×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa
logo
 

16 września 2013
niewidoczne w wykazach
 

Szkolenie dla edukatorów ekologicznych Od reakcji do działania

16-17 września 2013 w Görlitz (Niemcy). Udział bezpłatny!

Saksońska Fundacja Krajowa Przyroda i Środowisko (Drezno) i Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” (Lubań) zapraszają osoby zajmujące się edukacją ekologiczną na Dolnym Śląsku i w Saksonii do udziału w 2-dniowym polsko-niemieckim szkoleniu z zakresu zarządzania dla edukatorów ekologicznych pt. "Od reakcji do działania", które odbędzie się 16-17 września 2013 w Görlitz (Niemcy). Udział bezpłatny!

 Tematem głównym szkolenia jest rozwój misji i strategii dla placówek edukacji ekologicznej i osób wykonujących wolny zawód edukatora ekologicznego.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Nowe drogi dla edukacji ekologicznej w Saksonii i na Dolnym Śląsku – projekt ramowy Trójnarodowej Sieci Edukacji Ekologicznej”, dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy edukatorów ekologicznych, w tym nauczycieli, z Saksonii i z Dolnego Śląska (w szczególności powiaty: bolesławiecki, lubański, lwówecki, zgorzelecki, jeleniogórski i miasto na prawach powiatu Jelenia Góra).

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Spotkanie będzie tłumaczone na j. polski. Organizatorzy zapewniają bezpłatny nocleg i wyżywienie. Uczestnicy we własnym zakresie i na własny koszt zapewniają dojazd.

Szczegółowy program i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia P-ZFST "Pogranicze" http://pogranicze-csb.home.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=546&Itemid=67

Wymagane są wcześniejsze zgłoszenia. Organizatorzy dysponują ograniczoną liczbą miejsc.

Zgłoszenia z Dolnego Śląska są przyjmowane do 02.09.2013 e-mailem na adres: tsee@pogranicze-csb.home.pl

niewidoczne w wykazach

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Zakręceni w przestrzeni organizowany w ramach projektu ECO-MIASTO.
Recykling Daje Owoce w Bytomiu
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 47 w Bytomiu włączyli się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Recykling Daje (...)
Orły przednie w Beskidach
Alarm Klimatyczny we Wrocławiu
Hanna Schudy i Radosław Gawlik: Protest (...)
Posprzątajmy razem polskie rzeki!
Za elektroodpady w góry!
Ekopatrioci w Wałbrzychu: debata z kandydatami PSL, KO, (...)
Zielony Ład dla Polski [rozmowa]
Rosnąca świadomość, że warunki życia na planecie stają się nie do zniesienia, tworzy pole do wielkiej zmiany (...)
We Can't Undo This
Robi się naprawdę gorąco
Dokąd płyną miliony ze spółek Skarbu Państwa?
Strzeżcie się, czarownice wracają
Politycy to gorszy sort ludzkości?
Jak wygrać z cyfrową oligarchią