tytul: KANADA: również rezygnuje z budowy elektrowni jądrowychtytul: Kolejne tajne spotkanie pro-atomowe – tym razem międzynarodowe w Krokowejtytul: Śledź bałtycki znów z zielonym światłemtytul:  Kopem w COPtytul: Atomowa ruina w Fukushimie. Pompy chłodzące wyłączone przez przypadek.tytul: Rośnie poparcie biznesu dla walki ze zmianami klimatutytul: Radny skarży sie na CBA.tytul: II Konferencja i Targi Offshore 2013 - Polska energetyka wiatrowa ma przed sobą największy potencjał redukcji kosztów produkcji energii
min
wiadomości

Czy Dolina Rospudy stanie się zagłębiem gazu łupkowego?

Spółka Silurian otrzymała koncesję na szczelinowanie hydrauliczne z użyciem chemikaliów w celu poszukiwania tego surowca.
opublkowano 14 października 2013

Ministerstwo Środowiska wydało wieloletnią koncesję na poszukiwanie gazu łupkowego w gminach Dubeninki (Jezioro Rospuda), Wiżajny, Rutka Tartak, Puńsk, Uzdrowisko Gołdap na Warmii i Mazurach i Podlasiu.

Łącznie obejmą ponad 600 kilometrów kwadratowych powierzchni. Zgodę na to wydali również wójtowie i burmistrzowie poszczególnych gmin licząc na nowe miejsca pracy. Te jednak nie powstaną tak szybko.

10 września 2013 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Gołdapi przeprowadzona została rozprawa administracyjna przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody w pierwszej kolejności na realizację przedsięwzięcia mogącego potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, polegającego na poszukiwaniu i rozpoznawaniu złóż ropy naftowej i gazu ziemnego w granicach koncesji Gołdap, z bloków koncesyjnych 57, 58 i 59.

W ramach poszukiwań mają być wykonywane głębokie odwierty, nawet do 5 tysięcy metrów. Docelowo aby wydobywać gaz łupkowy w samej uzdrowiskowej gminie Gołdap ma powstać 300 odwiertów zużywających 20 mln m sześć. wody rocznie. Na terenie powiatu gołdapskiego dotyczyć to będzie terenów w Juchnajciach (gm. Gołdap), Ziemianach i Maciejowej Woli (gm. Banie Mazurskie).

informacja i dyskusja:
http://www.goldap.info/wiadomosci/12243-gaz-lupowy-jestes-za-czy-przeciw.html

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.