×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa o nas
logo
 

1 sierpnia 2013
GMO
 

Monsanto wycofuje się z zasiewów GMO w Europie

Amerykański gigant od genetycznie zmodyfikowanego (GMO) ziarna siewnego nie będzie nalegać na zwiększanie takich zasiewów w Europie z powodu silnego sprzeciwu w wielu krajach.

Europejscy przedstawiciele firmy z St. Louis w stanie Missouri oświadczyli niemieckiemu dziennikowi "Taz", że nie będą prowadzić więcej lobbyingu na rzecz takich upraw w Europie i nie będą ubiegać się o zatwierdzanie nowych roślin zmienionych genetycznie. - Doszliśmy do wniosku, że nie ma to na razie sensu - stwierdziła niemiecka rzeczniczka firmy, Ursula Lüttmer-Ouazane.

Rzecznik Monsanto ds. kontaktów z firmami, Thomas Helscher dodał, że jego firma stwierdziła wyraźnie, iż będzie kontynuować obecność na rynkach upraw biotechnologicznych tam, gdzie istnieje dla nich szerokie poparcie. - Będziemy sprzedawać ziarno siewne GM tylko tam, gdzie ma szerokie poparcie rolników, polityków i gdzie funkcjonuje system przepisów. Z tego co w nam wiadomo, ma to zastosowanie tylko do niewielu krajów w Europie, głównie Hiszpanii i Portugalii - dodał.

czytaj więcej: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1015450.html

GMO

Partia Zielonych zarzuca komisji sejmowej wprowadzanie do regulacji GMO niekonsultowanych przepisów. A MSZ zwraca uwagę na niewłaściwą transpozycję dyrektywy unijnej
czytaj całość
Amerykański gigant od genetycznie zmodyfikowanego (GMO) ziarna siewnego nie będzie nalegać na zwiększanie takich zasiewów w Europie z powodu silnego (...)
czytaj całość
Nadszedł od lat znany czytelnikom "sezon ogórkowy" i ma on ciężki przebieg...
czytaj całość
Licencja Creative Commons Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
Korzystanie z naszego serwisu oznacza akceptację przez Państwa naszej Polityki prywatności.
Zobacz więcej