×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa o nas gry
logo
 

19 października 2018
Zieloni
 

Chcemy centrum kultury i sportu na Gajowicach

Wrocławscy Zieloni kontynuują swoje działania w obronie działki i budynku dawnego V liceum przy ul. Grochowej 13. Nie zgadzają się na sprzedaż gruntu dla dewelopera.

- Jacek Sutryk, dyrektor od spraw społecznych i kandydat na prezydenta, który zajmuje się tym tematem obecnie dąży do sprzedaży działki dla dewelopera. Dlatego zbieraliśmy podpisy pod naszą petycją oraz w lipcu wraz z mieszkańcami protestowaliśmy w tej sprawie – przypomina Paweł Pomian, przewodniczący wrocławskich Zielonych, radny osiedla Gajowice, a także organizator protestów i zbiórki podpisów.

Urząd Miasta obiecał ten teren na potrzeby mieszkańców osiedla. - W roku ubiegłym wielokrotnie prezydent Dutkiewicz i pan Sutryk obiecywali mieszkańcom Gajowic budynek i działkę. Miało się tam znaleźć Centrum Kultury i Sportu, a także ogólnodostępne boisko i hala sportowa. Na fragmencie działki chcieliśmy utworzyć legalne targowisko, ponieważ po likwidacji targowiska przy Jemiołowej handel odbywa się na ulicy – wylicza Paweł Pomian.

Tak się jednak nie stało. W marcu dyrektor Jacek Sutryk ogłosił, że działka zostanie sprzedana w ręce dewelopera. Radzie osiedla Sutryk zaproponował wówczas znacznie mniejszy budynek przy ulicy Skwierzyńskiej. Jak się szybko okazało, sytuacja prawna budynku na Skwierzyńskiej jest jednak bardzo skomplikowana, a sam obiekt nie jest w posiadaniu gminy.

- LO V jest w samym centrum życia osiedla. Często spotykam tam mieszkańców i znajomych. Na pomysł przekształcenia budynku na cele społeczne wszyscy reagują z dużym entuzjazmem. Kiedyś „piątka” była miejscem, które jasno promieniowało na całą okolicę. Chciałbym, żeby odzyskała dawny blask – wspomina Piotr Tegnerowicz, absolwent LO nr V.

Zieloni zapowiadają także wsparcie aktywności wrocławian na osiedlach. Chcą, żeby powstawało więcej miejsc służących integracji, celom kulturalnym i sportowym.

Zieloni

W Wałbrzychu odbyła się kolejna debata przedwyborcza na trasie Ekopatriotów. Udział wzięli kandydaci z KO, Lewicy, PSL i Konfederacji.
czytaj całość
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu z okręgu wałbrzyskiego.
czytaj całość
Kogo w regionie łódzkim interesuje ekologia? Tylko Anita Sowińska z Wiosny (SLD) i Jakub Bilski z Partii Zieloni (KO) odpowiedzieli na zaproszenie do debaty (...)
czytaj całość
W Oleśnicy zorganizowana została debata przedwyborcza przez Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA, w ramach inicjatywy Ekopatrioci realizowanej przez Fundację WWF Polska.
czytaj całość
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu z okręgu Piorków Trybunalski w Bełchatowie.
czytaj całość
Przedwyborcza debata z kandydatami do parlamentu
czytaj całość
Debata wyborcza z kandydatami do parlamentu w Oleśnicy na Dolnym Śląsku.
czytaj całość
Debata przedwyborcza z kandydatami PSL, SLD, Konfederacji i Zielonych
czytaj całość
więcej
Licencja Creative Commons Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
Korzystanie z naszego serwisu oznacza akceptację przez Państwa naszej Polityki prywatności.
Zobacz więcej