosław Gawlik, przewodniczący Stowarzyszenia "Eko Unia". Były wiceminister środowiska w rządzie Jerzego Buzka zaznacza, że Lubuskie mogłoby skorzystać np. z doświadczeń niemieckich, gdzie inwestycje proekologiczne realizowane są od wielu lat:

Link do pliku: MP3

 

W Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbyło się dziś spotkanie, na którym omawiano możliwości finansowania projektów ekologicznych z nowego programu operacyjnego dla Lubuskiego.

Przypomnijmy, że w ramach nowego budżetu Unii Europejskiej nasz region będzie miał do wydania ponad 906 mln euro.

tytul:  Tak przeładowuje się węgiel w Porcie Gdańsktytul: Polskie łupki już oficjalnie w rękach Rosjantytul: Rząd straszy OZE, bo woli dopłacać do węgla i importu paliw.tytul: W weekend elektrownia Trianel odłączona od sieci na trzy dnitytul: D. Tusk: zbyt duże wsparcie dla OZE tytul: Pawlak tworzy lokalne grupy energetycznetytul: Brudne interesy na czystej energiitytul: Nowe morowe powietrze
view_list  inne artykuły z tematu Energia:
mh

Ostrołęka C

historia projektu inwestycji, czyli dlaczego projekt powinien przejść do historii.
Analiza ryzyk i utraconych szans związanych z budową bloku Ostrołęka C (klasy 1000 MW)

mh

Zablokowanie przemian energetycznych jest groźne dla gospodarki oraz rozwoju D. Śląska i Polski

O debacie nt. transformacji energetycznej i gospodarczej Dolnego Śląska pod patronatem honorowym Marszałka Województwa

mh

RAPORT Górnictwo: węglowa przyszłość czy sprawiedliwa transformacja

Od wielu lat górnictwo węgla kamiennego w Polsce jest w dramatycznej sytuacji ekonomicznej. 

mh

Musimy uniezależniać się od węgla

Akcjonariusze podczas Walnych ENERGI i ENEI

mh

Polska Energiewende* 2023

Nie mamy strategii energetycznej transformacji. To sprzeczne z racją stanu Polski. PiS, ani opozycja parlamentarna tego nie  widzi? Teskt R. Gawlika z 2013 r aktualny dziś! czytaj... I słuchaj audycji w TOK FM na ten temat...

mh

Tu była kopalnia

31 marca i 1 kwietnia 2017 r. zapiszą się w historii polskiego górnictwa węgla kamiennego niewątpliwie. Jak? Oceni to historia. 

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.