Zapakowani

Jeśli będziesz wybierać w sklepie dobra pakowane tak, jak tu zalecamy, będzie to korzystne dla twojej kieszeni, w domu będzie mniej śmieci, a przyroda spojrzy na nas przyjaźniejszym okiem.

Najogólniejszą zasadą jest kupowanie jak najmniejszej ilości opakowań. Starajmy się więc kupować towary w dużych workach, pojemnikach, w postaci skoncentrowanej (np. płyn do naczyń, do płukania, soki), a owoce - luzem, a nie pakowane w folię.

Wybierajmy kosmetyki nie zapakowane w dodatkowy kartonik - "tubka jest na pastę, a pudełko na konsumenta". Kupujmy dezodoranty w sztyfcie, zamiast wypełnionych gazem spray'ów, a wody toaletowe - w butelkach z pompką.

Napoje kupujmy w szklanych butelkach zwrotnych.

W przypadku słodyczy zdarza się, że koszt samego opakowania jest większy od kosztu słodkiej zawartości. Nie jedzmy oczami, zostawmy eleganckie opakowania na wyjątkowe okazje!

Najmniej uciążliwe dla środowiska jest kupowanie mleka nie w kartonowo-aluminiowo-papierowym opakowaniu, lecz w samych tylko foliowych torebkach, które potrzebują mniej surowca na wyprodukowanie, mniej śmiecą i są tańsze.

Wychodząc na zakupy, pamiętajmy o zabraniu ze sobą torby z płótna, zatrzymajmy rzekę darmowych reklamówek "jednorazowych"!

Na podstawie folderu
"Taniej i przyjaźniej. Na zakupach"
(Eko Idea, rys. Bartłomiej Gaweł).

 

 

Zostaw eleganckie opakowania
na wyjątkowe okazje.


[ Poprzedni | Spis treści | Następny]