×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa o nas
logo
 

6 grudnia 2016
Smog
 

STOP SMOG - prosba o wypelnienie ankiety / plus materiały edukacyjne

Witam

Zanieczyszczenie powietrza w sezonie grzewczym jest jednym z kluczowych problemów Wrocławia. Wpływ smogu na stan zdrowia jest szczególnie istotny dla dzieci z uwagi na mniej wykształcony układ odpornościowy. Zanieczyszczone powietrza wpływa m.in. na zmniejszenie inteligencji dzieci, częstsze i przewlekłe choroby dróg oddechowych, alergie czy też gorsze wykształcenie pechęrzyków płucnych i mniejszą w przyszłości wydolność organizmu.

Dzięki wsparciu udielonemu przez Gminę Wrocław relizujemy we wrocławskich przedszkolach progrma edukacyjny SMOG STOP. Gorąco zachęcamy wrocławskie przedszkola do wypełnienia ankiety, której celem jest rozpoznanie stanu wiedzy o problemie, identyfikacja realizowanych działań edukacyjnych i prewencyjnych oraz ocena potrzeby wsparcia dla przedszkoli.
Zebrane informacje pozwolą nam starać się o zewnętrzne środki na działania edukacyjne w przedszkolach.
Ankieta pzrygotowana jest w wersji elektronicznej (jej wypełnienie trwa tylko 2 - 3 minuty: https://szkolenia.dolnoslaskialarmsmogowy.pl/przedszkola.php


Na dole strony internetowej zanjdują się materiały edukacyjne powstałe w ramach programu edukacyjnego SMOG STOP.
Program adresowany jest do nauczycieli przedszkolnych - zgodny jest z podstawą porgramowa oraz został pozytywnie zaopiniowany przez metodyka.
W skład programu wchodzi 12 scenariuszy edukacyjnych dotyczących problemu smogu wraz z bajką edukacyjną i materiałami dydaktycznymi.
Realizowane scenariusze opierają się na czynnym angażowaniu nauczycieli, dzieci, rodziców i środowiska lokalnego, przez co wpływają na kształtowanie świadomość i wiedzy na temat zanieczyszczeń powietrza zarówno u najmłodszych, jak i dorosłych.

Zachęcamy do korzystania z programu.
W razie pytań gotowi jesteśmy udzielić dodatkowych odpowiedzi.

Pozdrawiam
Krzysztof Smolnicki
Prezes Zarządu

FUNDACJA EKOROZWOJU FER
25 lat działań dla natury i człowieka
http://fer.org.pl/

k.smolnicki@eko.org.pl
+ 48 601 205 658

Smog

Z Radosławem Gawlikiem ze stowarzyszenia Eko-Unia Tomasz Pajączek rozmawia o nowym planie Wrocławia na walkę ze smogiem, m.in. całkowitych dopłatach (...)
czytaj całość
1 września wchodzi w życie na Śląsku uchwałą przeciwsmogowa. Czy zabraknie węgla? Audycja Ewy Podolskiej. Goście progrmu: Krzysztof Smolnicki Łukasz Tekeli
czytaj całość
Licencja Creative Commons Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
Korzystanie z naszego serwisu oznacza akceptację przez Państwa naszej Polityki prywatności.
Zobacz więcej