×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa o nas gry
logo
 

10 czerwca 2013
Zasoby naturalne
 

3,6 stopnia w skali Richtera – silny wstrząs w kilku miejscach w regionie

W centrum Rybnika, Niedobczycach, Wodzisławiu i Rydułtowach. Wszędzie tam, dziś (7.06.) w nocy odczuwalny był bardzo silny wstrząs. Na ten temat wciąż spływają do nas informacje od naszych słuchaczy.

Rzecznik Kompanii Węglowej potwierdza: w kopalni Rydułtowy-Anna kilkanaście minut po 1.00, doszło do kolejnego w tym tygodniu wstrząsu. Miał siłę 3,6 stopnia w skali Richtera:

Na szczęście pod ziemią nie było jakichkolwiek skutków, natomiast na powierzchni – duże. W ostatnim tygodniu tam już był drugi tak silny wstrząs, to jest związane z tym, że aktualny front ściany znajduje się w miejscu bardzo niekorzystnym – z uwagi na przechodzenie pod krawędziami, resztkami wytworzonymi wcześniejszą eksploatacją w pokładach wyżej zalegających. W miarę postępu te warunki naprężeniowe w rejonie ściany będą podlegać systematycznej poprawie, co w znacznym stopniu powinno ograniczyć występowanie wstrząsów wysokoenergetycznych.

Powstałe na powierzchni szkody można zgłaszać w kopalni. Specjalne formularze są dostępne na stronie internetowej – TUTAJ:

Składać je bezpośrednio na kopalni, w dziale szkód górniczych. Na stronie internetowej kompanii znajdują się specjalne formularze, które można wydrukować, wypełnić i złożyć na kopalni. Więc jeśli państwo widzicie, że jest taka potrzeba, są szkody, to proszę natychmiast o tym informować dyrekcję kopalni, a konkretnie dział szkód górniczych.

To kolejny wstrząs w ostatnich dniach o takiej sile, poprzedni odnotowano w minioną niedzielę (2.06.) Jak powiedział nam Krzysztof Jędrośka sekretarz miasta Rydułtowy, do czasu otrzymania oficjalnego oświadczenia kopalni Rydułtowy-Anna na temat wstrząsu, miasto nie będzie zajmowało stanowiska w tej sprawie. Pismo ma trafić na biurko burmistrza jeszcze dzisiaj.

http://www.radio90.pl/

Zasoby naturalne

Relacja z konferencji w Berlinie „Kiedy koncerny zarządzają protestami” (26.09.2015)
czytaj całość
Chiński import ropy naftowej osiągnął rekordową wysokość w liczbie 7,4 mln baryłek dziennie w kwietniu, deklasując Stany Zjednoczone, które importowały (...)
czytaj całość
19 sierpnia ludzkość wyczerpała zasoby Ziemi. Do końca roku będziemy żyć na ekologiczny kredyt, co jeszcze bardziej zwiększy nasz dług (...)
czytaj całość
Amerykańska prawniczka pomagająca społecznościom lokalnym w USA w walce z wydobyciem gazu łupkowego i ropy łupkowej metodą szczelinowania hydraulicznego , (...)
czytaj całość
Cztery z siedmiu poławianych komercyjnie w Bałtyku stad ryb znajduje się na stabilnym poziomie – o dwa więcej niż w (...)
czytaj całość
Spółka Silurian otrzymała koncesję na szczelinowanie hydrauliczne z użyciem chemikaliów w celu poszukiwania tego surowca.
czytaj całość
Lausitzer Rundschau: W miejscowości Spremberg eksperci dyskutowali o zanieczyszczeniu rzeki związkami żelaza.
czytaj całość
Ministerstwo Zasobów Naturalnych Rosji planuje wydać Gazpromowi pozwolenia na prace na obszarze szelfu arktycznego na przełomie października i listopada.
czytaj całość
więcej
Licencja Creative Commons Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
Korzystanie z naszego serwisu oznacza akceptację przez Państwa naszej Polityki prywatności.
Zobacz więcej