tytul: Biskupi Europy: człowiek jest winny zmianom klimatutytul: Smog dusi Kraków. Mieszkańcy w pochodzie żałobnymtytul: Pieniądze z UE są źle wydawane i niewystarczająco rozwijają Polskętytul: Energia dla obywateli i obywatelektytul: Kolejne tajne spotkanie pro-atomowe – tym razem międzynarodowe w Krokowejtytul: Śledź bałtycki znów z zielonym światłemtytul:  Kopem w COPtytul: Czy Dolina Rospudy stanie się zagłębiem gazu łupkowego?
min
wiadomości

KANADA: również rezygnuje z budowy elektrowni jądrowych

opublkowano 24 października 2013

Liberalny rząd Ontario porzucił plany budowy nowych bloków elektrowni jądrowej Darlington. W czerwcu 2012 r. Ontario Power generation podpisał porozumienie z firmami SNC-Lavalin/Candu Energy oraz Westinghouse na przygotowanie szczegółowych planów oraz analizy ekonomicznej elektrowni, której rozbudowa miała dotyczyć nawet do 4 reaktorów. Projekt został przekazany w czerwcu 2013 r. Wnioski po jego analizie doprowadziły do rezygnacji z budowy.

To kolejne decyzje Kanady będące ciosem dla ich energetyki jądrowej. Poprzednie zapadły w 2009 r. i dotyczyły rezygnacji z budowy 2 reaktorów Bruce oraz nowego reaktora New Brunswick.

 

Źródło: The Globe and Mail

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.