tytul: Zamiast obywateli politycy wspierają monopole.tytul: Koniec z finansowaniem elektrowni węglowychtytul: O tym jak dobre Ministerstwo Środowiska prowadzło konsultacje.tytul:  Środki unijne – nie wyrzućmy ich w błoto!tytul: Komisarz UE ds. energii mataczy!tytul: Polska zablokowała restrykcje łupkowe w Parlamencie Europejskimtytul: Ekolodzy i pracodawcy chcą ustawy ws. efektywności energetycznej budynkówtytul: OZE tańsze ale atom szybszy
min
wiadomości

Jesienny Ekojarmark we Wrocławiu będzie ZIELONY

19-30 września 2012 odbędzie się prawdziwy zielony ekojarmark! 
opublkowano 27 lipca 2012

Najbliższa będzie realizowana w standardzie Zielonych Wydarzeń, czyli na każdym etapie pracy nad realizacją imprezy ograniczamy do minimum emisję CO2.

Wspólnym mianownikiem dla każdego ekojarmarku jest promocja świadomej, odpowiedzialnej konsumpcji dóbr wszelakich: i jedzenia (lokalne produkty) i spędzania wolnego czasu (ekoturystyka), a także zasobów naturalnych (produkcja metodami ekologicznymi). Każda edycja przewiduje dodatkowo warsztaty, punkt info, atrakcje dodatkowe dla dorosłych i dzieciaków.

Jesienna edycja to art recyklingużywamy własnej wyobraźni i dajemy drugie życie starym (ale jarym:-) przedmiotom.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych szykują dziewczyny z WSS Gniazdko, po raz pierwszy na Dolny Śląsk przyjedzie mobilne centrum JEŻOWÓZ, a w ramach znanej już akcji Zamień Odpady na Kulturalne Wypady rozdawane będą najróżniejsze bilety wstępu (w zamian za śmieci!).

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem oraz informacjami na temat Jarmarku na stronie www.ekojarmark.pl.

EkoJarmark od 10 lat organizowany jest przez Fundację EkoRozwoju z Wrocławia.

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.