Smog

Dlaczego warto zrobić kampanię na rzecz poprawy jakości powietrza na Dolnym Śląsku?

06 lipca 2014 min
(galeria fotografii)

Wyniki oceny jakości powietrza nie pozostawiają żadnych wątpliwości - Wrocław musi w najbliższej przyszłości zmierzyć się z problemem zanieczyszczenia powietrza.

Biorąc przykład z Krakowa, chcemy zaangażować mieszkańców Wrocławia i całego Dolnego Śląska, organizacje pozarządowe, naukowców, lekarzy, urzędników, samorządowców w inicjatywę na rzecz poprawy jakości powietrza na Dolnym Śląsku. Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby, dla których temat zanieczyszczenia powietrza i jego skutków dla zdrowia jest ważny.

Więcej informacji na temat kampanii znajdą Państwo na stronie:

http://www.eko-unia.org.pl/ekounia/index.php/pl/projekty-i-dzialania/nasze-dzialania/1843-kampania-na-rzecz-czystego-powietrza

Zapraszamy na spotkanie startowe inicjatywny na rzecz poprawy jakości powietrza na Dolnym Śląsku, które odbędzie się 17.07.14 r. w godz. 17-19 w Ekocentrum przy ul. Św. Wincentego 25A we Wrocławiu.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w spotkaniu prosimy o zgłoszenie mailowe na adres: erakiel@eko.org.pl do dn. 15.07.14 r. W razie pytań prosimy o kontakt z Ewą Rakiel - e-mail: erakiel@eko.org.pl, tel. 669 147 997

Czy popierasz działania zmierzające do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza we Wrocławiu?

 
tytul: ZUS uratuje górnictwotytul: Buzek na forum OZE: łupki i atom bez szans przy energetyce odnawialnejtytul: Ekologiczni zyskują więcej. Porty stawiają na statki napędzane LNGtytul: Relacja z demostracji 8.07 w Warszawietytul: W Europie powstaje koalicja atomowa: Musimy stworzyć warunki do rozwojutytul: Anna BIAŁOSZEWSKA: Atterwasch – opowieść o walcetytul: Ochrona klimatu receptą na niezależność energetycznątytul: Czy uda się uratować Kompanię Węglową?
view_list  inne artykuły z tematu Smog:
mh

Zbliża się dzień dziecka w Worku Turoszowskim. Czy wszystkie dzieci dostają naprawdę to, co najlepsze?

Bogatynia to jedno z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w województwie dolnośląskim. Według WIOŚ ponadnormatywne stężenia pyłów zawieszonych, szczególnie w sezonie grzewczym, ale także poza nim, mają swoje znaczące źródło w niezorganizowanej emisji przemysłowej z kopalni węgla brunatnego.

mh

Fikcja tanich mieszkań w Warszawie

Możliwie tanie w utrzymaniu mieszkania komunalne to nie żadna łaska od władz – są tak samo potrzebne dla nas, jak dla funkcjonowania tego państwa. Ustalony niski czynsz należy się ludziom zwłaszcza w mieście i kraju, który opiera swoją gospodarkę na niskich płacach i emeryturach.

mh

Bogatynia, jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast – co dalej?

Miasto Bogatynia i jego okolice są silnie zanieczyszczone groźnymi dla zdrowia pyłami zawieszonymi. Potwierdzają to badania  jakości powietrza prowadzone w latach 2015-2017 przez Wojewódzką Inspekcję Ochrony Środowiska.

mh

Informacja prasowa Polskiego Alarmu Smogowego

Polski Alarm Smogowy: pomimo postępów zdecydowana większość antysmogowych obietnic rządu wciąż niezrealizowana.

mh

Dolny Śląsk bez Smogu - Podsumowanie

Dolny Śląsk bez Smogu to wspólna akcja Radia Wrocław, Dolnośląskiego Alarmu Smogowego oraz Instytutu Rozwoju Terytorialnego – jednostki pomocniczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

mh

Podkłady kolejowe: toksyczny opał na wyciągnięcie ręki

W Polsce można bez problemu zakupić wycofane z użytku drewniane podkłady kolejowe. Wiele z nich jest sprzedawanych – i kończy w piecach – jako opał, choć prawo jednoznacznie tego zakazuje.

pokaż więcej touch_app
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.