×
logo
kontakt:
redakcjaeko.org.pl
odkrywki dla klimatu energia prawo rzeki smog ptaki drzewa
logo
 

13 października 2013
Klimat
 

Radni Pelplina i Tczewa w antyekologicznym kontrataku

Radni Pelplina Tczewa przyjęli uchwały, w których popierają realizację w Rajkowach inwestycji budowy Elektrowni Północ.

Radni w swoich uchwałach podkreślają inwestycja budowy Elektrowni Północ ma kluczowe znaczenie dla województwa pomorskiego, bo jak podkreślą zużycie energii w tym regionie jest trzykrotnie wyższe niż produkcja. Samorządowcy liczą również na to, że inwestycja wpłynie na polepszenie sytuacji gospodarczej i ekonomicznej oraz zmniejszy trudności na lokalnym rynku pracy.


Uchwały samorządowców to reakcja na działania organizacji ekologicznych, które 26 sierpnia zwróciły się do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z wnioskiem o unieważnienie decyzji środowiskowej dla budowy Elektrowni Północ. Wcześniej w efekcie interwencji ekologów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uchylił decyzję wojewody pomorskiego o pozwoleniu na budowę, a Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie podtrzymał wcześniejszą decyzję Ministra Środowiska o uchyleniu pozwolenia zintegrowanego dla Elektrowni Północ. W tym roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku z uchylił pozwolenie na budowę dla Elektrowni Północ, a Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił pozwolenie na budowę magistrali wodno- ściekowej.

Czytaj cały artykuł

Klimat

„Polska energetyka wiatrowa ma przed sobą największy potencjał redukcji kosztów produkcji energii”
Polska wyraża zaniepokojenie ostatnimi wypowiedziami polskiego ministra środowiska, Marcina Korolca, na temat szczytu klimatycznego, który ma odbyć się w Warszawie.
Rząd Danii postanowił, że duński sektor transportu morskiego musi uniezależnić się od paliw kopalnych najpóźniej (!) w 2050 roku.
Czy Polska będzie ukarana za brak wizji ws. odnawialnych źródeł energii?
"Rządzący udają, że chcą, by łupki były eksploatowane"
Jak bańka w nieruchomościach, podczas kryzysu w 2009 r. - to synonim przewartościowanych inwestycji w firmy i koncerny opierajace się na (...)
Grupy energetyczne oczekują regulacji gwarantujących opłacalność inwestycji w nowe moce wytwórcze.
Radni Pelplina Tczewa przyjęli uchwały, w których popierają realizację w Rajkowach inwestycji budowy Elektrowni Północ.
więcej