×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa o nas gry
logo
 

18 września 2019
Zieloni
 

Małgorzata Tracz w Oławie, Jelczu-Laskowicach i Siechnicach

Lepsze połączenia komunikacji publicznej, zwalczenie mafii śmieciowej, rozwój odnawialnych źródeł energii i zmiany w systemie edukacji w szkołach.

To tylko niektóre z pomysłów Małgorzaty Tracz z Zielonych (Koalicja Obywatelska) skierowane do mieszkańców Oławy, Siechnic i Jelcza-Laskowic.
Liderka Partii Zieloni odwiedziła kolejne miasta na swojej trasie: Oławę, Siechnice, Jelcz-Laskowice oraz okoliczne miejscowości. Małgorzata Tracz kandyduje z 2 miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu. Jakie problemy wskazywali najczęściej mieszkańcy?

- Przede wszystkim problem recyklingu odpadów. Dlatego w parlamencie chcę zmianą prawa doprowadzić do rozwiązania mafii śmieciowej i uporządkowania kwestii recyklingu odpadów – mówi szefowa Zielonych.

Mieszkańcy skarżą się również na chaos w szkołach po przeprowadzonej reformie edukacji.
- Nasz program obywatelskiej Polski zaczyna się od budowy wolnej i demokratycznej szkoły. Zlikwidujemy jakąkolwiek możliwość wpływu polityków na programy szkolne. Powołamy nową i niezależną  Komisję Edukacji Narodowej, w której to eksperci będą przygotowywać programy nauczania i dokonywać ich ewaluacji – tłumaczy Małgorzata Tracz.

Priorytetem kandydatki jest walka z kryzysem klimatycznym i degradacją środowiska naturalnego. Skutki zmian klimatu wpływają coraz drastyczniej na życie każdego z nas: susze, pożary, wzrost cen żywności itd. - Dlatego tak istotne jest, by konstruktywną walkę z kryzysem klimatycznym rozpocząć już teraz. Stawiamy też na rozwój odnawialnych źródeł energii, poprawę efektywności energetycznej, a także pomoc dla mieszkańców, których nie stać na zapewnienie ogrzewania – podkreśla Tracz.

Głównym jej postulatem skierowanym do mieszkańców Dolnego Śląska jest utworzenie Wrocławskiego Związku Metropolitalnego.  
- Wrocławski Związek Metropolitalny pomoże rozwiązać lokalne problemy transportowe. Musimy zadbać o rozwój kolei aglomeracyjnej i porządnych, regularnych połączeń autobusowych. Taki związek gmin pomoże również w gospodarowaniu odpadami. Do jego utworzenia potrzebna jest ustawa, o którą Partia Zieloni zawalczy w Sejmie – mówi Tracz.

Małgorzata Tracz od 4 lat jest współprzewodniczącą Partii Zieloni. Ma 33 lata. Należy do Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA  i Dolnośląskiego Kongresu Kobiet, a także jest członkinią Rady Programowej Kongresu Kobiet. Studiowała filologię polską i stosunki międzynarodowy. Pracowała przez sześć lat na stanowisku koordynatorki ds. organizowania i prowadzenia szkoleń w dużej międzynarodowej korporacji. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim. Zaangażowała się w politykę, bo zależy jej na środowisku naturalnym i walce z kryzysem klimatycznym.
Wybory parlamentarne odbędą się 13 października 2019.

Facebook #GoTracz: https://www.facebook.com/GoTracz/  
Twitter #GoTracz: https://twitter.com/GoTracz/


Program wyborczy: https://koalicjaobywatelska.pl/program
Partia Zieloni do Sejmu: https://partiazieloni.pl/sejm/

Maciej Słobodzian
Paweł Pomian

Zieloni

W Wałbrzychu odbyła się kolejna debata przedwyborcza na trasie Ekopatriotów. Udział wzięli kandydaci z KO, Lewicy, PSL i Konfederacji.
czytaj całość
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu z okręgu wałbrzyskiego.
czytaj całość
Kogo w regionie łódzkim interesuje ekologia? Tylko Anita Sowińska z Wiosny (SLD) i Jakub Bilski z Partii Zieloni (KO) odpowiedzieli na zaproszenie do debaty (...)
czytaj całość
W Oleśnicy zorganizowana została debata przedwyborcza przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA, w ramach inicjatywy Ekopatrioci realizowanej przez Fundację WWF Polska.
czytaj całość
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu z okręgu Piorków Trybunalski w Bełchatowie.
czytaj całość
Przedwyborcza debata z kandydatami do parlamentu
czytaj całość
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu w Oleśnicy na Dolnym Śląsku.
czytaj całość
Debata przedwyborcza z kandydatami PSL, SLD, Konfederacji i Zielonych
czytaj całość
więcej
Licencja Creative Commons Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
Korzystanie z naszego serwisu oznacza akceptację przez Państwa naszej Polityki prywatności.
Zobacz więcej