×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa o nas gry
logo
 

8 kwietnia 2009
info
 

Dni Ziemi z Naszą Ziemią

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Fundacja Nasza Ziemia oraz Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska” w sposób szczególny postanowiły uczcić to wielkie święto. W związku z tym wszystkie kwietniowe działania obu Fundacji dedykowane będą Ziemi.

Obchody Dnia Ziemi – kwiecień 2009

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Fundacja Nasza Ziemia oraz Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska” w sposób szczególny postanowiły uczcić to wielkie święto. W związku z tym wszystkie kwietniowe działania obu Fundacji dedykowane będą Ziemi.

Oto harmonogram naszych działań:
1 kwietnia – to nie primaaprillisowy żart – w Baniosze, koło Warszawy - spotkanie Miry Stanisławskiej – Meysztowicz z dziećmi i nauczycielami dotyczące zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska.


1 kwietnia – w ramach warsztatów „Odpowiedzialny Biznes w praktyce – zeroemisyjny program edukacyjny” wykład Sławomira Brzózka dla CSR Consulting.


2 kwietnia – Wrocław - Plac Solny – w ramach Jarmarku Ekologicznego otwarcie wystawy fotografii „Moja torba – dobra torba”. Bawełniane, ekologiczne torby promować będzie Mira Stanisławska – Meysztowicz oraz min. Renata Mauer-Różańska, Preeti Agrawal, Robert Gonera, Jose Torres, Lech Janerka, Maciej Tomaszewski. W programie również malowanie bawełnianych toreb. Po Jarmarku zdjęcia toreb i ich słynnych właścicieli odbędą podróż po całej Polsce. Organizatorem kampanii jest Dolnośląska Fundacja Ekorozwoju.


4 kwietnia wolontariusze z firmy Coca Cola wraz z przedstawicielami Fundacji posadzą 10 000 drzew w Nadleśnictwie Chojnów, w okolicach Warszawy. Kolejne drzewka zostaną posadzone w maju w Niepołomicach, koło Krakowa.


Również 4 kwietnia w Centrum Handlowym Reduta odbędzie się kolejny dyżur ekologiczny w ramach programu „Centrum z Klimatem”. W tę sobotę, motywem przewodnim programu będą ptaki (w związku z Międzynarodowym Dniem Ptaków, przypadającym na 1 kwietnia).


9 kwietnia przedstawiciele Fundacji przeprowadzą szkolenie dla pracowników firmy Henkel - „Henkel nie trać energii”.


15 kwietnia w ramach „Zielonego Roku UPC”, odbędzie się szkolenie dla pracowników firmy UPC dotyczące zrównoważonego rozwoju.


18 kwietnia – wiosenne porządki!
 Fundacja Nasza Ziemia i FUNDACJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA" włączają się do wiosennych porządków - inicjatywy Łotwy, Litwy, Estonii i Petersburga. Posprzątamy brzegi Wisły w Warszawie!
 Serdecznie zapraszamy wszystkich; szkoły, samorządy, organizacje pozarządowe do zorganizowania wiosennych porządków w swojej okolicy.


18 kwietnia kontynuujemy program edukacyjny „Centrum z Klimatem” w warszawskim CH Reduta. Bohaterami programu będą ptaki.


22 kwietnia odbędzie się w Warszawie drugi z cyklu 5 warsztatów o zrównoważonym rozwoju dla firmy CSR Consulting.

22 kwietnia - spotkanie z uczniami i nauczycielami w Wieluniu na temat zmian klimatycznych - Marta
Kałużyńska.

23 kwietnia jury konkursu – „PRZYJACIELE NATURY” ogłosi listę zwycięzców. Konkurs organizowany jest przez producenta soku KUBUŚ, a partnerem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Więcej informacji http://przyjacielenatury.kubus.pl. W kwietniu dokonamy również ppodsumowania całorocznego programu. Już dziś możemy zapowiedzieć i zaprosić przedszkola do kolejnej edycji kubusiowego konkursu, tym razem o zasięgu ogólnopolskim.


23 kwietnia – Fundacja gości w Płocku, gdzie oprócz wielu ciekawych informacji dotyczących zmian klimatycznych prezentowany będzie kalkulator emisji dwutlenku węgla.


25 kwietnia – rozpoczynamy wielkie sadzenie drzew! W Węgierskiej Górce zainaugurowane zostanie sadzenie 1.000.000 drzew w ramach programu „Moje Silne Drzewo”. Program realizowany jest przez Fundację Nasza Ziemia wraz z producentem naturalnej wody źródlanej Żywiec Zdrój i portal Onet.pl oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach. Patronat medialny objęła stacja TVN oraz portal Zumi.pl. Szczegóły: http://mojesilnedrzewo.pl


W ramach współpracy z Fundacją Bankową im. Leopolda Kronenberga, działającą przy banku Citi Handlowym realizujemy program edukacji ekologicznej „Więcej drzew dzięki Tobie”. Bank w imieniu każdego Klienta, który zamienił wyciąg papierowy na wyciąg online, posadzi drzewo. W kwietniu na terenie województwa  śląskiego (Nadleśnictwo Olkusz) zostanie posadzonych 140 000 drzew.


25 kwietnia zorganizujemy trzy pikniki edukacyjno-ekologiczne na terenie Nadleśnictw Kolbudy, Wipsowo i Celestynów z udziałem dzieci i nauczycieli ze szkół podstawowych, pracowników banku Citi Handlowy i fundacji oraz wszystkich, którzy wcześniej zgłoszą chęć uczestnictwa. Akcje będą miały formę zabawy i praktycznych warsztatów na temat ochrony środowiska i ekologii lasu.


26 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI! Zapraszamy wszystkich do naszego stoiska na Polach Mokotowskich w Warszawie. Będzie można sprawdzić własną emisję dwutlenku węgla, wziąć udział w konkursach i quizach, dowiedzieć się wszystkiego o działaniach Fundacji oraz.... niespodzianka! Motto tegorocznego Dnia Ziemi - Z ENERGIĄ CHROŃMY KLIMAT (www.dzienziemi.org.pl)

W kwietniu zakładamy Ogród Naszej Ziemi w Sosnowcu. Przy centrum handlowym Auchan powstanie ogólnodostępny Zielony Przystanek. Projekt ogrodu został wyłoniony w ramach konkursu plastycznego przeprowadzonego w sosnowieckich szkołach. Uroczyste otwarcie ogrodu z dziecięcych marzeń – 6 czerwca 2009.


20 – 24 kwietnia – dni otwarte w centrach organizacji odzysku KOBA (www.koba.com.pl). Na terenie Polski działa 13 centrów odzysku, w których przeprowadzone zostaną warsztaty z recyklingu dla dzieci z lokalnych szkół. Projekt jest częścią kampanii „Ziemia w Twoich rękach”, wspieranej przez NFOŚiGW.


Kwiecień upłynie w Fundacjach pod hasłem: „Nie marnuj jedzenia. Wyrzuć do śmieci stare przyzwyczajenia”. Obie fundacje są partnerami kampanii społecznej mającej zmienić postawy konsumentów i producentów żywności. Organizatorem kampanii jest Federacja Polskich Banków Żywnosci.Więcej informacji: www.niemarnuję.pl.


W kwietniu rozpoczynamy ekologiczną akcję ze Światem Książki. W sieci księgarń Świata Książki będą sprzedawane ekologiczne torby. Część dochodów ze sprzedaży każdej torby zostanie przekazana na zakup sadzonek drzew. „Książkowy las” zostanie posadzony w ciągu najbliższego roku.


Kwiecień to również miesiąc, w którym zaczynamy zakładać „ptasie kąciki” w Konstancinie. Akcja, wspierana przez Metssä Tissue, polega na zasadzaniu drzew owocowych i krzewów. Dzięki temu zwiększy się baza pokarmowa ptaków, a tym samym ich liczba.

Serdecznie zapraszamy do włączania się w nasze działania!!!





 

info

Polskie tereny wypoczynkowe, jak plaże, jeziora, lasy i góry wciąż toną w śmieciach. I choć lato właśnie dobiegło końca, to (...)
czytaj całość
Serdecznie zapraszamy na debatę pt. „Wakacje ze śmieciami. Czy system kaucyjny oczyści środowisko?”, która odbędzie się 24 września o godz. (...)
czytaj całość
System kaucyjny nie rozwiąże najważniejszego problemu
czytaj całość
„Wbrew nasilonej ostatnio kampanii propagandowej uważamy, że budowa elektrowni jądrowych w Polsce nie powinna mieć miejsca…
czytaj całość
List otwarty do Pani Pauliny Hennig-Kloski, Ministry Klimatu i Środowiska w sprawie niezwłocznego przeprowadzenia rzetelnych konsultacji publicznych aktualizacji Krajowego Planu w dziedzinie (...)
czytaj całość
Serdecznie zapraszamy do udziału w debacie przedwyborczej z politykami partii Zieloni pt. Jak wzmocnić politykę energetyczną i ekologiczną UE oraz (...)
czytaj całość
Kandydaci do europarlamentu dyskutowali o zielonej energii, kosztach budowy atomu i odchodzeniu od węgla  
czytaj całość
więcej
2024-04-25
Mieszkańcy i samorządy chcą biogazowni. Nowoczesne nie powodują niedogodności
2024-04-24
Inauguracja Akcji Czysta Odra. Rusza akcja sprzątania i zarybiania
2024-03-20
Konferencja: Autonomia energetyczna Gmin - energetyka obywatelska
2024-02-23
Samorządowa debata wyborcza o przyszłości Dolnego Śląska
2024-02-15
Konferencja prasowa - Odra jako osoba prawna
2024-02-12
INNOWACYJNE I SPRAWDZONE TECHNOLOGIE W TRANSFORMACJI ENERGETYCZNEJ DOLNEGO ŚLĄSKA I (...)
2024-01-18
„Odwołać katastrofę”. Czy da się walczyć z dezinformacją klimatyczną?
2023-12-14
Koalicja Klimatyczna: Mimo rozwodnionego porozumienia, COP28 to początek końca ery (...)
2023-11-10
Ministerstwo Kultury zapłaci za ślepe wykonywanie interesów branży wydobycia węgla (...)
2023-11-10
Dni Klimatu Wrocławskiego Środowiska Akademickiego 2023
2023-10-07
Debata wyborcza o lasach
2023-10-05
We Wrocławiu powstało nowoczesne laboratorium – pracuje nad oszczędzaniem energii
2023-10-04
Otwarta debata wyborcza we Wrocławiu - 5.10.2023 w Kinie Nowe (...)
2023-10-02
„Popełniliśmy wielki błąd”. Opozycja jednogłośnie o potrzebie transformacji energetycznej
2023-09-22
Debata wyborcza: Jakiej transformacji energetyki i ochrony klimatu potrzebujemy?
2023-09-21
Fundusze na rozwój firm – od kuchni. Bezpłatne szkolenie w (...)
2023-08-17
Ta zmiana każdemu Polakowi odbiera prawo do decydowaniu o miejscu, (...)
2023-07-21
NIK: Szkoda środowiska
2023-05-30
Ostatni wtorek dla kaucji
2023-04-26
Akcja Czysta Odra - 28.04.2023
2023-03-05
Ekolodzy okupowali restaurację Gesslera
2023-03-05
Ekolodzy zaskarżą przedłużenie koncesji dla Turowa
2023-02-22
Czy budowa elektrowni "Młoty" to dobry pomysł?
2022-12-06
Region turoszowski bez funduszy na transformację.
2022-11-17
Młodzeżowy Strajk Klimatyczny: 18.11.2022 strajkujemy dla klimatu!
2022-11-03
JESTEŚMY NADAL W CZARNYM DOLE
2022-10-25
DOSYĆ wpuszczania Odry w kanał!
2022-09-24
Młodzezowy Strajk Klimatyczny: Wrocław
2022-09-22
Młodzieżowy Strajk Klimatyczn: Miasteczko Klimatyczne
2022-09-16
Zrzutka na Odrę: ODRAtujmy Odrę!
2022-09-06
Newsletter/ Obserwator TEPP (Transformacji Energetycznej Ponad Podziałami) sierpień 2022
2022-08-25
Stanowisko Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego
2022-08-13
Dosyć trucia
2022-08-12
Zieloni i KO: Katastrofa ekologiczna na Odrze oraz jej konsekwencje (...)
2022-07-08
Wodny Azyl w Warszawie
2022-07-05
Za zieloną fasadą Krajowych Planów Odbudowy
2022-06-29
Czego boją się handlowcy, czyli kto zapłaci za kaucję?
2022-05-27
Potrzebujemy więcej zieleni i bezpieczeństwa w funduszach UE na lata (...)
2022-05-26
Porozmawiajmy o transformacji i o środkach na odporność - debata (...)
2022-05-18
Wybory w NRW
2022-05-09
Akcja Czysta Odra - 850 km edukacji ekologicznej
2022-04-28
Inauguracja Akcji Czysta Odra
2022-04-26
Skończmy z wykorzystywaniem zwierząt w badaniach naukowych!
2022-04-21
Choosing the Right Path at this Turning Point in History
2022-04-14
Konferencja pt. Ochrona dziedzictwa kulturowego Łużyc w procesie transformacji trójziemia
2022-01-29
EkoObywatel – wsparcie interwencji i zmian systemowych
2022-01-13
Demonstracja w sprawie Taksonomii Unii Europejskiej
2022-01-03
Konferencja pt. Krajobraz kulturowy Łużyc zasobem transformacji regionu zgorzeleckiego
2021-12-21
IV Wrocławskie Konwersatorium Inteligentna Energetyka
2021-12-03
Odkrywki i węgiel bezdni.
2021-11-19
Polski Kongres Klimatyczny
2021-11-04
Nowe ekologiczne miejsce na mapie Warszawy
2021-10-20
Gwałtowne zmiany zniweczą rozwój polskiej fotowoltaiki – apel do rządu
2021-08-31
Turów: 102 dni od postanowienia TSUE. Czy Polskę czekają kary?
2021-08-11
List Otwarty do Prezesa Zarządu PGE
2021-08-09
Rozpoczyna się międzynarodowy i otwarty Rzeczny Uniwersytet 2021!
2021-08-03
Turów 2071, czyli o potędze wyobraźni
2021-07-30
Przezorność i odpowiedzialność w czasie pandemii, czyli dlaczego warto czytać (...)
2021-07-30
Plener Ziemia Zgorzelecka: OPOLNO 2071
2021-07-26
Skarb Państwa straci nawet pół miliarda złotych!
2021-07-19
EKO-UNIA na festiwalu Góry literatury w Nowej Rudzie i okolicach
2021-07-13
Twarde negocjacje opóźniają odejście od węgla, a nowy blok w (...)
2021-06-30
Czy Śląsk straci 2,6 mld euro? Społecznicy apelują do marszałka
2021-06-09
Herpetolodzy odłowią inwazyjne żółwie z Fosy Miejskiej
2021-06-08
Zaprojektuj "zieloną" ciepłownię przyszłości z NCBR
2021-05-31
Newsletter/ Obserwator TEPP (Transformacji Energetycznej Ponad Podziałami) Maj 2021
2021-05-27
Turów szansą na początek (zaplanowanego) końca węgla w Polsce
2021-05-20
Subregion Wałbrzyski- dekarbonizacja 2030, neutralność klimatyczna 2040
2021-05-17
NCBR wyłoni 40 półfinalistów Wielkiego Wyzwania: Energia
2021-05-14
Rowerem po wulkanach w Chile
2021-05-13
Sprzeciw wobec budowy nowego odcinka obwodnicy we Wrocławiu
2021-05-12
Będziemy zarabiać za bycie ekologicznym?
2021-05-05
Ptaki wędrowne mają coraz większe kłopoty
2021-05-05
Pomysły z Europy Środkowej na walkę ze skutkami zmian klimatu (...)
2021-05-04
Stanowisko Rady Krajowej Partii Zieloni ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy
2021-04-29
Fałszywy patriotyzm węglowy drogą do bezrobocia w Turowie
2021-04-28
Zatrzymać katastrofę czy aktywistów klimatycznych?
2021-04-26
Rozmowa z Anną Dziadek, prezeską Stowarzyszenia *NIE kopalni odkrywkowej*
2021-04-26
80%, a może nawet 90% ciepła z OZE. Nowe przedsięwzięcie (...)
2021-04-23
NIK o ochronie ludzi przed szkodliwym wpływem tworzyw sztucznych
2021-04-22
Od Bauhausu do NEB – lekcja z przeszłości dla przyszłości
2021-04-20
Podpisz petycję w sprawie powołania unijnego Komisarza ds. Dobrostanu Zwierząt
2021-04-08
Petycja "Stop! elektrowni fotowoltaicznej w Giebułtowie na terenie NATURA 2000."
2021-04-01
Gawlik w Sejmie: Nie chcemy Twierdzy Turów
2021-03-31
Zielone studium dla Wrocławia
2021-03-29
Senat wyklucza organizacje ekologiczne z postępowań administracyjnych
2021-03-19
Ruszają zgłoszenia do konkursu Eco-Miasto 2021
2021-02-25
Ile jest „eko” w ekogroszku?
2021-02-23
Kolejna po Lex Inwestor fikcyjna nowelizacja ustawy ooś już w (...)
2021-02-08
Na naszych oczach rodzi się Zielony Śląsk
2021-01-26
Zielony Nowy Ład w Polsce
2021-01-25
EKO-UNIA: Opinia o STRATEGII ZARZĄDZANIA (...)
Licencja Creative Commons Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
Korzystanie z naszego serwisu oznacza akceptację przez Państwa naszej Polityki prywatności.
Zobacz więcej