Smog

Dlaczego warto zrobić kampanię na rzecz poprawy jakości powietrza na Dolnym Śląsku?

06 lipca 2014 min
(galeria fotografii)

Wyniki oceny jakości powietrza nie pozostawiają żadnych wątpliwości - Wrocław musi w najbliższej przyszłości zmierzyć się z problemem zanieczyszczenia powietrza.

Biorąc przykład z Krakowa, chcemy zaangażować mieszkańców Wrocławia i całego Dolnego Śląska, organizacje pozarządowe, naukowców, lekarzy, urzędników, samorządowców w inicjatywę na rzecz poprawy jakości powietrza na Dolnym Śląsku. Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, dla których temat zanieczyszczenia powietrza i jego skutków dla zdrowia jest ważny.

Więcej informacji na temat kampanii znajdą Państwo na stronie:

http://www.eko-unia.org.pl/ekounia/index.php/pl/projekty-i-dzialania/nasze-dzialania/1843-kampania-na-rzecz-czystego-powietrza

Zapraszamy na spotkanie startowe inicjatywny na rzecz poprawy jakości powietrza na Dolnym Śląsku, które odbędzie się 17.07.14 r. w godz. 17-19 w Ekocentrum przy ul. Św. Wincentego 25A we Wrocławiu.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o zgłoszenie mailowe na adres: erakiel@eko.org.pl do dn. 15.07.14 r. W razie pytań prosimy o kontakt z Ewą Rakiel - e-mail: erakiel@eko.org.pl, tel. 669 147 997

Czy popierasz działania zmierzające do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza we Wrocławiu?

 
tytul: ZUS uratuje górnictwotytul: Buzek na forum OZE: łupki i atom bez szans przy energetyce odnawialnejtytul: Ekologiczni zyskują więcej. Porty stawiają na statki napędzane LNGtytul: Relacja z demostracji 8.07 w Warszawietytul: W Europie powstaje koalicja atomowa: Musimy stworzyć warunki do rozwojutytul: Anna BIAŁOSZEWSKA: Atterwasch – opowieść o walcetytul: Ochrona klimatu receptą na niezależność energetycznątytul: Czy uda się uratować Kompanię Węglową?
view_list  inne artykuły z tematu Smog:
mh

Rok po wielkim smogu: Greenpeace i samorządowcy apelują do ministra energii

Mija rok od największego od lat epizodu smogowego w Polsce.

mh

Jak polskie miasta walczą ze smogiem?

Wraz z nadejściem okresu grzewczego powraca dyskusja nad tym, jak rozwiązać problem smogu w Polsce.

mh

Dolny Śląsk bez smogu w Gryfowie Śląskim

W dniach 6 -13 grudnia 2017 r. w ramach akcji Dolny Śląsk bez smogu odwiedziliśmy Gryfów Śląski, przybywając z pyłomierzem na zaproszenie władz miasta.

mh

Dzieci chorują przez smog,

a minister energii zwleka z wprowadzeniem norm jakości węgla

mh

Poprawa jakości powietrza w europejskich miastach przełoży się na znaczne korzyści zdrowotne

Większość mieszkańców europejskich miast jest narażona na zanieczyszczenia powietrza.

pokaż więcej touch_app
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.