tytul: Dzisiaj rano doszło do historycznego porozumienia  w sprawie reformy rybołówstwa Unii Europejskiej  - oświadczenie koalicji OCEAN2012tytul: Konferencja prasowa w sprawie zapowiedzianej wizyty Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego na Dolnym  Śląskutytul: Europa za zieloną energiątytul: Konferencja: Bezpieczeństwo wydobycia gazu łupkowego w Polsce: zanim pojawią się korzyści?tytul: Greenpeace zrzucił tonowe głazy do Bałtykutytul: Pomysł na podwodne magazyny energii elektrycznejtytul: Zielone miejsca pracy na Opolszczyźnie jako alternatywa rozwoju regionutytul: W.Brytania i Norwegia chcą łączyć sieci energetyczne
min
wiadomości

Tusk upomina ministra za łupki

Albo minister chce być ekologiem albo pomagać przedsiębiorcom - mówił premier.
opublkowano 24 maja 2013

Donald Tusk dyscyplinuje ministra środowiska w sprawie zapisów mających zapobiegać ucieczkom z kraju firm, które miały wydobywać gaz łupkowy. - Albo minister chce być ekologiem albo pomagać przedsiębiorcom - mówił premier.

komentarz redakcji:

min

Dla Premiera minister środowiska to powinien być minister gospodarki. To nic nowego ! Wiceministrem gospodarki był wczesniej przecież Korolec. Nowe jest to, że nawet entuzjastyczne dla gazu łupkowego ministerstwo środowiska musi stosować sie do procedur tworzenia prawa?! Ale Tusk strzela w swoja stopę. Chyba powinien się sam odwołać?
Rzad zalega z blisko 30 dyrektywami UE ( w tym 10 dotyczy energetyki i klimatu) , które miał przenieśc do polskiego prawa, a tego nie zrobił.
Skandal to opóźniona 2,5 roku ustawa o odnawialnych źródłach energii. Komisja Europejska wnioskuje po ok. 130 tys Euro/dzień kary dla Polski. czyli dla nas podatników.

Radek Gawlik

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.