opp
KRS 0000003647
opp
KRS 0000178876
Energia

Niemcy i Francja stworzą superkoncern energetyczny. Cel to rozwój OZE

26 stycznia 2014 min
(galeria fotografii)

O planach budowy niemiecko-francuskiego giganta energetycznego poinformował prezydent Francji Francois Hollande.

W piątek 17 stycznia w Berlinie odbyło się niemiecko-polskie spotkanie ministrów odpowiedzialnych za energetykę. Janusz Piechociński chciał przekonać swojego niemieckiego odpowiednika do zalet energetyki opartej na węglu. Tymczasem Niemcy ze swoim partnerem zza zachodniej granicy – Francją – planują stworzenie energetycznego opartego na OZE.

O planach budowy niemiecko-francuskiego giganta energetycznego poinformował prezydent Francji Francois Hollande. Koncern energetyczny utworzony wspólnie przez Niemcy i Francję ma się skupić na realizacji wspólnych projektów z zakresu energetyki odnawialnej, rozwoju nowoczesnych sieci energetycznych czy magazynowania energii. Jak poinformował Hollande, w tym celu oba kraje chcą stworzyć energetyczną grupę na wzór transeuropejskiego Airbusa.

Plany budowy niemiecko-francuskiego koncernu energetycznego Hollande uzgodnił w ubiegłym miesiącu z kanclerz Angelą Merkel, a spotkanie w sprawie jego utworzenia zaplanowano na 19 lutego w Paryżu.

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl

komentarz redakcji:

min

Czy chłopski intelektualista i lobbysta węglowy Piechociński coś z tego zrozumiał ?

radek Gawlik

tytul: Klęska suszy w Kaliforniitytul: Program polskiej energetyki jądrowej przyjęty przez Radę Ministrówtytul: Włącz się w NEO – ENERGETYCZNĄ REWOLUCJĘ! tytul: Komisja Europejska przedstawiła cele na 2030 roktytul: KE zatwierdza przydział przez polski rząd bezpłatnych uprawnień do emisji gazów cieplarnianych tytul: Minister środowiska krytycznie o projekcie ustawy o OZEtytul: PSL za rezygnacją Polski z elektrowni atomowej. Co zrobi Piechociński?tytul: Łupkowy chaos zamiast El Dorado
view_list  inne artykuły z tematu Energia:
mh

Konsultacje społeczne w Bogatyni – jaka będzie przyszłość miasta i regionu za 25 lat?

Władze i rada gminy Bogatyni nie mają planu B dla węglowego monopolu. Mimo że optymistyczny - choć bardzo mało prawdopodobny - proces wydobycia węgla zakończy się najpóźniej za 25 lat, nie ma wizji co się stanie z miastem po tym okresie.

mh

Sprawozdanie: Szanse dla Dolnego Śląska w transformacji energetycznej.

Ale eksperci alarmują: musimy pilnie przystąpić do odblokowania rewolucji cywilizacyjnej

Ekolodzy, eksperci od energetyki i działacze Partii Zieloni zaapelowali do liderów i członków wszystkich partii i ugrupowań  również na lokalnej polskiej scenie politycznej o przyjęcie wspólnej wizji i planu transformacji energetycznej - Uczyńmy ją wspólnym priorytetem – mówili organizatorzy

mh

Możliwości wynikające z zielonej transformacji energetycznej Polski

Największe wydarzenie ekologiczne otwierające rok 2019: Znakomici eksperci w dziedzinie energetyki, tacy jak Grzegorz Wiśniewski z Instytutu Energii Odnawialnej, prof. Jan Popczyk (Politechnika Śląska),  Marcin Popkiewicz z portalu Nauka o Klimacie, czy dr Andrzej Kassenberg (Instytut na rzecz Ekorozwoju), a także przedstawiciele Partii Zieloni, EKO-UNII oraz innych organizacji pozarządowych przedstawiali i dyskutowali praktyczne możliwości odchodzenia od węgla i budowy energetyki efektywnej i odnawialnej. Dziś (10.01.2019) w Warszawie odbyła się konferencja pt. Możliwości wynikające z zielonej transformacji energetycznej Polski.

mh

Sprawiedliwa transformacja energetyczna Dolnego Śląska.

Od węgla ku oszczędnej, odnawialnej i rozproszonej energii
Na Politechnice Wrocławskiej w przeddzień światowego Szczytu Klimatycznego w Katowicach spotkali się wybitni eksperci, aby dyskutować o perspektywach energetycznych Polski, a także transformacji energetycznej i klimatycznej Dolnego Śląska w kontekście planowanej rozbudowy największej w regionie kopalni odkrywkowej węgla brunatnego i elektrowni Turów.

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.