tytul: Rząd straszy OZE, bo woli dopłacać do węgla i importu paliw.tytul: W weekend elektrownia Trianel odłączona od sieci na trzy dnitytul: Ekolodzy podpowiadają, na co wydać unijne pieniądzetytul: D. Tusk: zbyt duże wsparcie dla OZE tytul: Brudne interesy na czystej energiitytul: Nowe morowe powietrzetytul: Zapisy ustawy o OZE mogą być niekonstytucyjne. Dyskryminują drobnych wytwórców energii odnawialnejtytul: Większe ryzyko nowotworowe u dzieci mieszkających przy ruchliwych ulicach
min
wiadomości

Pawlak tworzy lokalne grupy energetyczne

Lokalne grupy energetyczne to koncepcja, która może zaktywizować lokalne środowiska
opublkowano 3 kwietnia 2014r.

Jak poinformowało reo.pl, Waldemar Pawlak prowadzi intensywne prace nad tworzeniem w Polsce lokalnych grup energetycznych (LGE) składających się z mniejszych producentów energii na terenach wiejskich, które sprzedawałyby energię na swoim terenie, bez pośrednictwa dystrybutorów energii.

- Lokalne grupy energetyczne to koncepcja, która może zaktywizować lokalne środowiska, gdyby udało nam się znaleźć formułę prawną, która pozwalałaby sprzedawać wyprodukowane nadwyżki energii również lokalnym odbiorcom z ominięciem dystrybutorów - powiedział cytowany przez reo.pl Pawlak.

Były wicepremier i minister gospodarki powiedział portalowi, że pracuje nad inicjatywą ustawodawczą przewidującą możliwość sprzedaży przez prosumentów wyprodukowanej przez nich energii, z ograniczeniem np. jej ilości lub mocy instalacji, również lokalnym odbiorcom.

reo.pl
 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.