×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa
logo
 

19 października 2018
Zieloni
 

Chcemy centrum kultury i sportu na Gajowicach

Wrocławscy Zieloni kontynuują swoje działania w obronie działki i budynku dawnego V liceum przy ul. Grochowej 13. Nie zgadzają się na sprzedaż gruntu dla dewelopera.

- Jacek Sutryk, dyrektor od spraw społecznych i kandydat na prezydenta, który zajmuje się tym tematem obecnie dąży do sprzedaży działki dla dewelopera. Dlatego zbieraliśmy podpisy pod naszą petycją oraz w lipcu wraz z mieszkańcami protestowaliśmy w tej sprawie – przypomina Paweł Pomian, przewodniczący wrocławskich Zielonych, radny osiedla Gajowice, a także organizator protestów i zbiórki podpisów.

Urząd Miasta obiecał ten teren na potrzeby mieszkańców osiedla. - W roku ubiegłym wielokrotnie prezydent Dutkiewicz i pan Sutryk obiecywali mieszkańcom Gajowic budynek i działkę. Miało się tam znaleźć Centrum Kultury i Sportu, a także ogólnodostępne boisko i hala sportowa. Na fragmencie działki chcieliśmy utworzyć legalne targowisko, ponieważ po likwidacji targowiska przy Jemiołowej handel odbywa się na ulicy – wylicza Paweł Pomian.

Tak się jednak nie stało. W marcu dyrektor Jacek Sutryk ogłosił, że działka zostanie sprzedana w ręce dewelopera. Radzie osiedla Sutryk zaproponował wówczas znacznie mniejszy budynek przy ulicy Skwierzyńskiej. Jak się szybko okazało, sytuacja prawna budynku na Skwierzyńskiej jest jednak bardzo skomplikowana, a sam obiekt nie jest w posiadaniu gminy.

- LO V jest w samym centrum życia osiedla. Często spotykam tam mieszkańców i znajomych. Na pomysł przekształcenia budynku na cele społeczne wszyscy reagują z dużym entuzjazmem. Kiedyś „piątka” była miejscem, które jasno promieniowało na całą okolicę. Chciałbym, żeby odzyskała dawny blask – wspomina Piotr Tegnerowicz, absolwent LO nr V.

Zieloni zapowiadają także wsparcie aktywności wrocławian na osiedlach. Chcą, żeby powstawało więcej miejsc służących integracji, celom kulturalnym i sportowym.

Zieloni

Lepsze połączenia komunikacji publicznej, zwalczenie mafii śmieciowej, rozwój odnawialnych źródeł energii i zmiany w systemie edukacji w szkołach.
Debata wyborcza z kandydatami do sejmu w Zgorzelcu.
Polski Klub Ekologiczny oraz Stowarzyszenie EKO-UNIA mają zaszczyt zaprosić na debatę – „Czy europejski konsument żywności jest dobrze chroniony?”, która (...)
Wielka debata polityków, kandydatów i kandydatek do Parlamentu Europejskiego oraz ekspertów i ekspertek 12 dni przed wyborami!
Eksperci nie pozostawiają wątpliwości, że jeśli sposób pozyskiwania energii pozostanie bez zmian, a ilość emitowanego dwutlenku węgla nie zostanie ograniczona, (...)
Wrocławscy Zieloni kontynuują swoje działania w obronie działki i budynku dawnego V liceum przy ul. Grochowej 13. Nie zgadzają się (...)
9 października odbyła się konferencja Partii Zieloni w Wałbrzychu z udziałem przewodniczącej Partii, a także kandydatki na prezydenta Wrocławia - (...)
Zjednoczona Lewica przedstawiła swój plan transformacji energetycznej Polski.