×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa o nas
logo
 

26 kwietnia 2017
info
 

pit drzewa 2017

Drodzy przyjaciele drzew,
Dziękujemy raz jeszcze. Dzięki Waszemu wsparciu akcji „Na Straży Drzew” udało nam się:

- zebrać dane o wycinkach drzew w miastach wojewódzkich Polski i publicznie udostępnić RAPORT, który stanowi obecnie najbardziej kompleksową i dostępną bazę informacji na temat zezwoleń na wycinkę drzew (przeanalizowanych m.in. pod kątem jakości uzasadnień wycinki oraz wyważania interesu społecznego i wnioskodawcy), prowadzenia przez organy monitoringu nasadzeń zastępczych oraz wpływu i wykorzystania środków pochodzących z opłat i kar.
http://eko.org.pl/imgturysta/files/prawo/zarzadzanie_drzewami_w_miastach.pdf

- spowodować nawiązanie dialogu pomiędzy NGO i aktywistami lokalnymi a urzędami (zrealizowana 12 spotkań w miastach, które w wielu wypadkach przyniosły konkretne ustalenia co do dalszej współpracy w temacie drzew) oraz wzmocnienie kooperacji pomiędzy organizacjami prowadzącymi działania strażnicze,

- szeroko poinformować społeczeństwo na temat zarządzania zielenią w miastach, w tym także o znaczeniu drzew, problemach związanych z ich ochroną. Informacja o wynikach raportu z monitoringu pojawiła się co najmniej w 34 różnych w ogólnopolskich i regionalnych mediach: (m.in. w Trójce, Polsacie, Polskie Radio, Gazeta Wyborcza).
Niestety od 1 stycznia 2017 znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości prawnej, kiedy to weszła w życie nowa Ustwa o ochronie przyrody znosząca w dużym stopniu ochronę drzew. Walkę o drzewa podjęliśmy od nowa. Wspólnie z różnymi osobami i podmiotami zaangażowanymi w ochronę drzew przygotowaliśmy społeczny projekt nowelizacji ochrony przyrody.
http://miastodrzew.wroclaw.pl/spoleczne-poprawki-do-ustawy-o-ochronie-przyrody/#more-480

Ponieważ walka o drzewa nie jest równa prosimy Was o wsparcie naszych dalszych działań dla drzew poprzez przekazanie 1% podatku na rzecz Fundacji EkoRozwoju KRS 0000178876
http://fer.org.pl/pit

Dziękujemy i trzymamy kciuki za dobry 2017 rok.

___________________

Sabina Lubaczewska

Fundacja EkoRozwoju
ul. Św. Wincentego 25A,C    
50-252 Wrocław

www.fer.org.pl,
eko.org.pl

info

czytaj całość
- ,  w 100 % elektro-prosumencka. Musi zaspokajać wszystkie potrzeby społeczeństwa i gospodarki. Odpowiedzią naukową i praktyczną jest koncepcja przejścia od (...)
czytaj całość
Cykl: Energia Dla Klimatu. Prowadząca red. Ewa Podolska wraz z Radkeim Gawlikiem dyskutuje z prof. Janem Popczykiem, posłanką Urszulą Zielińską (...)
czytaj całość
Energia dla klimatu: Ziemia płonie – dosłownie i symbolicznie: Prowadzący: Ewa Podolska W studio: Marcin Popkiewicz, Urszula Zielińska
czytaj całość
wokół kilimandżaro spływała krew masajów zabijanych przez masajów zwierząt w końcu przyszedł czas że sama góra spływa topniejącym śniegiem jak (...)
czytaj całość
  audycje radiowe
- ,  w 100 % elektro-prosumencka. Musi zaspokajać wszystkie potrzeby społeczeństwa i gospodarki. Odpowiedzią naukową (...)
 Czas nagli! Miliardy czekają czy jestesmy gotowi? O zaawansowaniu planów terytorialnej transformacji, roli rządu i (...)
Redaktor Polskiego Radia Wrocław Filip Marczyński rozmawia z prof. Wojciechem Myśleckim, ekspertem do spraw (...)
Cykl: Energia Dla Klimatu. Prowadząca red. Ewa Podolska wraz z Radkeim Gawlikiem dyskutuje z (...)
czytaj całość
więcej
Licencja Creative Commons Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
Korzystanie z naszego serwisu oznacza akceptację przez Państwa naszej Polityki prywatności.
Zobacz więcej