opp
KRS 0000003647
opp
KRS 0000178876
Zieloni

Chcemy centrum kultury i sportu na Gajowicach

19 października 2018 min
(galeria fotografii)

Wrocławscy Zieloni kontynuują swoje działania w obronie działki i budynku dawnego V liceum przy ul. Grochowej 13. Nie zgadzają się na sprzedaż gruntu dla dewelopera.

- Jacek Sutryk, dyrektor od spraw społecznych i kandydat na prezydenta, który zajmuje się tym tematem obecnie dąży do sprzedaży działki dla dewelopera. Dlatego zbieraliśmy podpisy pod naszą petycją oraz w lipcu wraz z mieszkańcami protestowaliśmy w tej sprawie – przypomina Paweł Pomian, przewodniczący wrocławskich Zielonych, radny osiedla Gajowice, a także organizator protestów i zbiórki podpisów.

Urząd Miasta obiecał ten teren na potrzeby mieszkańców osiedla. - W roku ubiegłym wielokrotnie prezydent Dutkiewicz i pan Sutryk obiecywali mieszkańcom Gajowic budynek i działkę. Miało się tam znaleźć Centrum Kultury i Sportu, a także ogólnodostępne boisko i hala sportowa. Na fragmencie działki chcieliśmy utworzyć legalne targowisko, ponieważ po likwidacji targowiska przy Jemiołowej handel odbywa się na ulicy – wylicza Paweł Pomian.

Tak się jednak nie stało. W marcu dyrektor Jacek Sutryk ogłosił, że działka zostanie sprzedana w ręce dewelopera. Radzie osiedla Sutryk zaproponował wówczas znacznie mniejszy budynek przy ulicy Skwierzyńskiej. Jak się szybko okazało, sytuacja prawna budynku na Skwierzyńskiej jest jednak bardzo skomplikowana, a sam obiekt nie jest w posiadaniu gminy.

- LO V jest w samym centrum życia osiedla. Często spotykam tam mieszkańców i znajomych. Na pomysł przekształcenia budynku na cele społeczne wszyscy reagują z dużym entuzjazmem. Kiedyś „piątka” była miejscem, które jasno promieniowało na całą okolicę. Chciałbym, żeby odzyskała dawny blask – wspomina Piotr Tegnerowicz, absolwent LO nr V.

Zieloni zapowiadają także wsparcie aktywności wrocławian na osiedlach. Chcą, żeby powstawało więcej miejsc służących integracji, celom kulturalnym i sportowym.

tytul: Wspieranie budynków wielorodzinnych i jednorodzinnychtytul: Z łukiem i dziećmi na ASF, czyli kolejne kuriozalne pomysły PZŁtytul: Recykling daje owoce w Czarnej!tytul: Recykling daje owoce w Dobrodzieniu!tytul: Partia Zieloni idzie do Sejmiku Województwa Dolnośląskiegotytul: Ma w domu 500 orłów przednich.tytul: Co przyniósł nam pierwszy Europejski Szczyt Rzek?tytul: Orły przednie znów się pojawiły w Beskidzie Śląskim
view_list  inne artykuły z tematu Zieloni:
mh

Partia Zieloni idzie do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

9 października odbyła się konferencja Partii Zieloni w Wałbrzychu z udziałem przewodniczącej Partii, a także kandydatki na prezydenta Wrocławia - Małgorzaty Tracz. Kandydaci na zielonych radnych sejmikowych przedstawili główne postulaty, z którymi kandydują do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

mh

Transformacja energetyczna racją stanu Polski

Komunikat prasowy Partii Zieloni

mh

Zamiast elektrowni atomowej sieć instalacji prosumenckich i szybki rozwój odnawialnych źródeł energii.

Zjednoczona Lewica przedstawiła swój plan transformacji energetycznej Polski.

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.