artykuł

Konferencja Zielonych: Transformacja energetyczna racją stanu Polski

15 czerwca 2017
min
(galeria fotografii)

Data i miejsce: 21 czerwca 2017, godz. 11:00
Centrum Prasowe PAP, Warszawa, ul. Bracka 6/8

Zieloni wzywają opozycję i PiS do konsensusu na temat odejścia od węgla na rzecz efektywności energetycznej i OZE. Transformacja energetyczna, czyli m.in. używanie technologii pasywnych budynków, rozbudowa źródeł odnawialnej energii, elektryfikacja ciepłownictwa i elektryfikację transportu zasilanego z OZE to przyszłość, na którą trzeba postawić już dzisiaj.

Czas pokazuje, że zasoby węgla ulegają wyczerpaniu, objawiając się spadkiem znaczenia przemysłu energetycznego opartego na wydobyciu i spalaniu węgla brunatnego w Koninie. Taki los czeka też inne kopalnie, dlatego musimy wspólnie pomyśleć o szansach rozwoju i przemian.

Na konferencję prasową Partii Zieloni zapraszają Miłosława (Miłka) Stępień – członkini Zarządu Partii Zieloni, liderka Regionu Konińskiego stojącego przed szansą transformacji po prawdopodobnym upadku wydobycia węgla brunatnego oraz Radosław Gawlik – współzałożyciel Zielonych, były wiceminister ochrony środowiska w rządzie Jerzego Buzka.

tytul: Rolnicy z Żurawlowa mają prawo do czystego środowiska oraz pozostania producentami dobrej żywnościtytul: A Pan Starosta mosty ...palitytul: Trabanta nie chcemy, na mercedesa nas nie staćtytul: Czy szczelinowanie jest przyczyną śmierci zwierząt?tytul: Państwo to kto ? Kto jest dysponentem  złóż podziemnych?tytul: Interpelacja posła Sługockiego w sprawie koncesji na wydobycie złóż węgla brunatnego w rejonie miejscowości Gubin oraz Brody
view_list  inne artykuły z tematu artykuł:
mh

www.ratujmyrzeki.pl: krr

Koalicja Ratujmy Rzeki

mh

index_main.php: Czy szczelinowanie jest przyczyną śmierci zwierząt?

Raport Uniwersytetu Cornell: szczelinowanie prawdopodobną przyczyną śmierci zwierząt hodowlanych i domowych

mh

index_main.php: Czy szczelinowanie jest przyczyną śmierci zwierząt?

Raport Uniwersytetu Cornell: szczelinowanie prawdopodobną przyczyną śmierci zwierząt hodowlanych i domowych

pokaż więcej touch_app
http://eko-unia.org.pl/granty
 
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.