×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa
logo
 

29 marca 2015
Recykling
 

Pan Karton

Fundacja ProKarton, której celem jest edukacja ekologiczna Polaków i promowanie segregacji odpadów opakowaniowych, przede wszystkim kartonów do płynnej żywności, będzie miała swoją maskotkę – Pana Kartona. Pierwszym projektem edukacyjnym, który będzie promował Pan Karton jest Klub Zielonej Ręki.

Przybij piątkę z Panem Kartonem! Fundacja ProKarton przedstawia oficjalną maskotkę

Fundacja ProKarton, której celem jest edukacja ekologiczna Polaków i promowanie segregacji odpadów opakowaniowych, przede wszystkim kartonów do płynnej żywności, będzie miała swoją maskotkę – Pana Kartona. Pierwszym projektem edukacyjnym, który będzie promował Pan Karton jest Klub Zielonej Ręki.

Podczas eventów edukacyjnych Fundację będzie reprezentować sympatyczny Pan Karton. Maskotka po raz pierwszy pojawi się publicznie podczas dorocznych obchodów Dnia Ziemi (22 kwietnia).
Na ulicach Warszawy będzie zachęcać do segregowania kartonów do płynnej żywności oraz uczestnictwa w nowej inicjatywie Fundacji ProKarton – Klubie Zielonej Ręki w ramach kampanii edukacyjnej „Karton, naturalnie!”.

Do Klubu Zielonej Ręki może wstąpić każdy, komu bliskie są trzy proste zasady:

Świadomie segreguję odpady opakowaniowe
Odpady opakowaniowe wyrzucam do odpowiednich pojemników przeznaczonych na selektywną zbiórkę
Wybieram opakowania pochodzące z surowców odnawialnych.

Choć Polacy deklaratywnie popierają ochronę środowiska naturalnego, nie zawsze wiedzą, jak dbać
o nie na co dzień – mówi Jan Jasiński, prezes Fundacji ProKarton. Dzięki idei Klubu Zielonej Ręki oraz Panu Kartonowi, pokażemy, że selektywna zbiórka jest prosta i nie wymaga dużego wysiłku,
a jednocześnie przynosi sporo satysfakcji. Mamy nadzieję, że Klub Zielonej Ręki zyska w tym roku liczne grono uczestników, a Pan Karton stanie się ulubieńcem Polaków, szczególnie tych najmłodszych.

 

***

Fundacja ProKarton została założona w 2011 r. przez producentów kartonowego materiału opakowaniowego do mleka i soków. Jej celem jest popularyzacja kartonów do płynnej żywności, jako opakowań nowoczesnych i zaawansowanych pod względem ekologicznym, a także działania na rzecz edukacji ekologicznej i promocji opakowań kartonowych do płynnej żywności. Więcej informacji
o działaniach Fundacji na stronie: www.prokarton.org

Recykling

Co roku na świecie wytwarza się 2,7 miliona ton poliwęglanów. Wyrabia się z nich płyty kompaktowe, opakowania, soczewki okularów czy (...)
Wzrasta masa odebranych odpadów i niemal wszystkie gminy prowadzą recykling – wykazują urzędy marszałkowskie. Jednak zdaniem fachowców dane są niespójne (...)
To hasło kampanii ekologicznej realizowanej przez Urząd Miejski w Grodzisku Mazowieckim. Głównym celem podejmowanych działań jest promocja czystej i uporządkowanej (...)
Spośród 1026 statków poddanych recyklingowi w 2014 r., 641 zostało nielegalnie, bez poszanowania zdrowia ludzkiego i środowiska, rozebranych na azjatyckich (...)
Fundacja ProKarton, której celem jest edukacja ekologiczna Polaków i promowanie segregacji odpadów opakowaniowych, przede wszystkim kartonów do płynnej żywności, będzie (...)
Wyniki ostatniego raportu Ministerstwa Środowiska pt. „Badanie świadomości i zachowań ekologicznych mieszkańców Polski”, pokazują, że wciąż potrzebujemy edukacji ekologicznej.
Podczas codziennych zakupów zwracamy uwagę na różne aspekty zanim sięgniemy po dany produkt. Jednym z nich jest opakowanie. Fundacja ProKarton (...)