artykuł

CASTING DO SPEKTAKLU MUZYCZNEGO DLA WROCŁAWSKICH DZIECI!

20 kwietnia 2012
min
(galeria fotografii)
Już 21 kwietnia we Wrocławskim Klubie Anima odbędzie się casting dla uzdolnionych aktorsko i muzycznie dzieci w wieku 6-12 lat. Piętnastoosobowa grupa weźmie udział w darmowych warsztatach scenograficzno-kostiumowych, teatralno-muzycznych oraz spektaklu muzycznym pt. „Biedronka Darka”.

 

Już 21 kwietnia we Wrocławskim Klubie Anima odbędzie się casting dla uzdolnionych aktorsko i muzycznie dzieci w wieku 6-12 lat. Piętnastoosobowa grupa weźmie udział w darmowych warsztatach scenograficzno-kostiumowych, teatralno-muzycznych oraz spektaklu muzycznym pt. „Biedronka Darka
 
Śpiewu, ruchu scenicznego, budowania scenografii, tworzenia kostiumów oraz charakteryzacji będą uczyły się na warsztatach dzieci z Wrocławia wyłonione podczas castingu. Zajęcia teatralno-muzyczne poprowadzi popularny wrocławski aktor Mariusz Kiljan, przygotowaniem scenografii i kostiumów zajmie się Anna Jur, malarka i animator kultury, prezes Fundacji Paliwo Artystyczne, która jest inicjatorem projektu. Piosenki przygotuje wokalista wrocławskiego rockowego zespoły Neony, Dawid Zając.  
 
„Biedronka Darka” to opowieść o emocjach i ekologii. Mieszkająca na łące   Biedronka jest nieszczęśliwa z faktu, że posiada tylko trzy kropki. Czuje się przez to inna i nieakceptowana. Wyrusza w podróż w poszukiwaniu kropek. Spotyka po drodze różne owady, a nowe przyjaźnie uczą wielu ważnych rzeczy.  Dostrzega inne wartości, poznaje nowe poglądy, spotyka się z bolączkami innych mieszkańców łąkiopowiada Anna Jur –  To obraz wielu zakompleksionych młodych ludzi, którzy pod wpływem presji kolegów popadają w depresje lub nie potrafią skupić się na własnych wartościach i talentach.  Nadeszła wiosna, zbliżają się wakacje. To dobry moment, aby poruszać z dziećmi ważne tematy dotyczące ekologii i naszej przyszłości na ziemi. Do scenariusza wplecione motywy niszczenia mrowisk czy naturalnego środowiska pszczół. Taka mini dawka świadomości ekologicznej przydałaby się każdemu z naspodkreśla autorka projektu.
 
Do castingu zaproszone wszystkie dzieci z Wrocławia. Odbędzie się on we wrocławskim klubie Anima, który jest współorganizatorem wydarzenia i bardzo ciekawym miejscem na kulturalnej mapie miasta. Zadaniem każdego zgłoszonego wcześniej dziecka będzie wejście na scenę i zaśpiewanie dowolnej piosenki. Spośród uczestników castingu, jury w składzie: Mariusz Kiljan, Marcelina, Anna Jur i Dawid Zając, wybierze piętnaścioro dzieci, które wezmą udział w spektaklu
 
„Przygotowanie spektaklu to wyjątkowy proces. Chciałam, aby dzieci mogły same nauczyć się zasad budowania i projektowania scenografii teatralnej, tworzenia kostiumów oraz charakteryzacji. Poprosiłam o współpracę Mariusza Kiljana, bo to świetny, otwarty na ludzi wrocławski aktor, doświadczony wykładowca. Myślę, że dla niego też ta cała akcja będzie ciekawym wyzwaniem. Szalenie się cieszę, że młodzi artyści byli chętni na współtworzenie „Biedronki Darki”. Dawid Zając z zespołu Neony to autor melodii i słów piosenek, a na płycie “do ćwiczeń” zaśpiewa je Marcelina, wrocławska artystka”opowiada Anna Jur.
 
Finał całego przedsięwzięcia odbędzie się 3 czerwca we Wrocławskim Klubie Anima. Jak dostać się na przedstawienie? Podwójne zaproszenia będą możliwe do zdobycia w maju w mediach oraz na stronie www.klubanima.pl
 
CASTING DO WARSZTATÓW I SPEKTAKLU „BIEDRONKA DARKA”
Dzieci w wieku 6-12 lat z Wrocławia
21 kwietnia 2012
Godz. 10.00
 
ZGŁOSZENIA:
Wrocławski Klub ANIMA
ul. Pilczycka 47 54-144 Wrocław tel.: (71) 351-12-71
 
Udział biorą TYLKO zgłoszone uprzednio poprzez Kartę Zgłoszeń dzieci.
Karta Zgłoszeń dostępna jest na miejscu w klubie lub do poprania ze strony www.klubanima.pl 
tytul: Zamiast obywateli politycy wspierają monopole.tytul: Koniec z finansowaniem elektrowni węglowychtytul: O tym jak dobre Ministerstwo Środowiska prowadzło konsultacje.tytul:  Środki unijne – nie wyrzućmy ich w błoto!tytul: Komisarz UE ds. energii mataczy!tytul: Polska zablokowała restrykcje łupkowe w Parlamencie Europejskimtytul: Ekolodzy i pracodawcy chcą ustawy ws. efektywności energetycznej budynkówtytul: OZE tańsze ale atom szybszy
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

Ruszają zapisy do EkoWalentynek 2018

Od wielu lat w ramach "EkoWalentynek" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety.

mh

"Świeć Przykładem"

W zamian za elektroodpady i zużyte baterie Warszawianki i Warszawiacy dostaną ekologiczne latarki, a to wszystko w ramach akcji "Świeć Przykładem", która będzie zorganizowana 18 i 19 listopada w sklepie Strefa Wnętrza (Leroy Merlin) przy ulicy Ostrobramskiej 73B w Warszawie. Elektroodpady, począwszy od drobnych (lampki LED, kabelki ...) po duże elektrograty (lodówki, pralki, telewizory ... ) będą bezpłatnie przyjmowane na parkingu przed sklepem w godzinach od 10 do 16.

mh

Śmieci skrzydeł nie mają!

Każdego roku polskie góry odwiedza coraz więcej turystów.  Rekordy frekwencji biją szlaki w Karkonoszach, Beskidach, Tatrach i Bieszczadach.

mh

Recykling Daje Owoce - start nowej edycji akcji

Rusza kolejna edycja akcji pt. "Recykling daje owoce".

mh

Spotkania i wystawy pod znakiem recyklingu!

Wystawom często towarzyszą spotkania, i tak samo było w Szkole Podstawowej w Tyńcu Małym koło Wrocławia,

mh

Czy orzeł będzie ok?

W Polsce mamy naszego bohatera - to orzeł przedni, który namówi turystów, aby nie zostawiali w schroniskach śmieci, które ze sobą wnoszą, ale zabierali je w doliny, tam segregowali i wrzucali do odpowiednich pojemników. Proszę napiszcie, czy Wam się podoba, może warto coś dodać, zmienić? Proszę o emaile na adres: dominik@cycling-recycling.eu .

pokaż więcej touch_app
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.