×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa o nas
logo
 

24 maja 2013
gaz łupkowy
 

Tusk upomina ministra za łupki

Albo minister chce być ekologiem albo pomagać przedsiębiorcom - mówił premier.

Donald Tusk dyscyplinuje ministra środowiska w sprawie zapisów mających zapobiegać ucieczkom z kraju firm, które miały wydobywać gaz łupkowy. - Albo minister chce być ekologiem albo pomagać przedsiębiorcom - mówił premier.

komentarz redakcji:

min

Dla Premiera minister środowiska to powinien być minister gospodarki. To nic nowego ! Wiceministrem gospodarki był wczesniej przecież Korolec. Nowe jest to, że nawet entuzjastyczne dla gazu łupkowego ministerstwo środowiska musi stosować sie do procedur tworzenia prawa?! Ale Tusk strzela w swoja stopę. Chyba powinien się sam odwołać?
Rzad zalega z blisko 30 dyrektywami UE ( w tym 10 dotyczy energetyki i klimatu) , które miał przenieśc do polskiego prawa, a tego nie zrobił.
Skandal to opóźniona 2,5 roku ustawa o odnawialnych źródłach energii. Komisja Europejska wnioskuje po ok. 130 tys Euro/dzień kary dla Polski. czyli dla nas podatników.

Radek Gawlik

gaz łupkowy

Działania te budzą szeroki sprzeciw, ponieważ obszar ten jest objęty ochroną w ramach sieci Natura 2000.
czytaj całość
Fakt, że wysokie koncentracje występują w wielu studniach wodnych w pobliżu miejsc wstrzykiwania ścieków budzi poważne obawy o zdrowie i (...)
czytaj całość
Koncern zaczął szukać gazu łupkowego, w kranach przestała lecieć woda. Mieszkańcy Miłowa niedaleko Przywidza są bezradni.
czytaj całość
Niemiecki koncern energetyczny RWE sprzedał za 5,1 mld euro spółkę RWE Dea, zajmującą się wydobyciem gazu i ropy, funduszowi LetterOne, (...)
czytaj całość
Styczniowy raport NIK na temat poszukiwania, wydobywania i zagospodarowania gazu łupkowego okazał się dla administracji państwowej druzgocący.
czytaj całość
Koalicja państw z udziałem Polski zablokowała zaostrzenie przepisów środowiskowych dla gazu łupkowego - informuje dzisiejsza *Rzeczpospolita*.
czytaj całość
O strategii łupkowej lub jej braku rozmawiamy z prof. Mariuszem Orionem-Jędryskiem, byłym wiceministrem środowiska.
czytaj całość
Poniedziałek był drugim dniem masowych demonstracji przeciwko wierceniom prowadzonym przez spółkę Cuadrilla Resources w okolicach Balcombe.
czytaj całość
więcej
Licencja Creative Commons Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
Korzystanie z naszego serwisu oznacza akceptację przez Państwa naszej Polityki prywatności.
Zobacz więcej