tytul: Światowy Dzień Wiatru.tytul: PGE zabija. Tysiąc krzyży obok elektrowni w Bełchatowietytul: Brutalne działania korporacji CHEVRON w Polscetytul: Opolanki i Opolanie nie pozwólcie się okłamywać!tytul:  Akcja „Tak dla Elektrowni – Tak dla Śląska”  nie wierzy  premierowitytul: Zabójcze polskie elektrownietytul: San Leon: Udane badania odwiertu w Nowej Solitytul: Oświadczenie Ireny Rogowskiej Wójt Gminy Lubin
min
wiadomości

3,6 stopnia w skali Richtera – silny wstrząs w kilku miejscach w regionie

W centrum Rybnika, Niedobczycach, Wodzisławiu i Rydułtowach. Wszędzie tam, dziś (7.06.) w nocy odczuwalny był bardzo silny wstrząs. Na ten temat wciąż spływają do nas informacje od naszych słuchaczy.
opublkowano 10 czerwca 2013

Rzecznik Kompanii Węglowej potwierdza: w kopalni Rydułtowy-Anna kilkanaście minut po 1.00, doszło do kolejnego w tym tygodniu wstrząsu. Miał siłę 3,6 stopnia w skali Richtera:

Na szczęście pod ziemią nie było jakichkolwiek skutków, natomiast na powierzchni – duże. W ostatnim tygodniu tam już był drugi tak silny wstrząs, to jest związane z tym, że aktualny front ściany znajduje się w miejscu bardzo niekorzystnym – z uwagi na przechodzenie pod krawędziami, resztkami wytworzonymi wcześniejszą eksploatacją w pokładach wyżej zalegających. W miarę postępu te warunki naprężeniowe w rejonie ściany będą podlegać systematycznej poprawie, co w znacznym stopniu powinno ograniczyć występowanie wstrząsów wysokoenergetycznych.

Powstałe na powierzchni szkody można zgłaszać w kopalni. Specjalne formularze są dostępne na stronie internetowej – TUTAJ:

Składać je bezpośrednio na kopalni, w dziale szkód górniczych. Na stronie internetowej kompanii znajdują się specjalne formularze, które można wydrukować, wypełnić i złożyć na kopalni. Więc jeśli państwo widzicie, że jest taka potrzeba, są szkody, to proszę natychmiast o tym informować dyrekcję kopalni, a konkretnie dział szkód górniczych.

To kolejny wstrząs w ostatnich dniach o takiej sile, poprzedni odnotowano w minioną niedzielę (2.06.) Jak powiedział nam Krzysztof Jędrośka sekretarz miasta Rydułtowy, do czasu otrzymania oficjalnego oświadczenia kopalni Rydułtowy-Anna na temat wstrząsu, miasto nie będzie zajmowało stanowiska w tej sprawie. Pismo ma trafić na biurko burmistrza jeszcze dzisiaj.

http://www.radio90.pl/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.