gaz łupkowy

Chevron wycofał się z Żurawlowa!

08 lipca 2014
min
(galeria fotografii)

Dziś nad ranem, około godziny 4:00, po 400 dniach naszego protestu, przedstawiciele firmy Chevron usuneli cały sprzęt z działki w Żurawlowie

Dziś nad ranem, około godziny 4:00, po 400 dniach naszego protestu, przedstawiciele firmy Chevron usuneli cały sprzęt z działki w Żurawlowie, na której planowali wykonać odwiert poszukiwawczy gazu łupkowego. Oznacza to, że po 13 miesiącach blokady, ZWYCIĘŻYLIŚMY! 

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali -  bez was nasza walka byłaby o wiele trudniejsza.

Pamiętajmy, że mimo wycofania się z prac w Żurawlowie, Chevron nadal próbuje wykonać kolejne odwierty, które w takim samym stopniu zagrażają środowisku i ludziom. Chevron nadal próbuje zastraszyć swoich przeciwników -  przeciwko wielu z nich nadal toczą się sprawy w sądach.

Wideo ii zdjęcia z opuszczonej przez Chevron działki: facebook.com/OccupyChevronPL

Wkrótce Chevron wraz z PGNiG zamierza wykonać kolejny odwiert na terenie gminy Susiec. Zachęcamy wszystkich do udziału w proteście: facebook.com/ratujmyroztocze

Chevron wycofując się porzucił materiał budowlany, o którego użycie oskarża w sądzie protestujących…


Z ostatniej chwili: Chevron definitywnie wycofał się też z Ministrówki (pisaliśmy o tym tu). Potwierdza to pismo ze Starostwa Zamojskiego (PDF)

autor: Andrzej Bąk

tytul: Żurawlów: Październikowa Rewolucjatytul: Rolnicy z Żurawlowa wzięli udział w COPtytul: Brońcie się, brońcie się!tytul: Apel mieszkańców Żurawlowatytul: Wtorek, 02 lipca 2013- KOMUNIKAT PRASOWY od komitetów i stowarzyszeń walczących z przemysłem gazu łupkowego ropy naftowej i gazu węglowegotytul: List do Ministra Rolnictwa tytul: Francuscy dziennikarze w Żurawlowietytul: Chevron i geodeta w Żurawlowie
view_list  inne artykuły z tematu gaz łupkowy:
mh

gaz-lupkowy.php: Niemiecki Urząd Ochrony Środowiska apeluje o zakaz szczelinowania

Jak daleko trzeba znaleźć się od pałaców władzy , żeby nie ulec ciągłemu lobbingowi i manipulacji Wielkiej Nafty i Gazu.

mh

gaz-lupkowy.php: Marian Dobrzyński: Interes własny jako misja

Wielkie korporacje  (...) przenikając do władz legislacyjnych oraz instytucji nadzoru, stały się ich partnerami i potrafią załatwić wygodne dla siebie przepisy.

mh

gaz-lupkowy.php: Czy szczelinowanie jest przyczyną śmierci zwierząt?

Raport Uniwersytetu Cornell: szczelinowanie prawdopodobną przyczyną śmierci zwierząt hodowlanych i domowych

mh

gaz-lupkowy.php: Wysokie zanieczyszczenie powietrza w pobliżu odwiertów ropy i gazu z łupków

Słabo zaludniony obszar Uitah Basin jest jednym z największych regionów wydobycia ropy i gazu z łupków w USA – znajduje się tutaj ponad 11 200 otworów wiertniczych, a planowana  jest  budowa kolejnych 25 000.

mh

gaz-lupkowy.php: Koncern Chevron zostaje na Zamojszczyźnie. Ministerstwo przedłużyło koncesję

MŚ przedłużyło okres jej obowiązywania o dwa lata - do 6 grudnia 2015 roku.

pokaż więcej touch_app
 
link terra
Materiały zgromadzone na serwisie dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.