×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa
logo
 

23 września 2013
niewidoczne w wykazach
 

Seminarium „Technika satelitarna w transgranicznej edukacji ekologicznej"

23 września 2013, Ostritz, Niemcy.

 

Saksońska Fundacja Krajowa Przyroda i Środowisko (Drezno) i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” (Lubań) zapraszają osoby zajmujące się edukacją ekologiczną na Dolnym Śląsku i w Saksonii do udziału w seminarium „Technika satelitarna w transgranicznej edukacji ekologicznej“, które odbędzie się 23 września 2013 w Ostritz w Niemczech. Udział bezpłatny!

 Dowiedz się jak wykorzystywać GPS i Geocaching w edukacji ekologicznej!

Tak zwany GPS (Global Positioning System) jest globalnym satelitarnym systemem nawigacyjnym służącym do określania pozycji. Nowoczesna technika oferuje doskonałe warunki do wykorzystania jej w innowacyjnych ofertach edukacyjnych. Oferty bazujące na sprzętach GPS "opanowują" także edukację ekologiczną, gdyż odpowiednio wykorzystane nowoczesne sprzęty nawigacyjne mogą przyciągnąć na łono natury dzieci i młodzież znudzone przyrodą. Tematem seminarium będzie prezentacja techniki GPS oraz jej przydatności w edukacji ekologicznej. Podczas seminarium przekazane zostaną także informacje o możliwościach włączenia w oferty edukacyjne Geocachingu.

Seminarium odbędzie się w ramach projektu „Nowe drogi dla edukacji ekologicznej w Saksonii i na Dolnym Śląsku – projekt ramowy Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Do udziału zapraszamy edukatorów ekologicznych, w tym nauczycieli, z Saksonii i z Dolnego Śląska (w szczególności powiaty: bolesławiecki, lubański, lwówecki, zgorzelecki, jeleniogórski i miasto na prawach powiatu Jelenia Góra).

Udział w seminarium jest bezpłatny. Spotkanie będzie tłumaczone na j. polski. Organizatorzy zapewniają bezpłatne wyżywienie. Uczestnicy we własnym zakresie i na własny koszt zapewniają dojazd. Liczba miejsc jest ograniczona!

Szczegółowy program i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia P-ZFST "Pogranicze" http://pogranicze-csb.home.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=547&Itemid=67

Zgłoszenia z Dolnego Śląska są przyjmowane do 06.09.2013 e-mailem na adres: tsee@pogranicze-csb.home.pl

Magdalena Guła

niewidoczne w wykazach

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Zakręceni w przestrzeni organizowany w ramach projektu ECO-MIASTO.