×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa o nas
logo
 

18 września 2019
Zieloni
 

Małgorzata Tracz w Oławie, Jelczu-Laskowicach i Siechnicach

Lepsze połączenia komunikacji publicznej, zwalczenie mafii śmieciowej, rozwój odnawialnych źródeł energii i zmiany w systemie edukacji w szkołach.

To tylko niektóre z pomysłów Małgorzaty Tracz z Zielonych (Koalicja Obywatelska) skierowane do mieszkańców Oławy, Siechnic i Jelcza-Laskowic.
Liderka Partii Zieloni odwiedziła kolejne miasta na swojej trasie: Oławę, Siechnice, Jelcz-Laskowice oraz okoliczne miejscowości. Małgorzata Tracz kandyduje z 2 miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Jakie problemy wskazywali najczęściej mieszkańcy?

- Przede wszystkim problem recyklingu odpadów. Dlatego w parlamencie chcę zmianą prawa doprowadzić do rozwiązania mafii śmieciowej i uporządkowania kwestii recyklingu odpadów – mówi szefowa Zielonych.

Mieszkańcy skarżą się również na chaos w szkołach po przeprowadzonej reformie edukacji.
- Nasz program obywatelskiej Polski zaczyna się od budowy wolnej i demokratycznej szkoły. Zlikwidujemy jakąkolwiek możliwość wpływu polityków na programy szkolne. Powołamy nową i niezależną  Komisję Edukacji Narodowej, w której to eksperci będą przygotowywać programy nauczania i dokonywać ich ewaluacji – tłumaczy Małgorzata Tracz.

Priorytetem kandydatki jest walka z kryzysem klimatycznym i degradacją środowiska naturalnego. Skutki zmian klimatu wpływają coraz drastyczniej na życie każdego z nas: susze, pożary, wzrost cen żywności itd. - Dlatego tak istotne jest, by konstruktywną walkę z kryzysem klimatycznym rozpocząć już teraz. Stawiamy też na rozwój odnawialnych źródeł energii, poprawę efektywności energetycznej, a także pomoc dla mieszkańców, których nie stać na zapewnienie ogrzewania – podkreśla Tracz.

Głównym jej postulatem skierowanym do mieszkańców Dolnego Śląska jest utworzenie Wrocławskiego Związku Metropolitalnego.  
- Wrocławski Związek Metropolitalny pomoże rozwiązać lokalne problemy transportowe. Musimy zadbać o rozwój kolei aglomeracyjnej i porządnych, regularnych połączeń autobusowych. Taki związek gmin pomoże również w gospodarowaniu odpadami. Do jego utworzenia potrzebna jest ustawa, o którą Partia Zieloni zawalczy w Sejmie – mówi Tracz.

Małgorzata Tracz od 4 lat jest współprzewodniczącą Partii Zieloni. Ma 33 lata. Należy do Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA  i Dolnośląskiego Kongresu Kobiet, a także jest członkinią Rady Programowej Kongresu Kobiet. Studiowała filologię polską i stosunki międzynarodowy. Pracowała przez sześć lat na stanowisku koordynatorki ds. organizowania i prowadzenia szkoleń w dużej międzynarodowej korporacji. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim. Zaangażowała się w politykę, bo zależy jej na środowisku naturalnym i walce z kryzysem klimatycznym.
Wybory parlamentarne odbędą się 13 października 2019.

Facebook #GoTracz: https://www.facebook.com/GoTracz/  
Twitter #GoTracz: https://twitter.com/GoTracz/


Program wyborczy: https://koalicjaobywatelska.pl/program
Partia Zieloni do Sejmu: https://partiazieloni.pl/sejm/

Maciej Słobodzian
Paweł Pomian

Zieloni

W Wałbrzychu odbyła się kolejna debata przedwyborcza na trasie Ekopatriotów. Udział wzięli kandydaci z KO, Lewicy, PSL i Konfederacji.
czytaj całość
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu z okręgu wałbrzyskiego.
czytaj całość
Kogo w regionie łódzkim interesuje ekologia? Tylko Anita Sowińska z Wiosny (SLD) i Jakub Bilski z Partii Zieloni (KO) odpowiedzieli na zaproszenie do debaty (...)
czytaj całość
W Oleśnicy zorganizowana została debata przedwyborcza przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA, w ramach inicjatywy Ekopatrioci realizowanej przez Fundację WWF Polska.
czytaj całość
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu z okręgu Piorków Trybunalski w Bełchatowie.
czytaj całość
Przedwyborcza debata z kandydatami do parlamentu
czytaj całość
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu w Oleśnicy na Dolnym Śląsku.
czytaj całość
Debata przedwyborcza z kandydatami PSL, SLD, Konfederacji i Zielonych
czytaj całość
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu w Słupsku.
czytaj całość
Przedwyborcza debata z kandydatami KO, PiS, PSL, Konfederacji i Lewicy
czytaj całość
więcej
Powołano Polskie Towarzystwo Ekologiczne
 Polskie Towarzystwo Ekologiczne (PTEKol) powołano podczas zjazdu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Ma ono na celu rozwijanie (...)
czytaj całość
Czy PKO BP dumnie finansuje elektrownię węglową?
Rząd PiS kontynuuje budowę przekopu Mierzei Wiślanej
DAS: Pogrzeb węgla brunatnego
Mała retencja - duży problem
Recykling Daje Owoce w Bytomiu
Orły przednie w Beskidach
Bez mokradeł nie zatrzymamy klimatycznej katastrofy
Dr hab. Wiktor Kotowski: Degradacja środowiska naturalnego, wymieranie gatunków, ogromne emisje dwutlenku węgla do atmosfery. To skutki (...)
czytaj całość
Zielony Ład dla Polski [rozmowa]
We Can't Undo This
Robi się naprawdę gorąco
Dokąd płyną miliony ze spółek Skarbu Państwa?
Strzeżcie się, czarownice wracają
Politycy to gorszy sort ludzkości?

Serwis eko.org.pl publikowany jest przez polskie Pozarządowe Organizacje Ekologiczne

Zarządzany jest przez OPP Stowarzyszenie Ekologiczne "EKO-UNIA"
czytaj więcej
Licencja Creative Commons Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
Korzystanie z naszego serwisu oznacza akceptację przez Państwa naszej Polityki prywatności.
Zobacz więcej