Zasoby naturalne

3,6 stopnia w skali Richtera – silny wstrząs w kilku miejscach w regionie

10 czerwca 2013 min
(galeria fotografii)

W centrum Rybnika, Niedobczycach, Wodzisławiu i Rydułtowach. Wszędzie tam, dziś (7.06.) w nocy odczuwalny był bardzo silny wstrząs. Na ten temat wciąż spływają do nas informacje od naszych słuchaczy.

Rzecznik Kompanii Węglowej potwierdza: w kopalni Rydułtowy-Anna kilkanaście minut po 1.00, doszło do kolejnego w tym tygodniu wstrząsu. Miał siłę 3,6 stopnia w skali Richtera:

Na szczęście pod ziemią nie było jakichkolwiek skutków, natomiast na powierzchni – duże. W ostatnim tygodniu tam już był drugi tak silny wstrząs, to jest związane z tym, że aktualny front ściany znajduje się w miejscu bardzo niekorzystnym – z uwagi na przechodzenie pod krawędziami, resztkami wytworzonymi wcześniejszą eksploatacją w pokładach wyżej zalegających. W miarę postępu te warunki naprężeniowe w rejonie ściany będą podlegać systematycznej poprawie, co w znacznym stopniu powinno ograniczyć występowanie wstrząsów wysokoenergetycznych.

Powstałe na powierzchni szkody można zgłaszać w kopalni. Specjalne formularze są dostępne na stronie internetowej – TUTAJ:

Składać je bezpośrednio na kopalni, w dziale szkód górniczych. Na stronie internetowej kompanii znajdują się specjalne formularze, które można wydrukować, wypełnić i złożyć na kopalni. Więc jeśli państwo widzicie, że jest taka potrzeba, są szkody, to proszę natychmiast o tym informować dyrekcję kopalni, a konkretnie dział szkód górniczych.

To kolejny wstrząs w ostatnich dniach o takiej sile, poprzedni odnotowano w minioną niedzielę (2.06.) Jak powiedział nam Krzysztof Jędrośka sekretarz miasta Rydułtowy, do czasu otrzymania oficjalnego oświadczenia kopalni Rydułtowy-Anna na temat wstrząsu, miasto nie będzie zajmowało stanowiska w tej sprawie. Pismo ma trafić na biurko burmistrza jeszcze dzisiaj.

http://www.radio90.pl/

tytul: Światowy Dzień Wiatru.tytul: PGE zabija. Tysiąc krzyży obok elektrowni w Bełchatowietytul: Brutalne działania korporacji CHEVRON w Polscetytul: Opolanki i Opolanie nie pozwólcie się okłamywać!tytul:  Akcja „Tak dla Elektrowni – Tak dla Śląska”  nie wierzy  premierowitytul: Zabójcze polskie elektrownietytul: San Leon: Udane badania odwiertu w Nowej Solitytul: Oświadczenie Ireny Rogowskiej Wójt Gminy Lubin
view_list  inne artykuły z tematu Zasoby naturalne:
mh

Jak koncerny próbują przechwytywać ruchy obywatelskie.

Relacja z konferencji w Berlinie „Kiedy koncerny zarządzają protestami” (26.09.2015)

mh

Chiny numerem jeden w imporcie ropy

Chiński import ropy naftowej osiągnął rekordową wysokość w liczbie 7,4 mln baryłek dziennie w kwietniu, deklasując Stany Zjednoczone, które importowały 7,2 mln baryłek.

mh

Od 19 sierpnia ludzkość jest bankrutem

19 sierpnia ludzkość wyczerpała zasoby Ziemi. Do końca roku będziemy żyć na ekologiczny kredyt, co jeszcze bardziej zwiększy nasz dług – alarmuje międzynarodowa organizacja ekologiczna WWF.

mh

Prestiżowa Nagroda Goldmana dla aktywistki antyłupkowej

Amerykańska prawniczka pomagająca społecznościom lokalnym w USA w walce z wydobyciem gazu łupkowego i ropy łupkowej metodą szczelinowania hydraulicznego , Helen Slottje  została uhonorowana prestiżową  ekologiczną Nagrodą   Goldmana.

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.