„Wszyscy jesteśmy reżyserami” jest II edycją projektu. Pierwsza miała miejsce w 2010 r., a jej celem było zachęcenie młodzieży do rozwijania talentów w obszarze sztuki filmowej. Tym razem zakres problemowy został rozszerzony i obejmuje różne formy artystycznego wyrazu oraz tematy ochrrony środowiska.
„Wszyscy jesteśmy reżyserami”, projekt warsztatowo – animacyjny, Sokołowsko
Projekt polega na zrealizowaniu warsztatów fotograficzno-filmowych dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, w wieku 12-16 lat, z powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego.
„Wszyscy jesteśmy reżyserami” jest II edycją projektu. I miała miejsce w 2010 r., a jej celem było zachęcenie młodzieży do rozwijania talentów w obszarze sztuki filmowej. Tym razem zakres problemowy został rozszerzony i obejmuje różne formy artystycznego wyrazu i tematy ochrony środowiska. Dzięki wieloletniemu projektowi uczestnicy będą mogli dostrzec, że sami są reżyserami otaczającej ich rzeczywistości, tj. że nowatorskim podejściem sami mogą rozwiązywać problemy swojego środowiska i realizować swoje pomysły.
W programie przewidziano:
1)cykl interdyscyplinarnych warsztatów skupionych wokół rożnych dziedzin sztuki (film, fotografia, architektura), które odbywać się będą w weekendy od kwietnia do czerwca,
2)konkurs mikrodotacyjny na własny projekt animujący otoczenie,
3)uroczyste zakończenie i wystawa prezentująca prace młodych talentów we wrześniu 2010r.,
4)realizację projektu laureatów konkursu w przeciągu 2 miesięcy od zakończenia konkursu,
Po zakończeniu działań powstanie również publikacja elektroniczna, która zostanie rozdystrybuowana do lokalnym placówek kulturalnych, oświatowych oraz instytucji wspierających. Zostanie ona również umieszczona na stronie internetowej projektu.
Celem projektu jest umożliwienie dostępu do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz rozwijanie ekspresji twórczej i kreatywności młodzieży defaworyzowanej, która ze względu na brak dostępu do szerokiej oferty kulturalnej nie ma szansy na podobny rozwój jak ich rówieśnicy z wielkich aglomeracji. Ponadto celami projektu są nauka twórczego
i odpowiedzialnego myślenia o otoczeniu oraz zachęcenie uczestników do samodzielnej realizacji własnych pomysłów artystycznych w środowisku lokalnym.
Zakładane rezultaty m.in. zdobycie przez uczestników umiejętności posługiwania się różnymi formami artystycznego wyrazu, które mogą być użyte jako narzędzia animacyjne, nauka współdziałania, rozwijanie ekspresji twórczej.
Do projektu zaproszone zostaną 4 placówki oświatowe: z Sokołowska, Mieroszowa, Wałbrzycha oraz Świdnicy (60 uczestników).
Warsztaty te są oczywistą kontynuacją filmowych tradycji Sokołowska.
W wyniku projektu powstaną prace filmowe, fotograficzne i architektoniczne, które będą pokazywane na lokalnym przeglądzie w Kinoteatrze Zdrowie. Końcowy pokaz prac otwarty dla szerokiej publiczności pozwoli młodzieży na zaprezentowanie się i wzmożenie ich poczucia sprawczości, uwierzenie w ich talenty i zdolności. Zostanie wówczas również rozstrzygnięty konkurs mikrodotacyjny – najlepszy z nadesłanym przez uczniów projektów animujących otoczenia otrzyma nagrodę w wysokości 1500zł na pokrycie kosztów realizacji pomysłu.
Partnerem projektu jest Świdnicki Ośrodek Kultury, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Sokołowska, Zespół Szkół nr 2 w Wałbrzychu.
Projekt wsparty jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Mile widziani są oczywiście dodatkowi Partnerzy i Mecenasi.
Zainteresowanych współpracą proszę o kontakt
Z wyrazami szacunku
Dominik Dobrowolski
Dyrektor Projektu Sokolowsko.org
697 092 978
Fundacja In Situ
Adres korespondencyjny
ul. Główna 36
58-350 Mieroszów, Sokołowsko
Kopciuchy nadal trują! |
Obserwator TEPP (Transformacji Energetycznej Ponad Podziałami) 2024.12 |
Region zgorzelecki powinien być bardziej niezależny energetycznie. |
Kobiece role w męskim świecie, czyli kobiety w (...) |
Obserwator TEPP (Transformacji Energetycznej Ponad Podziałami) 2024.11 |
Powstrzymajmy czarne piątki |
Obywatelskie społeczności energetyczne |
prof. Jan Popczyk: Trzy fale elektroprosumeryzmu |
Jean Gadrey: Pogodzić przemysł z przyrodą |
Jak wyłączyć ziemię z obwodu łowieckiego i zakazać (...) |
Bez mokradeł nie zatrzymamy klimatycznej katastrofy |
Zielony Ład dla Polski [rozmowa] |
We Can't Undo This |
Robi się naprawdę gorąco |