tytul: zaproszenie na spotkanie
min
o serwerze

Oferta serwera „Zielona Brama”

opublkowano 25 czerwca 2013r.

Drodzy użytkownicy serwera „Zielona Brama”

Mija już kilkanaście lat odkąd Fundacja Ekorozwoju udostępnia Państwu miejsce na Zielonej Bramie – największym krajowym serwerze inicjatyw ekologicznych (578 kont pocztowych, 436 strony www, wiele list dyskusyjnych). Utrzymujemy na zasadach niekomercyjnych serwisy                      w domenach eko.org.pl, most.org.pl i eco.pl, a także w Państwa własnych domenach.

Stale modernizowane i unowocześniane narzędzia naszego serwera pozwalają na

 • bezpieczne zarządzanie danymi:
 • panel administracyjny: https://ssl.eko.org.pl/admin
 • backupy:
  •  bazy danych codzienna kopia.
  •  stron www i kont pocztowych – każdy piątek
 • oprogramowanie na serwerze:
  •  PHP4, PHP 5.2, PHP 5.3, PHP 5.4
  •  MySQL 5.5
  •  PostgreSQL 8.4, 9.0, 9.1, 9.2, 9.3
  •  Python 2.6 - Django

Dotychczas udawało się nam pozyskiwać środki na jego utrzymanie i powiększanie zasobów. Niestety obecnie ta komfortowa sytuacja się kończy, niemniej mamy nadzieję, że nie skończy się nasza dalsza współpraca. Chcemy by domeny kojarzone z ekologią i działaniami pozarządowymi nadal funkcjonowały w przestrzeni społecznej. 
Aby zatem serwer mógł dalej funkcjonować utrzymując Państwa dotychczasowe zasoby i serwisy, konieczne jest finansowe wsparcie z Waszej strony. Gwarantujemy jednak niestosowanie narzędzi inwigilacyjnych oraz zapewniamy niewykorzystywanie obsługiwanych przez serwer informacji do celów marketingowych. Dodatkowym argumentem przemawiającym za wyborem oferty Zielonej Bramy jest jej powiązanie ze środowiskiem pozarządowym i ekologicznym – każdy użytkownik usługi zwiększa siłę działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. 

Poniżej przedstawiamy kilka opcji finansowania – uzależnionych od potrzeb dostępowych do serwera:

 1. 1. Pakiet ekostandard 20 zł/rok:
  poczta do 1 GB (w tym do 10 skrzynek mailowych po 0,1 GB, dostęp przez program pocztowy i przez www)
  strona do 0,5 GB (dostęp przez CMS i przez ftp) 
 2. 2. Pakiet ekomedium 70 zł/rok
  poczta do 1 GB (w tym do 10 skrzynek mailowych po 0,1 GB, dostęp przez program pocztowy i przez www)
  serwis do 1 GB ( z dostępem przez CMS i ftp)
  baza MySQL – ilość 1, pojemność bez ograniczeń
 3. 3. Pakiet ekomultum 170 zł/rok
  poczta do 2 GB z aliasami (w tym do 10 skrzynek mailowych po 0,2 GB lub do 20 skrzynek mailowych po 0,1 GB, dostęp przez program pocztowy i przez www)
  serwis do 2 GB (z dostępem przez CMS i ftp)
  bazy MySQL – ilość 10, pojemność bez ograniczeń

W każdym z ww. pakietów mogą Państwo bezpłatnie umieścić własny adres lub adres w naszej subdomenie w domenie eko.org.pl lub most.org.pl. Natomiast adres w domenie eco.pl kosztuje 30 zł/rok.

Również sam adres w którejś z naszych domen (eco.pl lub eko.org.pl lub most.org.pl), zamieszczony na innym serwerze, to koszt 30 zł/rok.

Wszystkie podane ceny są kwotami netto (VAT 23%).

Oczywiście staramy się być bardzo elastyczni i możemy dopasować ofertę do indywidualnej konfiguracji: np. dodatkowe konta, spersonalizowany ustawienia serwera do wymagań danej strony czy też uruchomić dodatkowe backupy.

Prosimy o przemyślenie swoich potrzeb i możliwości w tym zakresie oraz o kontakt na adres transfer@eko.org.pl lub za pomocą formularza https://ssl.eko.org.pl/migracja w celu zaplanowania migracji do nowej usługi. W przypadku założenia nowego konta poprzez wybranie odpowiedniej opcji za pomocą formularza https://ssl.eko.org.pl/transfer/nowe.

Tytułem wybranego pakietu Fundacja Ekorozwoju, poprzez swoja spółkę Firma Ekorozwoju Sp. z o.o., wystawi Państwu stosowną fakturę VAT.
Jednocześnie, o ile Państwa sytuacja finansowa pozwala, zachęcamy do dobrowolnych darowizn na cele statutowe Fundacji Ekorozwoju – z dopiskiem na prowadzenie działalności internetowej
Brak odpowiedzi do końca czerwca 2013 będzie dla nas równoznaczny z rezygnacją z korzystania z dotychczasowych usług i oznaczać będzie przeniesienie Państwa zasobów do archiwum.

Regulamin korzystania z serwera "Zielona Brama"


Z poważaniem

Krzysztof Smolnicki
Prezes Fundacji Ekorozwoju
Mariusz Szykasiuk
Firma Ekorozwoju Sp. z o.o.
Zbigniew Mrożek
Administrator serwer „Zielona Brama”
Andrzej Żwawa
Pełnomocnik Fundacji Ekorozwoju ds. serwera

PS.
Współpracujemy z firmą (również związaną z działalnością pozarządową), u której można kupić domeny w atrakcyjnych cenach, lub do której można przenieść na atrakcyjnych warunkach już posiadane domeny. http://www.six.pl

 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.