tytul: Rząd straszy OZE, bo woli dopłacać do węgla i importu paliw.tytul: W weekend elektrownia Trianel odłączona od sieci na trzy dnitytul: Ekolodzy podpowiadają, na co wydać unijne pieniądzetytul: D. Tusk: zbyt duże wsparcie dla OZE tytul: Brudne interesy na czystej energiitytul: Nowe morowe powietrzetytul: Zapisy ustawy o OZE mogą być niekonstytucyjne. Dyskryminują drobnych wytwórców energii odnawialnejtytul: Większe ryzyko nowotworowe u dzieci mieszkających przy ruchliwych ulicach
min
wiadomości

Pawlak tworzy lokalne grupy energetyczne

Lokalne grupy energetyczne to koncepcja, która może zaktywizować lokalne środowiska
opublkowano 03 kwietnia 2014

Jak poinformowało reo.pl, Waldemar Pawlak prowadzi intensywne prace nad tworzeniem w Polsce lokalnych grup energetycznych (LGE) składających się z mniejszych producentów energii na terenach wiejskich, które sprzedawałyby energię na swoim terenie, bez pośrednictwa dystrybutorów energii.

- Lokalne grupy energetyczne to koncepcja, która może zaktywizować lokalne środowiska, gdyby udało nam się znaleźć formułę prawną, która pozwalałaby sprzedawać wyprodukowane nadwyżki energii również lokalnym odbiorcom z ominięciem dystrybutorów - powiedział cytowany przez reo.pl Pawlak.

Były wicepremier i minister gospodarki powiedział portalowi, że pracuje nad inicjatywą ustawodawczą przewidującą możliwość sprzedaży przez prosumentów wyprodukowanej przez nich energii, z ograniczeniem np. jej ilości lub mocy instalacji, również lokalnym odbiorcom.

reo.pl
 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.