Wrocław

Więcej rowerów, mniej hałasu i spalin

16 października 2014 min
(galeria fotografii)

Inauguracja kampanii wyborczej Komitetu Wyborczego Partia Zieloni we Wrocławiu


 

Grupa kandydatów na radnych Partii Zieloni w zbliżających się wyborach 16 października weszła na ostatnie posiedzenie Rady Miasta Wrocławia i rozwinęła transparenty nawiązujące do krytyki polityki miejskiej radnych i prezydenta Dutkiewicza. Zieloni w swoim programie postulują konsekwentny rozwój transportu publicznego i infrastruktury rowerowej – „miasto w harmonijnym ruchu”, budowę Zielonej Sieci oraz więcej troski o przeciętnego mieszkańca, a mniej polityki PR zadłużającej i tak zadłużony na ponad 5 mld zł Wrocław

„Stajemy się gośćmi w swoim mieście. Jest mniej równości, przestrzeń społeczna się kurczy, jest jej coraz mniej dla mieszkańców. Ten trend musimy zmienić”- mówi Ewa Mastalska, historyczka i dziennikarka, kandydatka do Rady Miasta w okręgu nr 5 na Szczepinie.

Zieloni przejmują postulaty środowisk rowerowych w mieście dotyczące skierowania inwestycji na upowszechnienie tego środka transportu poprzez min. zwielokrotnienie budżetu oraz zwiększenie kompetencji oficera rowerowego jako pełnomocnika prezydenta miasta.

„Mimo wielkich inwestycji prowadzi to tylko do przemieszczania się korków i spalin. Chcemy szybkiego, dostępnego transportu publicznego oraz realizacji koncepcji Zielonej Sieci- łączącej ścieżki rowerowe z terenami zielonymi, wzorem Hamburga”- powiedziała Joanna Lebiedzińska- rowerzystka, radna osiedlowa, kandydująca z okręgu nr 3 na Krzykach.

Władze miasta zredukowały tereny zielone w kolejnych studiach zagospodarowania przestrzennego o 2000 ha, wycięły w ostatnich latach kilkanaście tysięcy starych drzew, lekceważąc opinie mieszkańców.

„Wrocław niszczy swoją zieleń. Priorytetem stały się parkingi, drogi, galerie handlowe, budynki bez drzew. Przyroda jest w defensywie. Czas zmienić planowanie przestrzenne.. Środowisko przyrodnicze splecione z miastem to prawdziwa szansa na wyjątkową stolicę kultury - MIASTO OGRÓD”- dodaje Radosław Gawlik, były wiceminister środowiska i kandydat do Rady na Psim Polu

Kontakt: Radosław Gawlik, 605 037 417; Ewa Mastalska, 606 909 925

partia zieloni / partia zmiany - przyłącz się

tytul: Czy Lepsze jutro dla działkowców już było?tytul: Weź głeboki Oddechtytul: Depesze z Brukselitytul: Karta Etyczna organizacji ekologicznychtytul: Zasoby wodne w Kalifornii skażone miliardami litrów toksycznych ścieków po szczelinowaniutytul: Podsumowanie Szczytu Klimatycznego w Nowym Jorkutytul: J. Nieradka: Mieć miedź, czyli lubuska racja stanutytul: Łużyce w Niemczech: Szwecja chce zatrzymać ekspansję koncernu Vattenfall związaną z węglem brunatnym.
view_list  inne artykuły z tematu Wrocław:
mh

Protesty w obronie Parku Grabiszyńskiego nie ustają.

Dziś mieszkańcy złożyli petycję do prezydenta Dutkiewicza

mh

Nowoczesne miasta są zielone.

Potrzebne jest długofalowe planowanie

mh

Deklaracja programowa Zielone Osiedla 2017

Przed wyborami do rad osiedlowych we Wrocławiu lokalni "Zieloni" ogłaszają pozytywny i przyjazny program. Można kopiować!

mh

Wrocław: ratusz będzie kupować energię tylko z odnawialnych źródeł

Jak poinformowała Anna Bytońska z biura prasowego wrocławskiego magistratu, Urząd Miejski Wrocławia wraz z jednostkami miejskimi i spółkami stworzył grupę w celu wspólnego kupna energii elektrycznej.

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.