×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa o nas
logo
 

16 października 2014
Wrocław
 

Więcej rowerów, mniej hałasu i spalin

Inauguracja kampanii wyborczej Komitetu Wyborczego Partia Zieloni we Wrocławiu


 

Grupa kandydatów na radnych Partii Zieloni w zbliżających się wyborach 16 października weszła na ostatnie posiedzenie Rady Miasta Wrocławia i rozwinęła transparenty nawiązujące do krytyki polityki miejskiej radnych i prezydenta Dutkiewicza. Zieloni w swoim programie postulują konsekwentny rozwój transportu publicznego i infrastruktury rowerowej – „miasto w harmonijnym ruchu”, budowę Zielonej Sieci oraz więcej troski o przeciętnego mieszkańca, a mniej polityki PR zadłużającej i tak zadłużony na ponad 5 mld zł Wrocław

„Stajemy się gośćmi w swoim mieście. Jest mniej równości, przestrzeń społeczna się kurczy, jest jej coraz mniej dla mieszkańców. Ten trend musimy zmienić”- mówi Ewa Mastalska, historyczka i dziennikarka, kandydatka do Rady Miasta w okręgu nr 5 na Szczepinie.

Zieloni przejmują postulaty środowisk rowerowych w mieście dotyczące skierowania inwestycji na upowszechnienie tego środka transportu poprzez min. zwielokrotnienie budżetu oraz zwiększenie kompetencji oficera rowerowego jako pełnomocnika prezydenta miasta.

„Mimo wielkich inwestycji prowadzi to tylko do przemieszczania się korków i spalin. Chcemy szybkiego, dostępnego transportu publicznego oraz realizacji koncepcji Zielonej Sieci- łączącej ścieżki rowerowe z terenami zielonymi, wzorem Hamburga”- powiedziała Joanna Lebiedzińska- rowerzystka, radna osiedlowa, kandydująca z okręgu nr 3 na Krzykach.

Władze miasta zredukowały tereny zielone w kolejnych studiach zagospodarowania przestrzennego o 2000 ha, wycięły w ostatnich latach kilkanaście tysięcy starych drzew, lekceważąc opinie mieszkańców.

„Wrocław niszczy swoją zieleń. Priorytetem stały się parkingi, drogi, galerie handlowe, budynki bez drzew. Przyroda jest w defensywie. Czas zmienić planowanie przestrzenne.. Środowisko przyrodnicze splecione z miastem to prawdziwa szansa na wyjątkową stolicę kultury - MIASTO OGRÓD”- dodaje Radosław Gawlik, były wiceminister środowiska i kandydat do Rady na Psim Polu

Kontakt: Radosław Gawlik, 605 037 417; Ewa Mastalska, 606 909 925

partia zieloni / partia zmiany - przyłącz się

Wrocław

Dziś mieszkańcy złożyli petycję do prezydenta Dutkiewicza
czytaj całość
Potrzebne jest długofalowe planowanie
czytaj całość
Przed wyborami do rad osiedlowych we Wrocławiu lokalni "Zieloni" ogłaszają pozytywny i przyjazny program. Można kopiować!
czytaj całość
Jak poinformowała Anna Bytońska z biura prasowego wrocławskiego magistratu, Urząd Miejski Wrocławia wraz z jednostkami miejskimi i spółkami stworzył grupę (...)
czytaj całość
Kongres Regionów to największe w Polsce miejsce spotkań przedstawicieli administracji samorządowej i państwowej oraz świata biznesu, nauki i organizacji pozarządowych
czytaj całość
PODSUMOWANIE PROJEKTU "REKULTYWACJA DOLNOŚLĄSKICH SKŁADOWISK ODPADÓW KOMUNALNYCH”
czytaj całość
Praca i jej jakość jest nieodmiennie na czele tematów najważniejszych dla Polek i Polaków. Nadal nie brakuje rejonów kraju, zmagających (...)
czytaj całość
Stanowisko Partii Zieloni w sprawie sprzedaży terenów kompleksu Stadionu Olimpijskiego
czytaj całość
więcej
Rząd Czech da odkrywce Turów czerwoną kartkę!
Minister środowiska Czech Richard Brabec otrzymał we wtorek 12 listopada 2019 roku petycję mieszkańców wsi położonych w (...)
czytaj całość
Recykling Dał Owoce w Tuszowie Narodowym
Logika koncernów węglowych – my zarabiamy, wy po (...)
Newsletter/ Obserwator TEPP październik 2019
Czekając na COP 25 – listopad miesiącem protestów (...)
Recykling Daje Owoce w Żorach
Powołano Polskie Towarzystwo Ekologiczne
Bez mokradeł nie zatrzymamy klimatycznej katastrofy
Dr hab. Wiktor Kotowski: Degradacja środowiska naturalnego, wymieranie gatunków, ogromne emisje dwutlenku węgla do atmosfery. To skutki (...)
czytaj całość
Zielony Ład dla Polski [rozmowa]
We Can't Undo This
Robi się naprawdę gorąco
Dokąd płyną miliony ze spółek Skarbu Państwa?
Strzeżcie się, czarownice wracają
Politycy to gorszy sort ludzkości?
Licencja Creative Commons Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
Korzystanie z naszego serwisu oznacza akceptację przez Państwa naszej Polityki prywatności.
Zobacz więcej