imprezy

Seminarium *Wykorzystaj ponownie, bo śmiecenie odpada* oraz Koncert Zespołu Bliss

04 grudnia 2012
min
(galeria fotografii)

Jak projektować produkty i elementy wnętrz, aby były ekologiczne i nadawały się do ponownego wykorzystania? O tym dowiesz się we
wtorek 4 grudnia na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

 Seminarium „Wykorzystaj ponownie, bo śmiecenie odpada” oraz Koncert Zespołu Bliss

Jak projektować produkty i elementy wnętrz, aby były ekologiczne i nadawały się do ponownego wykorzystania? O tym i wielu innych zagadnieniach opowiedzą eksperci podczas seminarium "Wykorzystaj ponownie, bo śmiecenie odpada".


Kiedy? 4 grudnia 2012 r.
Gdzie? Stadion Miejski – Sala konferencyjna,  Aleja Śląska 1, Wrocław

Wzornictwo przekłada się na jakość naszego otoczenia, nie tylko naturalnego. Seminarium ma podnieść świadomość znaczenia odpowiedzialnego i długookresowego projektowania.

Ma ono zainspirować uczestników potrzebą łączenia wzornictwa z ekologicznymi zaletami nowych technologii tak, aby firmy mogły wyznaczać nowe standardy nie tylko w dziedzinie jakości i wydajności energetycznej produktów, ale też w zakresie założeń artystycznych projektanta ograniczenia odpadów.

Seminarium ma za zadanie propagować świadome zachowania konsumenckie i proekologiczny styl życia, a także:

  • pokazać, jak można być eko przy zastosowaniu w swoim życiu prostych, powtarzalnych czynności
  • pokazać możliwości wyboru, zachęcić do świadomych, proekologicznych zachowań konsumenckich
  • promować świadomy, ekologiczny dizajn oraz takie rozwiązania dla domu, które w efekcie sprzyjają naturze i ograniczeniu odpadów.

Na seminarium zapraszamy producentów, przedsiębiorców, w tym product managerów, specjalistów ds. rozwoju produktu, pracowników działu marketingu, kadrę zarządzającą, osoby związane z gospodarką odpadami, dziennikarzy, media a także projektantów i architektów, wykładowców akademickich, studentów i  nie tylko…

Materiały konferencyjne: w trosce o ochronę środowiska każdy uczestnik otrzyma je na ekologicznym 2 GB pendrive !


Ilość miejsc ograniczona, serdecznie zapraszamy !

Udział w seminarium jest bezpłatny. Termin przyjmowanie zgłoszeń upływa 30 listopada.

Więcej informacji oraz formularz zgłodzeniowy znajdziecie na www.smiecenieodpada.pl

 

Seminarium "Wykorzystaj ponownie, bo śmiecenie odpada" jest częścią kampanii informacyjno-edukacyjnej "Nowe prawo odpadowe - nowy styl życia Dolnoślązaków" finansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Realizatorem kampanii jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej S. A., Fundacja EkoRozwoju i Fundacja Ekologiczna "Zielona Akcja".

tytul: Zamiast obywateli politycy wspierają monopole.tytul: Koniec z finansowaniem elektrowni węglowychtytul: O tym jak dobre Ministerstwo Środowiska prowadzło konsultacje.tytul:  Środki unijne – nie wyrzućmy ich w błoto!tytul: Komisarz UE ds. energii mataczy!tytul: Polska zablokowała restrykcje łupkowe w Parlamencie Europejskimtytul: Ekolodzy i pracodawcy chcą ustawy ws. efektywności energetycznej budynkówtytul: OZE tańsze ale atom szybszy
view_list  inne artykuły z tematu imprezy:
mh

Konkurs ZAKRĘCENI W PRZESTRZENI

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych Zakręceni w przestrzeni organizowany w ramach projektu ECO-MIASTO.

pokaż więcej touch_app
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.