Kultura recyklingu
Wyczerpane baterie, a także stare telewizory czy komputery przyniesione w sobotę 16 kwietnia na ul. Bednarską zamieniały się w bilety do kin, teatrów i muzeów. A wszystko pod okiem Mojego Miasta Warszawa.
Przedruk z mmwarszawa.pl
Wyczerpane baterie, a także stare telewizory czy komputery przyniesione w sobotę 16 kwietnia na ul. Bednarską zamieniały się w bilety do kin, teatrów i muzeów. A wszystko pod okiem Mojego Miasta Warszawa.
Akcja Zamień odpady na kulturalne wypady trwała w godz. 10.00 - 15.00 i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Chętnych na "darmowy" bilet nie brakowało. Najczęściej przynosili baterie, plastik, makulaturę i szkło, jednak zdarzały sie także elektrośmieci o większych rozmiarach, takie jak stare komputery telewizory czy odkurzacze.
- Wiele osób zaczyna rozumieć, że segregowanie śmieci podczas wyrzucania to nic wstydliwego - powiedział Dominik Dobrowolski, jeden z organizatorów wydarzenia, który już w dwunastu miastach Polski prowadzi działania na rzecz uświadamiania w kwestii śmieci. - Mądre pozbywanie się odpadów powinno być czymś naturalnym i powszechnym, podobnie jak korzystanie z dóbr kultury - dodał.
"Leżał długo w piwnicy. Wreszcię się go pozbędę"
W akcji udział wzięła m.in. Monika Gańko, która przyniosła baterie i komputer. - Leżał długo w piwnicy, więc pomyślałam, że wreszcie sie go pozbędę - śmiała się, wrzucając go do ciężarówki wypełnionej sprzętem elektronicznym.
Największym powodzeniem cieszyły się bilety do teatrów, m.in. Rozmaitości, Polonia, Guliwer i Dramatycznego. Poza tym można było otrzymać bilety do Fabryki Trzciny, Kina Muranów, muzeum Fryderyka Chopina i Narodowego. W ofercie znalazły się także wejściówki na lekcje śpiewu scenicznego w Akademii Sztuk Scenicznych i Estradowych, lekcje rysunku i rzeźby w Galerii Autograf czy warsztaty literackie w Sztukarni.
Aby otrzymać bilet, trzeba było przynieść:
· 1 sztuka sprzętu elektronicznego dużego (lodówka, telewizor, komputer),
· 5 sztuk sprzętu elektrycznego małego (świetlówki, suszarki...)
· 10 butelek lub kubeczków plastikowych
· 40 sztuk foliówek,
· 10 kartonów po napojach,
· 10 puszek aluminiowych po napojach
· 10 butelek lub słoików szklanych
· 10 zużytych baterii
· 5 kg makulatury
Akcję zorganizował Dominik Dobrowolski wspólnie z Fundacją EkoRozwoju i Fundacją In Situ. Portal Moje Miasto Warszawa był patronem medialnym wydarzenia.
No i jak zawsze kluczowa promocja!!!