Ogólnopolska akcja Fundacji EkoRozwoju pt. "Zamień odpady na kulturalne wypady" dotarła do Łodzi. 19 czerwca za swoje śmieci w godzinach 10-14 na Rynku Starego Miasta można było dostać bilety do instytucji kulturalnych. Ta kulturalna wymiana spowodowała, że wielu łodzian zdecydowało się zrobić porządek ze swoimi śmieciami. Niejeden oddający odpady przyznał, że w pobliżu jego domu nie ma pojemników do segregacji.
Ogólnopolska akcja "Zamień odpady na kulturalne wypady" dotarła do Łodzi. 19 czerwca za swoje śmieci w godzinach 10-14 na Rynku Starego Miasta można było dostać bilety do instytucji kulturalnych.
Bilet otrzymała osoba, która przyniosła co najmniej jeden z poniższych zestawów:
- 10 butelek i słoików szklanych
- 10 butelek i kubków plastikowych
- 10 kartonów po napojach
- 5 kg makulatury
- 10 zużytych baterii
- 10 puszek aluminiowych
- zużyty sprzęt AGD i RTV (np. 1 duży komputer albo 5 świetlówek)
Kultura segregowania
Ta kulturalna wymiana spowodowała, że wielu łodzian zdecydowało się zrobić porządek ze swoimi śmieciami. Niejeden oddający odpady przyznał, że w pobliżu jego domu nie ma pojemników do segregacji, a na Rynek Starego Miasta wabiły nie bilety, lecz...sama możliwość pozbycia się śmieci. To, jak zapewnia Dominik Dobrowolski z Fundacji EkoRozwoju, świadczy o dużej kulturze. - Człowiek kulturalny umie przecież segregować śmieci, umie dbać o otoczenie. I chodzi o to, żeby Łódź była czysta, żeby ludzie segregowali, żeby kultura kwitła - mówił dziś podczas zbiórki.
Dlaczego warto segregować śmieci, co można z nich jeszcze zrobić oraz co i dlaczego łodzianie przynosili - zobaczcie sami.
Serdecznie dziękujemy Patronom akcji:
Ministerstwu Środowiska i Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Dziękujemy Partnerom akcji:
Fundacji PlasticsEurope Polska
Programowi REKARTON
Firmie Wastes Service
Firmie REMONDIS w Łodzi
Dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom, Mediom, Urzędowi Miasta Łodzi i oczywiście mieszkańcom Łodzi, którzy kolejny raz udowodnili,
Ogólnopolskie badanie świadomości hałasowej Samorządowców
Instytut Ekologii Akustycznej (ORION Organizacja Społeczna) oraz inicjatywa Ekowyborca rozpoczynają ogólnopolskie badanie "Decybele Przyszłości", które ma (...)
Brak praworządności w ochronie zabytków.
Opolno-Zdrój, dawne uzdrowisko o bogatej historii działalności leczniczej, zachowało swoją unikalną architektoniczną i urbanistyczną tożsamość z (...)