×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa o nas
logo
 

19 października 2018
Zieloni
 

Chcemy centrum kultury i sportu na Gajowicach

Wrocławscy Zieloni kontynuują swoje działania w obronie działki i budynku dawnego V liceum przy ul. Grochowej 13. Nie zgadzają się na sprzedaż gruntu dla dewelopera.

- Jacek Sutryk, dyrektor od spraw społecznych i kandydat na prezydenta, który zajmuje się tym tematem obecnie dąży do sprzedaży działki dla dewelopera. Dlatego zbieraliśmy podpisy pod naszą petycją oraz w lipcu wraz z mieszkańcami protestowaliśmy w tej sprawie – przypomina Paweł Pomian, przewodniczący wrocławskich Zielonych, radny osiedla Gajowice, a także organizator protestów i zbiórki podpisów.

Urząd Miasta obiecał ten teren na potrzeby mieszkańców osiedla. - W roku ubiegłym wielokrotnie prezydent Dutkiewicz i pan Sutryk obiecywali mieszkańcom Gajowic budynek i działkę. Miało się tam znaleźć Centrum Kultury i Sportu, a także ogólnodostępne boisko i hala sportowa. Na fragmencie działki chcieliśmy utworzyć legalne targowisko, ponieważ po likwidacji targowiska przy Jemiołowej handel odbywa się na ulicy – wylicza Paweł Pomian.

Tak się jednak nie stało. W marcu dyrektor Jacek Sutryk ogłosił, że działka zostanie sprzedana w ręce dewelopera. Radzie osiedla Sutryk zaproponował wówczas znacznie mniejszy budynek przy ulicy Skwierzyńskiej. Jak się szybko okazało, sytuacja prawna budynku na Skwierzyńskiej jest jednak bardzo skomplikowana, a sam obiekt nie jest w posiadaniu gminy.

- LO V jest w samym centrum życia osiedla. Często spotykam tam mieszkańców i znajomych. Na pomysł przekształcenia budynku na cele społeczne wszyscy reagują z dużym entuzjazmem. Kiedyś „piątka” była miejscem, które jasno promieniowało na całą okolicę. Chciałbym, żeby odzyskała dawny blask – wspomina Piotr Tegnerowicz, absolwent LO nr V.

Zieloni zapowiadają także wsparcie aktywności wrocławian na osiedlach. Chcą, żeby powstawało więcej miejsc służących integracji, celom kulturalnym i sportowym.

Zieloni

W Wałbrzychu odbyła się kolejna debata przedwyborcza na trasie Ekopatriotów. Udział wzięli kandydaci z KO, Lewicy, PSL i Konfederacji.
czytaj całość
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu z okręgu wałbrzyskiego.
czytaj całość
Kogo w regionie łódzkim interesuje ekologia? Tylko Anita Sowińska z Wiosny (SLD) i Jakub Bilski z Partii Zieloni (KO) odpowiedzieli na zaproszenie do debaty (...)
czytaj całość
W Oleśnicy zorganizowana została debata przedwyborcza przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA, w ramach inicjatywy Ekopatrioci realizowanej przez Fundację WWF Polska.
czytaj całość
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu z okręgu Piorków Trybunalski w Bełchatowie.
czytaj całość
Przedwyborcza debata z kandydatami do parlamentu
czytaj całość
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu w Oleśnicy na Dolnym Śląsku.
czytaj całość
Debata przedwyborcza z kandydatami PSL, SLD, Konfederacji i Zielonych
czytaj całość
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu w Słupsku.
czytaj całość
Przedwyborcza debata z kandydatami KO, PiS, PSL, Konfederacji i Lewicy
czytaj całość
więcej
Rząd Czech da odkrywce Turów czerwoną kartkę!
Minister środowiska Czech Richard Brabec otrzymał we wtorek 12 listopada 2019 roku petycję mieszkańców wsi położonych w (...)
czytaj całość
Recykling Dał Owoce w Tuszowie Narodowym
Logika koncernów węglowych – my zarabiamy, wy po (...)
Newsletter/ Obserwator TEPP październik 2019
Czekając na COP 25 – listopad miesiącem protestów (...)
Recykling Daje Owoce w Żorach
Powołano Polskie Towarzystwo Ekologiczne
Bez mokradeł nie zatrzymamy klimatycznej katastrofy
Dr hab. Wiktor Kotowski: Degradacja środowiska naturalnego, wymieranie gatunków, ogromne emisje dwutlenku węgla do atmosfery. To skutki (...)
czytaj całość
Zielony Ład dla Polski [rozmowa]
We Can't Undo This
Robi się naprawdę gorąco
Dokąd płyną miliony ze spółek Skarbu Państwa?
Strzeżcie się, czarownice wracają
Politycy to gorszy sort ludzkości?
Licencja Creative Commons Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
Korzystanie z naszego serwisu oznacza akceptację przez Państwa naszej Polityki prywatności.
Zobacz więcej