×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa o nas gry
logo
 

1 września 2016
Bałtyk
 

„Tańczący z naturą” znów na przyrodniczym szlaku.

Właśnie rozpoczynają drugą serię swoich tańców. Tańczą z pogodą ducha i bez wywrotek, za to są przewrotni.

Legendarni fotografowie przyrody, bracia Tomasz i Grzegorz Kłosowscy, zabierają widzów na wyprawy w najodleglejsze zakątki Polski, gdzie toczą się batalie o ochronę rzadkich przedstawicieli świata zwierząt i roślin. Poszukują w przyrodzie polskiej tego, co jeszcze dzikie i nieskażone, rozbudzają wyobraźnię, poruszają serca, pobudzają do refleksji, by ocalić jej piękno.

W premierowym odcinku drugiej serii pt. „Ich pierwszy rejs” przekonamy się, że egzamin dojrzałości nie tylko dla ludzi jest stresem. Nie mniejszym okazuje się dla młodych mieszkanek helskiego fokarium, które, wychowane w warunkach zbliżonych do naturalnych, teraz muszą ruszyć w morze – swoje prawdziwe środowisko. Nie bardzo jeszcze wiedzą, czym jest wzburzona wodna przestrzeń obok plaży, uciekają przed falą, nie umieją rozstać się ze stałym lądem, którego skrawki zawsze miały dotąd obok siebie. Aż wreszcie wypływają w swój życiowy rejs.  „Tańczący z naturą” śledzą ich poczynania wespół z ich opiekunami i badaczami ze Stacji Morskiej IO UG oraz wolontariuszami Błękitnego Patrolu WWF Polska. Głównym zagrożeniem dla fok szarych jest brak spokoju w miejscach, które zamieszkują. Intensywny rozwój turystyki i związana z tym ekspansja człowieka na obszary nadmorskie powoduje wypieranie fok z ich tradycyjnych siedlisk i uniemożliwia powrót na historyczne miejsca rozrodu.

Emisje premierowe od 3 września, w soboty, godz. 15.30 |poniedziałki, godz. 00.10 | środy, godz. 15.25 w TVP Polonia

Seria jest dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Więcej na
www.tanczacyznatura.tvp.pl
www.facebook.com/tanczacyznatura

Bałtyk

Dopiero wiosna, a już niektórzy myślą o wakacjach. Istnieje jednak ryzyko, że w przeciągu najbliższych dekad nie odpoczniemy nad polskim (...)
czytaj całość
Gospodarka ściekowa prowadzona przez gminy w regionie Wielkich Jezior Mazurskich nie gwarantuje dostatecznej ochrony przed zanieczyszczeniem i degradacją wód jednego z najcenniejszych przyrodniczo (...)
czytaj całość
KE proponuje ograniczenie połowów dorsza na Bałtyku  
czytaj całość
list organizacji  ekologicznych do ministra
czytaj całość
Pogorszenie jakości wód, zwiększenie ryzyka wystąpienia powodzi i suszy, straty w przyrodzie
czytaj całość
więcej
Licencja Creative Commons Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
Korzystanie z naszego serwisu oznacza akceptację przez Państwa naszej Polityki prywatności.
Zobacz więcej