Energia

Pawlak tworzy lokalne grupy energetyczne

03 kwietnia 2014 min
(galeria fotografii)

Lokalne grupy energetyczne to koncepcja, która może zaktywizować lokalne środowiska

Jak poinformowało reo.pl, Waldemar Pawlak prowadzi intensywne prace nad tworzeniem w Polsce lokalnych grup energetycznych (LGE) składających się z mniejszych producentów energii na terenach wiejskich, które sprzedawałyby energię na swoim terenie, bez pośrednictwa dystrybutorów energii.

- Lokalne grupy energetyczne to koncepcja, która może zaktywizować lokalne środowiska, gdyby udało nam się znaleźć formułę prawną, która pozwalałaby sprzedawać wyprodukowane nadwyżki energii również lokalnym odbiorcom z ominięciem dystrybutorów - powiedział cytowany przez reo.pl Pawlak.

Były wicepremier i minister gospodarki powiedział portalowi, że pracuje nad inicjatywą ustawodawczą przewidującą możliwość sprzedaży przez prosumentów wyprodukowanej przez nich energii, z ograniczeniem np. jej ilości lub mocy instalacji, również lokalnym odbiorcom.

reo.pl
 

 

tytul: Rząd straszy OZE, bo woli dopłacać do węgla i importu paliw.tytul: W weekend elektrownia Trianel odłączona od sieci na trzy dnitytul: Ekolodzy podpowiadają, na co wydać unijne pieniądzetytul: D. Tusk: zbyt duże wsparcie dla OZE tytul: Brudne interesy na czystej energiitytul: Nowe morowe powietrzetytul: Zapisy ustawy o OZE mogą być niekonstytucyjne. Dyskryminują drobnych wytwórców energii odnawialnejtytul: Większe ryzyko nowotworowe u dzieci mieszkających przy ruchliwych ulicach
view_list  inne artykuły z tematu Energia:
mh

Ostrołęka C

historia projektu inwestycji, czyli dlaczego projekt powinien przejść do historii.
Analiza ryzyk i utraconych szans związanych z budową bloku Ostrołęka C (klasy 1000 MW)

mh

Zablokowanie przemian energetycznych jest groźne dla gospodarki oraz rozwoju D. Śląska i Polski

O debacie nt. transformacji energetycznej i gospodarczej Dolnego Śląska pod patronatem honorowym Marszałka Województwa

mh

RAPORT Górnictwo: węglowa przyszłość czy sprawiedliwa transformacja

Od wielu lat górnictwo węgla kamiennego w Polsce jest w dramatycznej sytuacji ekonomicznej. 

mh

Musimy uniezależniać się od węgla

Akcjonariusze podczas Walnych ENERGI i ENEI

mh

Polska Energiewende* 2023

Nie mamy strategii energetycznej transformacji. To sprzeczne z racją stanu Polski. PiS, ani opozycja parlamentarna tego nie  widzi? Teskt R. Gawlika z 2013 r aktualny dziś! czytaj... I słuchaj audycji w TOK FM na ten temat...

mh

Tu była kopalnia

31 marca i 1 kwietnia 2017 r. zapiszą się w historii polskiego górnictwa węgla kamiennego niewątpliwie. Jak? Oceni to historia. 

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.