artykuł

Dzień Odnawialnych Źródeł Energii,

30 grudnia 2015 min
(galeria fotografii)

21 stycznia 2016 we Wrocławiu

Dolnośląska Szkoła Wyższa organizuje pierwszy we Wrocławiu Dzień Odnawialnych Źródeł Energii, który odbędzie się 21 stycznia 2016 w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej 55.

 

Konferencja „Dzień OŹE 2015” organizowana przez Wydział Nauk Technicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej jest odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się segment gospodarki i ochrony środowiska w zakresie technologii odnawialnych źródeł energii. W ciągu jednodniowej konferencji uczestnicy dyskutować będą na temat kierunków rozwoju, współpracy, szansach i zagrożeniach związanych z gospodarką energetyczną w Polsce.

 

Czym są odnawialne źródła energii? Jak powinno się je wykorzystywać? Czy staną się naturalnym zamiennikiem źródeł nieodnawialnych, których zasoby odtwarzają się bardzo powoli? To pytania, jakie stoją przed uczestnikami konferencji.

 

Program konferencji oparty jest o wystąpienia ekspertów, teoretyków oraz praktyków, którzy zwrócą uwagę m.in. na  problemy niskiej emisji zanieczyszczeń w aglomeracji miejskiej, smogu i kosztach, jakie dotykają z tego tytułu miasta, nowoczesne modele biznesowe w branży efektywności. W drugim bloku będzie można usłyszeć o rozwoju rynku OŹE w Polsce, podstawach prawnych, efektywność energetyczną budynków. Jednym z kluczowych tematów konferencji będą tzw. zielone zawody oraz związane z nimi nowe perspektywy zatrudniania. W ostatnim bloku spotkania zaplanowane zostały dwa specjalistyczne warsztaty. Pierwszy z nich poprowadzi dr Małgorzata Pietras Szewczyk (DSW, Wrocław), zajęcia poświęcone będą zastosowaniu technik GIS (systemów informacji geograficznej) w tworzeniu map potencjału słonecznego dla wybranego obszaru. Drugi warsztat poświęcony energetyce obywatelskiej poprowadzi Przewodnicząca Partii Zieloni Małgorzata Tracz. Udział w konferencji jest bezpłatny. W związku z ograniczoną ilością miejsc, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja poprzez formularz internetowy.


 

tytul: Camille François: Cyberwojna czy cyberpokój?tytul:  Czy zmiana klimatu obudzi nas z drzemki, której na imię ‘biznes-jak-zwykle’? tytul:  Jadalne ogrody leśne- korzyści jest wiele! tytul: Żegnajcie bananytytul: Presja antropiczna jest faktemtytul: Naturalni odtruwaczetytul: Najnowszy raport HEAL tytul: Dlaczego Niemcy zdecydowali się na Energiewende?
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

index_trendy.php: Ashoka Fellow Miesiąca – Radosław Gawlik

Zmodyfikowana ankieta Prousta, czyli kilka prostych, acz błyskotliwych pytań

mh

index_trendy.php: Australia 2 – Aborygeni, Titanic. Nadzieja w mieszaniu ras?

Kiedy biali zetknęli się z ciemnoskórymi mieszkańcami australijskiego kontynentu, którzy żyli tu od tysięcy lat, nie wiem jak ich nazywali. Ale na pewno nie uważali ich za swoich braci.

mh

index_trendy.php: Śródziemnomorska droga śmierci

Na początku lutego br. śródziemnomorski cmentarz powiększył się o trzystu desperatów, poszukujących lepszego życia w bogatej Europie.

mh

index_trendy.php: Zwyciężamy w walce o ocalenie świata - w kwestii zmiany klimatu, Monsanto, naszych oceanów, Internetu, demokracji i innych!

Drodzy członkowie Avaaz,

ostatnio Avaaz odnosi same zwycięstwa, a co więcej są to zwycięstwa w NAJWAŻNIEJSZYCH sprawach.

mh

index_trendy.php: Samorządowa kontrrewolucja

Listopadowe wybory samorządowe rozpalają wyobraźnię komentatorów politycznych. Uważa się je za najważniejszy test przed przyszłoroczną elekcją parlamentarną.

mh

index_trendy.php: Kto zapłaci za niską emisję z rur wydechowych i białaczkę u dzieci?

Stowarzyszenie EKO-UNIA przetłumaczyło ciekawy artykuł o sytuacji w USA, który wpisuje się w obecny trend rosnącego zainteresowania informacjami o jakości powietrza w miejscach zamieszkanych przez ludzi oraz wpływie zanieczyszczeń na ich stan zdrowia.*

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.