artykuł

Dzień Informacyjny Life+ 2012

13 kwietnia 2012
min
(galeria fotografii)
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza do udziału w organizowanym po raz piąty Dniu Informacyjnym LIFE +, który odbędzie się 10 maja 2012 roku w hotelu Gromada Lotnisko Warszawa, ul. 17 stycznia 32.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza do udziałuorganizowanym po raz piąty Dniu Informacyjnym LIFE +, który odbędzie się 10 maja 2012 roku w hotelu Gromada Lotnisko Warszawa, ul. 17 stycznia 32. W tym roku wyjątkowopoza przekazaniem wiedzy praktycznej dotyczącej możliwości dofinansowania przedsięwzięć, aplikowania oraz realizacji projektów LIFE+, dzień ten będzie poświęcony dwudziestej rocznicy ustanowienia Instrumentu Finansowego LIFE.

Wzorem lat ubiegłych Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jako Krajowy Punkt Kontaktowy, organizuje  Dzień Informacyjny LIFE+. W tym roku, będzie on również okazją do uczczenia dwudziestej rocznicy ustanowienia Instrumentu Finansowego LIFE. W związku z tym, swój udział zapowiedzieli przedstawiciele: Komisji Europejskiej oraz instytucji związanych z ochroną środowiska w Polsce.
Celem konferencji jest rozpropagowanie informacji na temat LIFE+ oraz wymiana doświadczeń między beneficjentami programu LIFE+ a potencjalnymi wnioskodawcami.
Spotkanie będzie służyło przekazaniu podmiotom zainteresowanym, podstawowych informacji na temat aplikowania o środki LIFE+ w 2012 roku, jak również uzyskaniu cennych wskazówek beneficjentów programu, którzy skutecznie aplikowali o środki i obecnie jużtrakcie realizacji przedsięwzięć. W trakcie wydarzenia dotychczasowi beneficjenci LIFE+ będę prezentowali swoje projekty na oddzielnych stoiskach.
Ponadto, w ramach obchodów 20-lecia LIFE, przewidziany jest popołudniowy wyjazd do Kampinoskiego Parku Narodowegojednego z polskich beneficjentów LIFE+.

Program spotkania wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdują się pod adresem:
http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-zagraniczne/instrument-finansowy-life/aktualnosci/art,109,dzien-informacyjny-life.html

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących zakresu merytorycznego Dnia Informacyjnego LIFE+ organizowanego przez LIFE+, proszę o kontakt z Panią Justyna Koźbiał pod numerem telefonu: (022) 45-90-288 lub e-mail: J.Kozbial@nfosigw.gov.pl.

Zgłoszenie uczestnictwa w konferencji, należy przesłać do dnia 30 kwietnia 2012 roku do Pani Katarzyny Tomaszewskiej na adres: k.tomaszewska@nfosigw.gov.pl lub faksem na numer 0-22 45-90-195. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 
ico
tytul: Zamiast obywateli politycy wspierają monopole.tytul: Koniec z finansowaniem elektrowni węglowychtytul: O tym jak dobre Ministerstwo Środowiska prowadzło konsultacje.tytul:  Środki unijne – nie wyrzućmy ich w błoto!tytul: Komisarz UE ds. energii mataczy!tytul: Polska zablokowała restrykcje łupkowe w Parlamencie Europejskimtytul: Ekolodzy i pracodawcy chcą ustawy ws. efektywności energetycznej budynkówtytul: OZE tańsze ale atom szybszy
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

Ruszają zapisy do EkoWalentynek 2018

Od wielu lat w ramach "EkoWalentynek" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety.

mh

"Świeć Przykładem"

W zamian za elektroodpady i zużyte baterie Warszawianki i Warszawiacy dostaną ekologiczne latarki, a to wszystko w ramach akcji "Świeć Przykładem", która będzie zorganizowana 18 i 19 listopada w sklepie Strefa Wnętrza (Leroy Merlin) przy ulicy Ostrobramskiej 73B w Warszawie. Elektroodpady, począwszy od drobnych (lampki LED, kabelki ...) po duże elektrograty (lodówki, pralki, telewizory ... ) będą bezpłatnie przyjmowane na parkingu przed sklepem w godzinach od 10 do 16.

mh

Śmieci skrzydeł nie mają!

Każdego roku polskie góry odwiedza coraz więcej turystów.  Rekordy frekwencji biją szlaki w Karkonoszach, Beskidach, Tatrach i Bieszczadach.

mh

Recykling Daje Owoce - start nowej edycji akcji

Rusza kolejna edycja akcji pt. "Recykling daje owoce".

mh

Spotkania i wystawy pod znakiem recyklingu!

Wystawom często towarzyszą spotkania, i tak samo było w Szkole Podstawowej w Tyńcu Małym koło Wrocławia,

mh

Czy orzeł będzie ok?

W Polsce mamy naszego bohatera - to orzeł przedni, który namówi turystów, aby nie zostawiali w schroniskach śmieci, które ze sobą wnoszą, ale zabierali je w doliny, tam segregowali i wrzucali do odpowiednich pojemników. Proszę napiszcie, czy Wam się podoba, może warto coś dodać, zmienić? Proszę o emaile na adres: dominik@cycling-recycling.eu .

pokaż więcej touch_app
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.