Muzyka z recyklingu!
KontenerART - mobilne centrum kultury niezaleznej i incjatyw ekologicznych – zaprasza na warsztaty muzyczno-recyklingowe!
9 lipca o godzinie 13 w poznańskim mobilnym centrum kultury i inicjatyw ekologicznych – KontenerART – umiejscowionym w Chwaliszewie (stare koryto Warty) rozpocznie się impreza, która w niezwykły sposób połączy muzykę i recykling. Nie może was tam zabraknąć!
Oto pełen program imprezy:
13:00-20:00 - Warsztaty Tworzenia Instrumentów Recyklingowych prowadzone przez muzyków pracowni Republika Czadu. Zobaczycie i nauczycie się, jak stworzyć instrumenty ze starych beczek i bannerów. A na koniec, nauczycie się na nich grać! Przekonacie się sami, jak fantastyczne dźwięki wydają te instrumenty. Instrumenty zostaną następnie wykorzystane do bicia Rekordu Guinnessa na Największą Orkiestrę Recyklingową Świata w ramach działań Allegro Gra Eko na tegorocznym Festiwalu Woodstock
20:00-20:30 – występ muzyków Republika Czadu Street Team – zobaczycie na jakich instrumentach recyklingowych będziemy w tym roku bić, wspólnie z muzykami Republiki Czadu Street Team, Rekord Guinnessa w ramach działań Allegro Gra Eko na Festiwalu Woodstock. Usłyszycie, jak REWELACYJNIE to brzmi!
20:30-21:30 – występ Łowcy.Band (muzyczna odsłona kabaretu Łowcy.B) – chłopaki pokażą wszystkie swoje muzyczne numery, a przede wszystkim, jak można GENIALNIE grać na sprzęcie AGD!
22:00-22:15 – premiera SPOTU zapowiadającego bicie Rekordu Guinnessa na Największą Orkiestrę Recyklingową Świata! Szykuje się naprawdę niezły materiał, który będziecie mogli zobaczyć na „wielkim ekranie”, czyli gigantycznym prześcieradle rozpostartym na kontenerach! Taka minimalistyczna wersja kina letniego. W nagraniu materiału udział wzięli muzycy Republiki Czadu Street Team i Mariusz Kałamaga.
22:15-01:00 – Recycling Music, DJ Zisa i DJ Zambon (Kukabara Soundsystem) - Recycling to nie tylko termin odwołujący się do ekologii i ochrony środowiska lecz ostatnio również słowo klucz do zrozumienia tego, co dzieje się w nowoczesnej muzyce elektronicznej. Zastępy najbardziej utalentowanych i rozchwytywanych producentów prześcigają się w re-editowaniu coraz to bardziej zaskakujących numerów tym samym udowadniając, że muzyczny recycling nie ma granic, a przetwarzać można wszystko, od "ogranego" juz Michaela Jacksona po "obskurne" dyskotekowe rytmy rodem z RPA.
Źródło: http://www.allforplanet.pl/