tytul: Klęska suszy w Kaliforniitytul: Program polskiej energetyki jądrowej przyjęty przez Radę Ministrówtytul: Włącz się w NEO – ENERGETYCZNĄ REWOLUCJĘ! tytul: Komisja Europejska przedstawiła cele na 2030 roktytul: KE zatwierdza przydział przez polski rząd bezpłatnych uprawnień do emisji gazów cieplarnianych tytul: Minister środowiska krytycznie o projekcie ustawy o OZEtytul: PSL za rezygnacją Polski z elektrowni atomowej. Co zrobi Piechociński?tytul: Łupkowy chaos zamiast El Dorado
min
wiadomości

Niemcy i Francja stworzą superkoncern energetyczny. Cel to rozwój OZE

O planach budowy niemiecko-francuskiego giganta energetycznego poinformował prezydent Francji Francois Hollande.
opublkowano 26 stycznia 2014

W piątek 17 stycznia w Berlinie odbyło się niemiecko-polskie spotkanie ministrów odpowiedzialnych za energetykę. Janusz Piechociński chciał przekonać swojego niemieckiego odpowiednika do zalet energetyki opartej na węglu. Tymczasem Niemcy ze swoim partnerem zza zachodniej granicy – Francją – planują stworzenie energetycznego opartego na OZE.

O planach budowy niemiecko-francuskiego giganta energetycznego poinformował prezydent Francji Francois Hollande. Koncern energetyczny utworzony wspólnie przez Niemcy i Francję ma się skupić na realizacji wspólnych projektów z zakresu energetyki odnawialnej, rozwoju nowoczesnych sieci energetycznych czy magazynowania energii. Jak poinformował Hollande, w tym celu oba kraje chcą stworzyć energetyczną grupę na wzór transeuropejskiego Airbusa.

Plany budowy niemiecko-francuskiego koncernu energetycznego Hollande uzgodnił w ubiegłym miesiącu z kanclerz Angelą Merkel, a spotkanie w sprawie jego utworzenia zaplanowano na 19 lutego w Paryżu.

źródło: Gram w Zielone
www.gramwzielone.pl

komentarz redakcji:

min

Czy chłopski intelektualista i lobbysta węglowy Piechociński coś z tego zrozumiał ?

radek Gawlik

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.