imprezy

Zamien Odpady na Kulturalne Wypady – festiwal recyklingu

20 września 2012 min
(galeria fotografii)

Nie chcemy zanudzać biadoleniem jak jest źle i na ile każdy z nas powinien się zmienić

PrzeciwnieZAPRASZAMY DO ZABAWY. Już 22 września kolejna edycja ZONKW we Wrocławiu. Przynoście odpady i wymieniajcie je na kulturalne wypady! Czeka na Was ponad 1300 biletów!!!

Zamień Odpady na Kulturalne Wypady to wydarzenie, które łączy świat kultury z ekologią i odpowiedzialnymi postawami społecznymi. Zapraszając mieszkańców miasta na imprezy kulturalne, uczymy o recyklingu i przekonujemy do segregacji odpadów już w gospodarstwach domowych.

Nie chcemy zanudzać biadoleniem jak jest  źle i na ile każdy z nas powinien się zmienić. PrzeciwnieZAPRASZAMY DO ZABAWY.

Miejsce: Wrocław, ul. Szewska na Ekojarmarku
Data: sobota, 22 września 2012
Kumulacja działań: godz. od 10.00 do 14.00 (lub do wyczerpania biletów)

Co trzeba zrobić?

Wystarczy przynieść określoną, niewielką ilość surowców wtórnych (makulatury, plastikowych lub szklanych butelek, baterii, puszek, czy też zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego), by otrzymać bilet na imprezę kulturalną.

Do jakich instytucji kulturalnych można otrzymać będzie bilet?

Coraz więcej instytucji włącza się w naszą akcję. Mamy już ponad 1300 biletów!! Czekają na was wejściówki m.in do Opery Wrocławskiej, Filharmonii, Centrum Sztuki Impart, wrocławskich teatrów, kin i muzeów, a także na koncertyDzięki wymianie możecie też wybrać się na jogę, ściankę wspinaczkową lub na basen.

Szczegółowa lista instytucji biorących udział w akcji znajduje się na stronie www.recykling.org.pl. Cały czas napływają nowe bilety!

Zasady akcji:
Jedna osoba będzie mogła otrzymać wyłącznie 1 bilet, nawet jeżeli przyniesie więcej surowców wtórnych. Aby otrzymać 1 bilet należy na akcję przynieść minimum jedna porcję jednego z niżej wymienionych posegregowanych surowców wtórnych:

  • 10 butelek lub słoików szklanych,
  • 10 butelek plastikowych,
  • 10 aluminiowych puszek po napojach,
  • 10 zużytych baterii,
  • 5 kg makulatury
  • 5 sztuk sprzętu elektronicznego małego (suszarki, klawiatura, świetlówki…),
  • 1 sztukę sprzętu elektronicznego dużego (lodówka, telewizor, komputer…).

Można dokonywać rezerwacji biletów na naszym serwisie. Bilety z rezerwacji będą wydawane do godz. 13.00 – po tym czasie nieodebrane bilety trafią do puli głównej

Happening zapowiadający ZONKW!!!

Już 20 września 2012r rozpoczniemy konstruowanie wielkiego instrumentu recyklingowego z zakrętek - będzie to happening zapowiadający sobotnią akcję ZONWK, połączony z konferencją prasową.

Muzyczną zasłonę będziemy tkali przez cały Jarmark z zakrętek przynoszonych na akcję przez miekszańców Wrocławia.

Budowa startuje 20 września o godz. 15.00 na Jarmarku Ekologicznym przy ul. Szewskiej!

Przyjdź i dołącz się do wielkiego budowania!!

Więcej informacji o ZONKW na www.recykling.org.pl

Kontakt: Aneta Osuch, osuch@eko.org.pl

 

Organizatorzy

 

 

Partnerzy


Patronat Kulturalny

Akcja ZONKW jest częścią Kampanii „Nowe prawo odpadowe – nowy styl życia Dolnoślązaków. Regionalna kampania informacyjno-edukacyjna. Etap I” finansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz częścią projektu „segreguj.wroc.pl”.

Świat się zmienia - Śmiecenie odpada

 

 

   

tytul: Zamiast obywateli politycy wspierają monopole.tytul: Koniec z finansowaniem elektrowni węglowychtytul: O tym jak dobre Ministerstwo Środowiska prowadzło konsultacje.tytul:  Środki unijne – nie wyrzućmy ich w błoto!tytul: Komisarz UE ds. energii mataczy!tytul: Polska zablokowała restrykcje łupkowe w Parlamencie Europejskimtytul: Ekolodzy i pracodawcy chcą ustawy ws. efektywności energetycznej budynkówtytul: OZE tańsze ale atom szybszy
view_list  inne artykuły z tematu imprezy:
mh

Konkurs ZAKRĘCENI W PRZESTRZENI

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Zakręceni w przestrzeni organizowany w ramach projektu ECO-MIASTO.

pokaż więcej touch_app
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.