Dzień kajakarza (18 marca 2017) na warszawskich targach Wiatr i Woda to doskonała okazja, aby poznać najbardziej zwariowanych kajakarzy w Polsce, którzy opowiadają o swoich wyprawach, m.in. o godz. 14.00 wrocławski ekolog i podróżnik - Dominik Dobrowolski opowie o Recykling Rejsach, oraz o ratowaniu rzek i mórz przed zaśmieceniem.
Sobotni Dzień Kajakarza zagościł już na dobre w programie targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA. W tym roku lista prelegentów będzie jeszcze rozleglejsza (łącznie 13 prelekcji!). Każdy powinien znaleźć w tym dniu coś dla siebie, a trafią się też z pewnością osoby, które będą obecne przez cały dzień (od 10.30 do 18.00). W końcu to jeden taki dzień w roku podczas targów, aby naładować swoje akumulatory i poszukać inspiracji do realizacji swoich własnych kajakowych wyzwań na zbliżający się sezon. Magazyn Kajakowy WIOSŁO serdecznie zaprasza do sali konferencyjnej na I piętrze Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56 w Warszawie!
Dzień Kajakarza na targach WIATR I WODA (18 marca 2017 r.):
10.30 Kajakiem do raju – Wyspy Jońskie
Tadeusz Kuligowski i Krzysztof Ptasiński zatoczyli 470-kilometrową pętlę wokół archipelagu wysp zachodniego wybrzeża Grecji.
11.00 Freestyle w Polsce i na świecie
Podsumowanie sezonu 2016 dla polskiego freestyle’u oraz opowieść o skarbie Białego Nilu w Ugandzie, który niedługo przestanie istnieć – Bartosz Czauderna.
11.30 Vistuliada – prawie 1000 km Wisłą
O poprzednich edycjach Międzynarodowego Spływu Wisłą i planach na rok bieżący opowie Ewa Kruszewska.
12.00 Bornholm – idealny poligon dla rozwoju kajakarza morskiego
Tomasz Mąka podzieli się swoimi doświadczeniami w pływaniu u wybrzeży Bornholmu oraz przedstawi plan kompleksowego szkolenia morskiego Fundacji KiM (KiMorskiego).
12.30 Karta PSKK, czyli umiejętności, które dają zniżki
W sezonie 2017 debiutuje karta będąca potwierdzeniem posiadania umiejętności przypisanych do odpowiedniego stopnia Polskiego Systemu Kwalifikacji Kajakowych. Bartosz Sawicki opowie o tym, jak zdobyć ten kawałek plastiku i dlaczego posiadanie go uprawnia do dużych zniżek w Firmach Dobrych Kajakarzy.
13.00 Rowerem po Amazonce – goście specjalni Targów WIATR I WODA
Opowieść o wyprawie braci Dawida Andresa i Huberta Kisińskiego, którzy odbyli podróż po Amazonce na rowerach. Ale nie na zwykłych rowerach. Na rowerach amazońskich.
W sześć miesięcy pokonali ponad osiem tysięcy kilometrów, a w tym trzy państwa, dwie strefy klimatyczne i trzy strefy czasowe. Przemierzyli wysokie Andy, kąpali się w źródle największej rzeki świata, przeżyli kilka sztormów i spotkania z piratami, błądzili po dżungli, by na koniec dotrzeć do ujścia Amazonki w Atlantyku.
Dla jednego z braci ekspedycja stała się spełnieniem marzeń, dla drugiego – ostatnią szansą na ratowanie siebie. Dla obu jednakowo była wspaniałą przygodą i cenną życiową lekcją.
Na kanwie przygód i przeżyć Dawida i Huberta powstała książka „Rowerem po Amazonce”. Jej autorem jest Piotr Chmieliński, który jako pierwszy w świecie przepłynął kajakiem i pontonem całą królową rzek.
14.00 Dominik Dobrowolski i jego Recykling Rejsy
To już będzie siódmy Recykling Rejs. Tym razem w czerwcu 2017 powiosłuje z Mazur do Warszawy. W każdym porcie, marinie czy na każdym brzegu zaprasza do wspólnych akcji sprzątania, ale przede wszystkim do nieśmiecenia! Taki jest cel Recykling Rejsów, które realizuje już od 2011 r.
14.45 Na „Batorym” z Przemszy do Paryża
Małżeństwo Monika i Jacek Parisowie powrócą pamięcią do pamiętnej wyprawy z 2015 r., podczas której dopłynęli pneumatycznym kajakiem aż do stolicy Francji.
15.30 Kajakarstwo Dla Wszystkich w PZKaj
Wiceprezes ds. Kajakarstwa Dla Wszystkich Polskiego Związku Kajakowego, Uta Kühn, podsumuje poprzednie 4-lecie i opowie o planach na przyszłość.
16.00 MuzyKajaka – spotkanie z piosenką kajakową i nie tylko
MuzyKajaka zabiorą nas w muzyczną podróż na spływ i nauczą piosenki „Wiosło mam za żonę”. Proponują też dyskusję na temat tzw. kultury kajakowej – jest, czy jej nie ma i co zrobić, żeby była?
16.30 Alaskanu
Jaka jest gotowa recepta na udaną podróż przez Alaskę? Marcin Madzia i Agata Staszewska-Madzia potrzebowali kanadyjki, kajaka i Dodge’a oraz dużej dawki adrenaliny i muzyki country.
17.00 Łyna – z nurtem historii
Czysta woda, przystanie kajakowe z pływającymi pomostami, nieduży ruch na wodzie, do tego jeszcze dumne, warmińskie warownie dla miłośników historii. Czy jest w Polsce taki szlak? Tak! Oto Łyna. Prezentuje Kinga Kępa.
17.30 Tripskate – zimowa alternatywa dla kajakarzy?
Marek Werner (Marucha) i Adam Grzegorzewski podzielą się swoimi wrażeniami z przemierzania skutych lodem jezior w szwedzkim rejonie Värmland.
Newsletter/ Obserwator TEPP (Transformacji Energetycznej Ponad Podziałami) 10.2024 |
Kopalnia Turów pochłania dawny kurort uzdrowiskowy Opolno-Zdrój, a (...) |
TURÓW - Wyrok NSA niezgodny z prawem UE (...) |
Trwa wyścig o czyste powietrze – najnowszy ranking (...) |
Newsletter/ Obserwator TEPP (Transformacji Energetycznej Ponad Podziałami) wrzesień (...) |
Wakacje ze śmieciami. Czy system kaucyjny oczyści środowisko? |
Wakacje ze śmieciami. Czy system kaucyjny oczyści środowisko? (...) |
prof. Jan Popczyk: Trzy fale elektroprosumeryzmu |
Jean Gadrey: Pogodzić przemysł z przyrodą |
Jak wyłączyć ziemię z obwodu łowieckiego i zakazać (...) |
Bez mokradeł nie zatrzymamy klimatycznej katastrofy |
Zielony Ład dla Polski [rozmowa] |
We Can't Undo This |
Robi się naprawdę gorąco |