- WARSZTATY DLA EKOEDUKATORÓW
Fundacja EkoRozwoju zaprasza do zgłaszania się na bezpłatny cykl warsztatów z metodyki prowadzenia edukacji ekologicznej.
Jeśli chcesz nauczyć się technik parateatralnych w edukacji ekologicznej, jeśli chcesz dowiedzieć się jak stosować gry terenowe i gdzie szukać przyrody w mieście, jeśli szukasz możliwości łączenia form streetartowych i happeningu dla zapewnienia skuteczniejszego i bardziej atrakcyjnego przekazu proekologicznego – te warsztaty są dla Ciebie!
Każdy z warsztatów prowadzony będzie przez 2 trenerów, co konieczne jest ze względu na interaktywność formy, aktywność stosowanych metod i konieczność zapewnienia skuteczności edukacji. Warsztaty prowadzone będą na terenie Wrocławia i okolic (12 dni, salowych oraz 4 dni terenowe)
Do każdego dnia warsztatowego trenerzy przygotują dla uczestników materiały edukacyjne – skrypty w szerszy sposób traktujące poruszane zagadnienia oraz umożliwiające dalszy, samodzielny rozwój uczestników projektu. Dodatkowo każdy z uczestników projektu otrzyma pakiet wysokiej jakości materiałów edukacyjnych – scenariuszy zajęć i kart pracy, udostępnionych przez partnerskie organizacje.
Warsztaty będą odbywać się od września 2012 r. do lutego 2013 r., w weekendy, co ok. 2 tygodnie (możliwe przeniesienie niektórych warsztatów na dni robocze, o ile uczestnicy wszyscy wyrażą taką wolę)
RAMOWY PROGRAM WARSZTATÓW ZNAJDZIESZ TUTAJ.
TRENINGOWE ZAJĘCIA EDUKACYJNE
Zdobywszy nową wiedzę i umiejętności uczestnicy projektu będą mieli okazję przetestować je w praktyce, prowadząc nieodpłatnie testowe zajęcia edukacyjne. Każdy z uczestników będzie zobligowany do przeprowadzenia 10 takich zajęć. Organizator zapewnia grupy do przeprowadzenia 2 z 10 zajęć, za zorganizowanie zajęć i wybór reszty grup odpowiada uczestnik projektu. Zajęcia kierowane będą do grup szkolnych o przeciętnej wielkości ok. 20 osób, ale także do grup specjalnych – podopiecznych ośrodków wychowawczych, osób niepełnosprawnych fizycznie bądź umysłowo (grypy specjalne, ze względu na swą specyfikę, muszą być mniejsze – po ok. 10 osób). Jednocześnie uczestnicy będą mogli korzystać z indywidualnych konsultacji z wybranymi trenerami, podczas których będą mieli okazję rozwiązać kwestie dla nich problemowe i jeszcze lepiej zaplanować zajęcia.
ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH:
Warsztaty kierowane są do osób realizujących edukację edukacyjną tak w praktyce zawodowej, jak i działalności pozazawodowej (np. w ramach działań wolontariackich).
Udział w warsztatach jest nieodpłatny.
Uczestnicy warsztatów podpiszą pisemne zobowiązanie do przeprowadzenia w oparciu o poznane metody edukacyjne 10 dwugodzinnych zajęć edukacyjnych w placówkach edukacyjnych dowolnego szczebla. Organizator zapewnia grupy do przeprowadzenia 2 z 10 zajęć, za zorganizowanie zajęć i wybór reszty grup odpowiada uczestnik warsztatów (nabór w porozumieniu z koordynatorem projektu).
Obecność uczestnika na wszystkich warsztatach jest obowiązkowa. Dopuszczalna jest jedynie nieobecność usprawiedliwiona wystąpieniem okoliczności niezależnych od uczestnika (np. choroba – tu konieczne zwolnienie lekarskie), jednak w tym przypadku, uczestnik będzie musiał odbyć indywidualne konsultacje i wykonać zadania przygotowane przez prowadzących warsztaty trenerów.
W przypadku rezygnacji z kursu w trakcie jego trwania, jeśli będzie ona przyczyną zwrotu części dotacji, z której kurs jest finansowany, przez organizatora warsztatów, uczestnik będzie zobowiązany do pokrycia tej kwoty.
Osoby zatrudnione do zgłoszenia powinny dołączyć deklarację pracodawcy, potwierdzającą możliwość udzielenia urlopu szkoleniowego lub urlopu wypoczynkowego na czas trwania warsztatów.
Ankietę zgłoszeniową należy przesłać na adres biuro@eko.org.pl (skan podpisanej ankiety), pocztą lub osobiście do siedziby Fundacji EkoRozwoju, ul. Białoskórnicza 26, 50-134 Wrocław do 17.09.2012.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Aneta Osuch
Koordynator projektu
osuch@eko.org.pl
tel. 71 343 60 35, 696948194
Projekt współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Gminy Wrocław www.wroclaw.pl
Projekt jest częścią programu www.segreguj.wroc.pl
Newsletter/ Obserwator TEPP (Transformacji Energetycznej Ponad Podziałami) marzec 2025 |
Energia kobiet w transformacji regionu zgorzeleckiego vol. 2 |
Newsletter/ Obserwator TEPP (Transformacji Energetycznej Ponad Podziałami) luty (...) |
Chcą przyznać osobowość Odrze, żeby ją chronić. Jest (...) |
1.5 dla OPP |
Newsletter/ Obserwator TEPP (Transformacji Energetycznej Ponad Podziałami) |
Sąd rozstrzyga: prace regulacyjne na Odrze wykonano nielegalnie |
prof. Jan Popczyk: Trzy fale elektroprosumeryzmu |
Jean Gadrey: Pogodzić przemysł z przyrodą |
Jak wyłączyć ziemię z obwodu łowieckiego i zakazać (...) |
Bez mokradeł nie zatrzymamy klimatycznej katastrofy |
Zielony Ład dla Polski [rozmowa] |
We Can't Undo This |
Robi się naprawdę gorąco |